Intel Core i5-7500 vagy AMD Ryzen 5 2600

Sziasztok!

Eredetileg csak ddr3-as memória bővítést terveztem (már egy jó ideje) 8 GB-ról 16 GB-ra, viszont a napokban beütött valami hogy akkor már inkább vennék ddr4-es memóriát 2x8 GB. Hosszú távon valószínűleg jobban megérné.

Ha ddr4-es memória akkor pedig kell új alaplap, ahhoz meg új processzor…
Először a Intel Core i5-7500-on akadtam meg a szemem. Viszont ahogy olvasgattam elég sok helyen feljött az AMD Ryzen 5 2600.

Többnyire csak játékra használnám egy Gigabyte GTX 1060 3 GB videokártyával.

Nézegettem benchmarkokat, videókat, de azért még feltenném itt is a nagy kérdés:
Intel Core i5-7500 vagy AMD Ryzen 5 2600?

Köszi a válaszokat!

Szia.
Egyértelmű, hogy ryzen.
Modernebb, jövőt állóbb, hosszabb távon bővíthetőbb platform.
B450-es lap és 3000-3200 as Dual channel RAM, és nagyon sokáig kiszolgál.

RAM-nak Corsair Vengeance LPX 16GB (2x8GB) vagy G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) néztem. Mindkettő 3000 MHz-es.
Árban a G.SKILL kedvezőbb kicsivel.

Mind a kettő jó, de a Corsair VENGEANCE LPX-nak alacsonyabb a késleltetése ( CL15 ), azaz valamivel gyorsabb. Kb 1-4 FPS-t számít.
De ha el akarsz kerülni minden bosszúságot, akkor az alaplap támogatási listájáról válassz memóriát.

Igen, előbb néztem a support list-et, de egyik se volt rajta :sweat_smile:

Nem tudom hogy állnak most ryzenék a ramokkal, de az első széria kényes volt rá. Biztosan fejlődtek ezen a téren, de biztos ami biztos valami támogatási listásat nézz, vagy legalábbis valami népszerűbb 3200 CL 16-ot (HyperX, Ripjaws stb bár ezek valamivel drágábbak is).
Amúgy mindenképp a 2600 javasolt, az a 7500 szörnyű ilyen 60-70k árban (tavaly ilyenkor a tőle még valamivel erősebb 8100 28-30k volt dobozosan), illetve nem is egy kategória, mert a 2600 már inkább a 8400-8500 szintje. Ráadásul egy normálisabb deszkával be vagy biztosítva egy dbig, idén itt a zen2 ami elég jókat ígér. Lehet most egy lappal többe van, de fejleszthető bőven, míg az a 7500 lehet hogy már jövőre eladhatatlan lesz.

Túl aggodjátok itt ezt a ram kérdést, már az első generációs ryzennél is majdnem minden chip, ami 3000 vagy afeletti volt ment 2933-on a második generációs ryzenekkel pedig még ennyi gond sincs. Nekem egy 1600 van, összesen 4 kittel próbáltam ki mind ment 2933-on. De természetesn ha biztosra akarsz menni nézd meg a listát. :slight_smile:

alaplapot mindkét esetben vennem kell újat, a ddr4 ram miatt

Milyen lap van alatta?

B350 Tomahawk Arctic

Akkor lehet szerencsés kiteket próbáltál, abból az időből még több panaszt lehetett hallani, hogy nem megy 3000, de ez legalább kevesebb aggodalomra ad okot :slight_smile:

a ryzenhez ezt a lapot néztem:

viszont itt van 3 memory support list is, melyiket kellene néznem? nem tudom hogy mi a különbség…

A 2xxx a raven lesz.

nem, a Raven az az integrált GPU-s vonal. Szóval a 3. listát kell nézned ami a Pinnacle Ridge-hez van. @vick93

Ha ragaszkodsz a kis mérethez inkább MSI B450 Mortar, ha Gigabyte, akkor pedig Aorus Elite M.

Nagyon jó, még az a vonal is szét van bontva nehogy megjegyezze az ember :smiley:

egy indoklást tudnál írni? csak kíváncsiságból

Minden szempontból jobbak, leginkább VRM tekintetben, ami figyelembe véve hogy a mostanin kívül még 2 generáció jön ebbe a foglalatba, nagyon nem mindegy. De legjobban egy normál ATX méretű MSI B450 Tomahawkkal vagy B450 Aorus Elite-tel járnál ilyen szempontból.

Én első szériás Ryzen 1600-at vettem Corsair Vengeance LPX-el konkrétan 2x8 3200Mhz CL16-os ramokat. Az elején nézegettem, hogy bírja majd, de a 3200at csak sok mókolással (késleltetéseket is manuálisan állítva) volt hajlandó stabilan tartani 1.41V-os feszültség mellett, így inkább nem használtam azon, hanem az alap feszültséggel használtam 2667MHz-en. Most így nagyjábó másfél év után megnéztem, hogy jött elég sok BIOS frissítés az alaplapomhoz (MSI B350 gaming pro carbon), így frissítettem egyet, még most is tesztelgetem, de jelenleg XMP profile 2-vel (3200mhz, CL16) 1.35V-ra állította ugye magát, viszont most 1.30-on is stabilnak találtam Prime95 alatt, lejjebb még nem néztem, de folyamatban van… :slight_smile: Szerintem mivel eléggé szar volt az elején a RAM stabilitás, erre nagyon ráfeküdtek és lehet, hogy még jobb is lett mint intelnék így. Ugye ha valami jó, akkor minek nyúlnának hozzá? De ha nem jó, akkor meg javítani kell, és emiatt lehet, hogy jobbra sikerültek már a stabilitások, kompatibilitások mint inteléknél, bár ez csak az én gondolatmenetem :smiley:

Fontos volt nekik ráfeküdni, az elején eléggé mentek az ijesztegetések a RAM-ok kapcsán. Ugye eleve nagy volt a shitstrom az elszállt ddr4 árak miatt és emellé még ráadásul a (drágább) alacsony késleltetésű samsung b-die chipes ramokat javasolták a stabilitás miatt (asszem a flarex volt 3200-n cl14-el ilyen), de nevetséges áron volt csúcsidőben, talán 90be is belenyalt a 2x8. Mivel az intel “igénytelen” volt erre nézve, csomóan mentek arra, oda jó volt a sima 2400-es. Mondjuk az amd-nek valahol szerencséje is volt kicsit, hogy 17 ősszel csak a z-s lapokkal jött az intel és pár hónapot várni kellett a b-sekre (sőt ezek sem nyitottak valami olcsón), addigra az am4-ekre jöttek szépen sorba az újabb biosok és ez az egész ram mizéria kvázi “ködbe is veszett”, azóta nem is hallani róla csak elég ritkán. A QLV-t azért még mindig javasolják, de ha az ember online rendel még mindig elállhat a ram vásárlástól és belepróbálhat egy másikat, ha nagyon nem tudja belőni a sebességet.