INTEL CPU hiba [Intel botrány]

Pontosan. Hacsak valaki nem látogat olyan honlapokat, amik telenyomják a gépet mindenféle adathalász meg tevékenységfigyelő cuccal, magyarul nem hívja fel magára a figyelmet, akkor kis halak vagyunk mi ahhoz, hogy minket gomboljanak le bármivel. Ahhoz tudnám hasonlítani, amikor hirtelen sok pénzzel mászkálsz a zsebedben… erről rajtad kívül senki sem tud, ergo nem nagyobb az esély rá, hogy kipakolnak. :slight_smile:
@k0aru Te a munkád miatt más területeit is használod az OS-nek, ami miatt neked fontos, hogy naprakész legyen. Én történész vagyok, a frissítések 90%-a olyan területeket érint, amivel én sosem találkozok, minek telepítsem akkor? Nálam ez úgy jött, hogy először mentek az automata frissítések. Vagy 3szor kellett újrahúzni a gépet miattuk, mire eldöntöttem, hogy innentől kézi vezérlésre kapcsolok. Aztán lusta voltam kikeresgetni, hogy melyik frissítés pontosan mit csinál, úgyhogy inkább kikapcsoltam az egészet a fenébe, mondván nézzük, mi lesz. Aztán onnantól vissza se kapcsoltam. :slight_smile:

Persze mindekinek saját döntése, hogy kikapcsolja őket vagy sem, mondjuk én windows 3.1 óta nem találkoztam olyan frissítéssel ami miatt bármi problémám lett volna, de ezek meg az én tapasztalataim. Windowst csak játékra használok otthon, munkában OSX-et használok és mostanában itt is ugyanúgy minden hiba fel van hypolva az egekbe és sajnos azt kell hogy mondjam, lehet ezzel meg én vagyok szerencsétlen, de nekem a windows10-em még egyszer sem fagyott le stb az OSX-em meg két hetente szürke halállal elszáll, pedig ez már a második Macbook pro, amit használok :frowning: De ez már off szóval ki is szállok inkább

Kis off még ehhez, asszony laptopján win10 van, minden bekapcsolás után 15 percig pörö az update, gyakorlatilag használhatatlan ezalatt. Csak az segített, hogy kilőttem szolgáltatásokban az egészet. Pluszcki kellett kapcsolnom azt a funkciót is, ami miatt nem kapcsol le rendesen, ami elvileg pont hogy gyorsítaná a rendszert. Jó nem egy erőgép, egyszerű irodai laptop, de ha már csak win10 compatible, legalább lenne optimalizálva.
Nekem az a legnagyobb gondom win10el, hogy csomó beállítási lehetőséget kivett a felhasználó kezéből.

Ez bizonyos személyeknek, akik nem böngésznek sokat (sokféle oldalon) rendben is van, csakhogy az átlag felhasználónak (az emberek úgy 95%-a ide tartozik) fogalma sincs a biztonsági veszélyekről, a megfelelő jelszavakról (+ ne mindenhol ugyanazt használják…) stb. E miatt szerintem jó dolog ha kiveszik a kezükből a döntést és a windows felteszi a biztonsági frissítéseket.

Persze, ezzel egyetértek, fentebb írtam is. Ha valaki nem ért hozzá vagy nem akar vele foglalkozni, annak menjen az update. Csak nekem meg legyen meg a lehetőségem, hogy ne jöjjön az update, ne döntsék már el helyettem mások, felülről. :slight_smile:

Minden gépemen aktív az update.
Mindben van ssd, kb a nagy frissítéseken kívül észre sem veszem, ha van valami. Gondot sosem okozott.
Azt meg megsúgom, hogy win 10 alatt is le lehet tiltani a frissítéseket, akárcsak 7 alatt.
Érdekes, hogy azok haragszanak általában a win-re, akik állandóan reszelik, meg szakértenek… és véletlenek folyamán meghal a rendszer… :smiley:

Játék teljesítmény miatt meg nem kell sírni, ez nem a mezei felhasználókat érinti… Csak megint túl van tolva a hype, hogy kattintsanak az emberek…

Az inteltől meg ismét egy undorító húzás, hogy rá akarják ezt húzni az AMD-re is… remélem kapnak valami szép büntit… gyanús, hogy a főnök is hirtelen megszabadult a részvényeitől :smiley:

Ezt most nem veszem magamra, remélem nem rám gondoltál. Ha mégis, akkor nem olvastad el rendesen, amiket írtam. Épp attól lett használható a kis gép, hogy “reszelgettem”. De mindegy, nem érdemel több szót az egész. :slight_smile:
Ellenben az Intelnek így egy év alatt nem ez az első igencsak megkérdőjelezhető húzása. Szerintem a PR-esek már nyugtatón élnek egy ideje náluk. :smiley:

Elötte
Frissítés után

Spectre miatt érintett az AMD és az ARM is, nem kell ráhúzni semmit senkire. Ez a konstrukciós megoldás ezzel járt a gyártók részéről, most buktak ki a problémák vele, majd most változtatnak.

A teljesítmény vesztés pedig inkább adatbázisoknál érezhetőbb.

AMD részről még közel sem biztos,hogy kell a javítás mert valami más architektúrára hivatkozva azt mondták,hogy nekik nincs ekkora probléma

Ez csak a meltdownra igaz, a spectre minden architektúrát érint. Fentebb linkelt doksiban benne is van :slight_smile: érdemes átolvasni.

Olvastam ,mint az AMD nyilatkozatát is az ügyben és nekem úgy jött le az ő nyilatkozatuk alapján,hogy mindkettőre értette a dolgot de lehet csak félreértelmeztem ,mindenesetre ha az AMD -nek tényleg sikerülne megúsznia bármiféle javítás meg akármilyen teljesítmény romlás nélkül akkor az Intel bajban lesz :confused:

Intel már így is bajban van :smiley: de lehet majd bedobják marketingbe, hogy vegyél új alaplapot az 500-as szériás chipsettel, amik 1151 v3-asok lesznek, semmivel sem kompatibilisek, és kiadják a mostani CPU-kat egyel alacsonyabb számozással…
kappa.

Itt ne a gamerekre gondoljunk, hanem olyan területekre, ahol ki is használják az adott hardvert és megéreznek 5-30% teljesítmény különbséget. AMD gondja orvosolható szoftveresen, és nem minden környezetben kihasználható…
Remélem, hogy intelnek nem sikerül kilobbiznia, hogy AMD is kapjon a lassításból …

Kb ennyivel lehet is zárni a hétköznapi user oldali mizériát.

Érdekes eredmények, főleg az utolsó kettő, ahol nőtt a teljesítmény. :smiley: Remélem azért olyan tesztek is jönnek majd a napokban, amik nem ennyire erőgép procikkal operálnak. Kíváncsi lennék, hogy a belépő szintű cpu-knál ahol alapból közelebb van a teljesítménylimit mi a helyzet, illetve azt mondják pár helyen, hogy a Haswell előtti architektúrát jobban fogja érinteni a lassulás.

Hali sracok! Ha jol olvastam es ertelmesztem Pistit a hh ban akkor az en i5 4440 met nem fogja erinteni ez a lasulas?

Olvasd végig a topicot.

Igen az AMD mind a kettőre értette de ki kell egészíteni azzal hogy csak annyi a különbség hogy a bonyolultabb metódusok miatt még nem sikerült létre hozni olyan programot ami működik AMD-n is. De ettől a hiba ott is meg van csak nehezebb ki használni ami EDDIG sikertelen.
Kivétel ez alól a Ryzen sorozat ami már AI van felszerelve emiatt tényleg nem vonatkozik rá mivel elméletileg ez a kód változhat.

Igen én is a Ryzenre gondoltam először,de a lényeg,hogy AMD remélhetőleg jól ki ebből :smiley:

Azt mondjátok hogy a Ryzenek nem is erintettek ebben?