Intel Coffee Lake

Egyébként ebből (is) látszik, hogy az AMD mennyire durván megkavarta az állóvizet, a Kaby Lake 2017 januárjában jelent meg, erre alig 10 hónara rá itt a köv generáció, aminek eredetileg jövő év elején kellett volna jönnie.

Ha minden jól megy jövő februárban jön a Zen+ GloFo féle 12nm LPP-on, aztán lehet megint beindul a vakaródzás a kék oldalon. Good times. :upside_down_face:

Főleg hogy az előzetes hírek szerint a coffee lakehez nem lesz könnyű hozza jutni. Gondolom elmaradt a keszlet feltöltés és a gyártás ütemével megy a cucc.

Elég ütős lett a 6 magos processzor játékokban abszolút király minden hol és munkában van ahol a 1800x szintjét hozza , és jön belőle a 8 magos is jövőre amitől még egy 20-25 % teljesítmény növekedés várható .
A ryzen 2018 as processzoraiban én úgy ólvastam , hogy leginkább órajel növekedések várhatók és fogyasztás csökkenés 2019re ígérnek nagyobb ugrást.
Beindult a verseny ez mindenféleképpen jó vásárlóknak.

Teszt csokor:

Mindig mosolygok ezeken LN2 hype híreken, amik menetrendszerűen jönnek minden nagyobb CPU launchnál AMD és Intel oldalról egyaránt, kár hogy kb. a felvevő piac 1/100.000.000-od részét se érinti. :slight_smile:

Most miért mondod, tök hétköznapi dolog, hogy ott a gép mellett egy 50 literes tartály, ami szolidan “füstöl” :slight_smile:

Ezeken az árakon érhető el és rendelhetők elő jelenleg itthon. Ebből az I7 ami csak elő rendelésre vár többi már kapható

i3-8100 - - 39,890FT
i3-8350K - 61,090FT (ki venné ennyiért ezt ?! )
i5-8400 - 64,790FT
i5-8600K - 102,290FT
i7-8700 - 118,890FT
i7-8700K - 140,690FT (én 120 körül vártam :frowning: )

Ez jó hír, mert mindenhol készlet problémákról írtak

Egyedül az Alza ahol kapható/ elő rendelhető pár darab mikor van de ők akik rendelést felvesznek egyedül. Bár a I7-8700K szép teszt eredményeket mutat a Ryzen 7 1800x-hez képest és vele egy árban van kb. Bár vannak érdekes eredmények. Ahol i5 jobban teljesít.

2018 elejére jók lesznek ezek az árak. Látszik, hogy nem szállhatott el nagyon az Intel az árakkal 10-15 ezerrel lett drágább a nyitó ár az előző generációhoz képest, holott azért végre nem csak pár százalékkal lesz nagyobb a teljesítmény ha vált valaki az előző gen-ről.

i3-ak kivételével szinte mind csak előjegyzésre van.

Sziasztok!

Nézegettem az új procikat Alzánál és észrevettem egy érdekes dolgot.
Az i3-8100-hoz azt írják nem kell új alaplap,azaz kompatibilis a most piacon lévő 1151-es lapokkal.
Tudtok erről valamit?
https://www.alza.hu/intel-core-i3-8100-d5113028.htm

Előre is köszi!

Na ezért zseniális az Intel név adása… Könnyen megkeverheti az embert. :thinking:

Úgy tűnhet, hogy ez ugyanaz a foglalat ami részben igaz, viszont ezek a procik már LGA1151 v2 (nem hivatalos név) alaplapokat igényelnek a rendes működéshez. A tűk száma nem változott, de a bekötésük igen. (Elméletben működhetnek a régi lapokban is a procik, de nagyon vérszegényes üzemmódban.)

“Látszólag az LGA1151-es foglalat nem változott, ez azonban tényleg csak a látszat, ugyanis az 1151 tű máshogy van bekötve. Többek között a Kaby Lake lapkához képest a Coffee Lake 14-gyel több VSS (földelés) és 18-cal több VCC (energia) bekötést használ, viszont 46-ról 25-re csökkent az RSVD, vagyis a későbbi funkciókra fenntartott tűk száma.”

forrás: https://prohardver.hu/hir/intel_coffee_lake_mas_labkiosztas_hasznal.html

LinusTechTips: https://www.youtube.com/watch?v=EJOnwF8mgXc (1:35 től -2:50 ig)

Első gépem összerakásához kérnék tanácsot/segítséget!

Alza nem jól tudja.

Elméletben a 4 magos i3-ak csak rebrandelt i5-ök. Szóval egy BIOS frissítéssel mehetnének a régebbi deszkákban, de nem piaci érdekük hogy így legyen. Szóval ilyesmire nem kell apellálni…

Szerintem az, akinek elég az oc-s 4 magos proci is (titokban 7600k-ta vágyik, meg az áruk is egy szinten van) de fent akarja tartani a bővítés lehetőséget

Nem ez a gond vele, hanem hogy az i5 8400 kb 3000ft-tal drágább csak. Így semmi értelme i3at venni

Köszi mindenkinek.Csak gondoltam megkérdezem,mert elég fura,csak az i3-8100-hoz írták ezt.A többihez már a Z370-es lapokat.