Intel Coffee Lake

Egy jó kis videó arról, hogy is állnak most az árak, mit lehet érdemes venni (ha mindenképp Intel proci kell) és mit kell nagyon kerülni.

(A 2700X majdnem fél áron van a 9900K-hoz képest, azért ez elég durva)

Jönnek a tesztek:

Ár-érték arányban ez egy szolid nyehhh.

8700K-hoz képest gaming alatt talán jó ha 2-3% uplift, árban meg közel duplája. Ha meg sub 300USD lesz a 2700X… hát érted nah.

De a kétszer annyiba kerülő 7900X-et sikeresen kinyírta vele az Intel, szóval… :+1:

Főleg hogy állítólag az EU-ban 650 euró lesz…

Az Adobe programokat használókon, akik munkára használják, kívül kb madárnak kell lenni hogy valaki ezt vegye.

Még fütyörészek is mellé :smile: Jó az…az a £600 nem is olyan meredek…meg ha már az alaplap is megvan hozzá egye fene megveszem :smile:

Attól függ tudod, hogy ki mire használja. Produktív munkára jobb mint egy 8700K, ugyanakkor gamingre meg nettó felesleges egy 8600/9600-nal nagyobbat venni Intel oldalon.

Bár jelenleg a 14nm hiány miatt kis túlzással élve akár egy kategóriával nagyobb GPU-ra futja AMD oldalon nagyjából partiban lévő procik esetén.

Ha csak nincs valamilyen technikai miértje, nem igazán építenék Intel alapú gépet mindent egybe vetve.

Ha te kihasználod, akkor vedd nyugodt szívvel, feltéve ha nem lesz paper launch.

Én most ránéztem az amazon.de és co.uk-ra, egyiken sem láttam 9900K-t… bár lehet máshol van / én vagyok vak.

Remélem ez a 14nm-probléma hamarosan megoldódik majd, mert ez így eléggé nem állapot, bár ha most kiadták a 9.gent ugyanúgy 14nm -en, akkor messze lesz még az a 7nm… na mindegy.
@Xeno ha csak és kizárólag gamingre használod, akkor 8600/9600/K -nál nagyobb procira tényleg nincs sok értelme költeni. (Legalábbis szerintem)

Xenonak mindegy mennyibe kerül :wink: Akinek mindegy az ár, csak a nyers teljesítmény a lényeg, annak a 9900K megoldás, ez nem vita kérdése, a számok elég egyértelműek.

Más kérdés, hogy akinek viszont fontos az ár, messzire elkerüli majd.

Tehát az abszolult teljesítményével nincs gond, csak az ár/értékével.

Ezt teljesen így van. Én is a 2700X-et ajánlom mindenkinek ha véleményt kérnek…az meg,hogy menyi pénzt dobok ki teljesen fölöslegesen az már az én bajom :smile:

@johnny04 pfff nemár i5 most komolyan? Nem azért túlóráztam fèl évet, hogy ne a legjobbat vegyem mindenből :slight_smile: De viccet félretéve…ha már lúd legyen kövér.

https://geizhals.at/intel-core-i9-9900k-bx80684i99900k-a1870092.html

OMG a 650 még gyenge tipp volt… :smiley:

Megy az lejebb is…most mindenki az előrendeløkre vadászik…Az MSRP €650 hivatalosan… az USA persze megint olcsobb mert ugye nem mindenhol egyenlőek az emberek…

Majd megszívják ott is az importvámokkal :smiley:

Egy NAGYON fontos problémára világít rá a következő videó:

Tehát még z390 alaplapoknál sem garantált hogy ki tudják használni a 9900K-t. Ez különösen azoknak lehet fontos, akik esetleg akár gyengébb Z370-ben (ne adj isten B/H szériás lapban, bár ilyen remélem nem sok van…) szeretnének upgradelni 9900K-ra. VRM-re tessék figyelni!

(Asus, wtf??? Mostanában nem az első megkérdőjelezhetű lépésük alaplap fronton…)

És Asus újra… spórolni kell a VRM-en a legdrágább Z390 lapon? Mi folyik ott?

Úgy látszik ebben a versenyben most a Gigabyte nyer.

MSI-nál mi a helyzet? Az új lapok baromi jól néznek ki, csak úgy mint a Gigabyte modelljei. Remélem ők nem szarják el a VRM-et vagy bármi hasonlót…

Ott van. Sem kiemelkedően jó, sem rossz, kb korrekt darab.