Integrált videokártya

Sziasztok.
Adott egy számítógép.
Asus strix b250f alaplap.
Intel i5 7600k proci ( tudom nem lehet a lappal húzni oké)
Mivel nem vagyok egy ilyen nagy pc guru, így kéne egy kis segítség.
Integrált videokártyával ment eddig a számítógép, pc szerelő kötötte be meg telepítette anno, most vettem egy eredeti win 10 64bit home-t felraktam és vettem egy rtx 2070 ventus.
Felraktam a geforce experience-el a drivereket stb, megvettem a cod mw-t és mikor be léptem néztem hogy a processzor 60 70%megy a videokártya meg 10%. Hol tudom le tiltani az integrált videokártyát hogy a 2070et használja mostmár minden? Válaszokat előre is köszi

Dugd a monitort a videokártyába

1 Like

Annyira azért érték hozzá hogy abba legyen :grinning: valamit ki kell kapcsolni vagy le tiltani szerintem csak finom sincs mit és hol…

Ha jó helyre van bedugva a monitor akkor nem az integráltat használja, az biztos. Esetleg a BIOS-ban nézd meg, ott talán le lehet tiltani. Egyébként pedig egy Google keresés az egész

1. Enter BIOS Setup.
  2. Go to Advanced Menu
  3. Go to Chipset Configuration Menu
  4. Go to Internal Graphics Menu
  5. Set the Internal Graphics Mode to Disable or choose PEG/PCI instead of Auto or IGFX. (IGFX means the onboard graphics).
1 Like

Ez mind szép és jó. Az advanced menüben nincs ilyen nekem ami itt le van írva :grinning:

Nem kell nagy megfejtést keresni, egyszerűen a proci borzasztó gyenge a GPU-hoz képest, ezért nagyon bottleneckel.

4 mag 4 szál a modern játékoknak már kevés.

Ezen kívül lehet még kevés/single channel a ram, ami tovább ronthat a helyzeten, valamint esetleg SSD hiánya is.

2 Likes

Van benne ssd meg hdd is. 16gb 2400mhz Dual channel ram van benne.
Gondolom akkor processzor csere lenne a megoldás? És ha igen mire?

Ezen a platformon már semmire, itt alaplap+processzor+ram csere jön, Ryzenre.

2 Likes

És tudsz nekem ajánlani valami olyan összeállítást ami fixen jó lenne ehhez?

2 Likes

Ssd hdd meg nzxt kraken x52 vízhűtés illetve akkor egy rtx 2070 ventus kártya. Az alaplap proci meg a ramokat már nem tudom mi lenne… Mert az AMD olcsóbb ah Intelnel és nem akarok most rohadt sok pénzt költeni rá… Ezt a 3 alkatrészt eladom aztán a maradékot meg pótolom

Ryzen 5 3600, msi b450 tomahawk max, 16gb ddr4 3200mhz cl16.

2 Likes

Én ryzen 7 2700x et néztem Asus b450f lappal és ugyan úgy 16gb 3200mhz Kingston ddr4. X52 hűtés meg jó ehhez is. Ez elég lenne már hogy ki hajtsa? Melyik erősebb a ryzen 5 3600 vagy a 2700x? AMD téren még annyira se vagyok képben mint Intel :grinning:

Ha első sorban játszani kell, akkor 3600. Ha AMD nem szimpi akkor legalább egy 9400F, de akkor már inkább tessék megvárni az új eresztést az Intel-től. Elvileg talán már minden kap SMT-t…

Akkor mostmár mindegy mert holnap hozza a posta a 2700xet néztem róla tesztet 4 5 fps különbség van csak köztük

Legtöbb játékban ígyis-úgyis GPU limiten leszel, nem hiszem hogy bármit észre vennél belőle.

Ha kijön az új konzol generáció lehet, hogy semmi különbség nem lesz, főleg ha a kettővel több magra is skálázódnak majd rendesen a gamek.

1 Like

Köszönöm szépen a szakszerű gyors választ! Ha bármi fenn akadásom lesz az esetleges szerelés után akkor jelentkezem!