Intel Coffee Lake

Van itt gond Z390 fronton is, vagy legalábbis sunyulás.

Aztán jön a meglepő villanyszámla :smiley:

Lehet az Asrock Z390 Taichi sem a legjobb választás, legalábbis ha komoly OC-ról van szó.

Az i5 8600K jó választás akkor mert sok kommentárban láttam :slight_smile: ?

(Csak játékra lesz )

Jelenlegi árán? Szinte semmilyen Intel proci nem jó választás. Hacsak nincs valami speciális oka miért intel proci kell, akkor inkább bármelyik Ryzen.

8600K akkor érdemes ha tuningolni akarsz, de ahhoz Z370 alaplapra is szükség van.

Mit is tud a 9900K ha betartja a 95W TDP-t:

Egy kis Z390, ha valaki új alaplapot venne, érdemes figyelni.

Olcsó húsnak…

Mondjuk Gigabyte deszka teljesen jó alap órajeles vagy alacsony OC-s használatra, szóval az ár-érték azért nem feltétlen fail. Azt viszont hozzá tenném, hogy ott szerintem az auto fesz feltolja Turbo értéke a VCore-t ha be van kapcsolva az MCE, míg ha “normal” állásban van, akkor adja a VID-ben megadott értéket.

Az szinte biztos hogy emel feszt, különben nem valószínű hogy elbírná az all core turbot.

Tuning huszároknak:

Most olvastam iponon. Ez most akkor lényegébem miért jó azon kivül, hogy a hibás iGPU-val rendelkező procikat is el lehet adni?

Leírtad hogy miért jó, megválaszoltad a kérdésed :smiley:

Parktikus :smiley:
@soolerirl kicsit olcsóbb az igp hiánya miatt, így akinek nem kell, ezen is spórolhat

Ami nem a legteteje valamiből az eddig is “selejt” volt. Ezt hívják binning-nek.

9900K amiben nem megy a HT, abból lesz a 9700K. 8700K amiben nem megy a HT lesz 9600K és 8600K. Ami nem bírja az órajele, abból lesz sorban 8600, 8500, 8400. Értem? :slight_smile:

Mi lesz a jövője a 9400-nek? Tényleg válthatja a 8400-at?

Előbb utóbb valószínű, lévén ugyanaz a termék egy hangyafütyivel magasabb órajellel. Legalábbis nem hiszem hogy gyártásban tartanák mindkettőt, de aztán persze Intel-nél nem lehet tudni. Sanda gyanúm rendelést már nem nagyon vesznek fel 8400-ra.

Hát értelme nem sok lenne, mert az emberek túlnyomó része, az alapján fogja szerintem választani a 9400, hogy az 9. generációs és csak 2-3k forinttal kerül többe.

Nem hiszem, gondolj csak bele milyen rohadt sokáig akart mindeknki 7700K-t venni

Akart? Akar! :smiley:

Typo, elnézést :smiley:

Hát ja… :joy::joy::rofl::rofl: