INTEL CPU hiba [Intel botrány]

A ma reggeli HH-ban is elhangzott, meg kb ez szűrhető le a cikkekből is, hogy az AMD is érintett, DE az intel prociknál neten keresztül elérhető az információ, malware és javascripten keresztül. Az AMD esetében csak akkor érhető el, ha fizikailag a gépnél van az, aki az infót keresi, virtuálisan nem.

Azt én értem hogy AMD az oké, csak az előttem lévő két hozzászóló külön említette a Ryzeneket. Erre vagyok kíváncsi @DanH_91

Sajnos erről csak az AMD hivatalos közleménye érhető el, ami jópár napos. Friss infó még nincs.

Meltdown: nem érintett.
Spectre v1: érintett, minden AMD cpu
Spectre v2: 99%, hogy nem érintett

Elvileg azt nyilatkozta az AMD ,hogy más architektúra miatt nem komoly a baj náluk na,hogy ezt most pontosan melyik procira értették franc se tudja de valszeg Ryzen de majd kiderül még ez

Bemutatták az Intel új logóját :slight_smile:

Az AMD-re is vonatkozik csak jelentősen kisebb a veszély.

A Ryzen azért élvez nagyobb védettséget mert a benne lévő AI miatt nincs két olyan (legalább két hónapja futó gépben) processzor ami ugyan úgy oldaná meg a érintett területet ezért nehezebb feltörni de úgyan az a célja ami a többi processzorban lévő metodusnak ezért nem lehet rá specifikus “vírust” írni mint a többire de lehetséges csak nem biztos hogy mindegyik Ryzen processzort át tudja verni.
Ezenkívül a Ryzen procikba bele épített AI-t lehet szoftveresen kezelni hogy “mekkora” programokkal foglalkozon így nagyobb a biztonság. Persze ha valaki letölt egy vírust egy az egyben a gépre min bármilyen más programot az ugyan úgy veszélyben lesz mint ha nem Ryzen-e lenne.

Linus Torvalds is megszólalt

Akkor most érdemes várni a 9. generációig?
Ahogy olvastam, meg ahogy Pisti is mondta egy patch nem képes megoldani egy hardveres hibát…
A következő szériában meg gondolom már csak javítják.

Hát alapvetően igen, megéri; de bizonyos források szerint ez az újabb prociknál (Haswell után) és a nem virtualizációs környezetben csak kb. 5%-os teljesítménydeficitet okoz. Innentől kezdve mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy inkább vár e.

Ez attól függ, hol tart éppen az új generáció fejlesztése. Mivel ez egy 10 éve létező konstrukció, nem hiszem, hogy egyik pillanatról a másikra át tudnák hidalni egy teljesen új architektúrával, inkább a 10. generációra reális. A 9. generáció még a 8. alapjain nyugszik, csak kicsinyítik a mikroarchitektúrát.

Egy kis update a témával kapcsolatban.

Itt szépen mérik a patch előtti és utáni sebességeket. Sajnos nem sok procival, de látszik, hogy desktop platformon elenyésző a lassulás.

Viszont virtuális környezetben akadnak gondok, pl. a Fortnite szerverein:

Én azt nem értem,hogy szinte mindenki a lassuláson van fennakadva. Értem én hogy bosszantó ha belassul a gép,sőt.
DE! Ahogy olvastam csak az elmúlt 5 év Intel prociaihoz jön frissítés,és talán azoknak is kell Bios-és egyéb frissítés.
Nekem i5-3570 ketyeg a gépemben. Értem én hogy nem örök élet támogatás jár,főleg nem az informatikában a termékek mellé,de egy ilyen mértékű hibánál azért igenis elvárná az ember hogy törjék össze magukat a hiba kijavításán,és tegyék elérhetővé MINDENKI számára,ha már az ő terméküket vette meg.
Akkor most vegyek új Intel procit,és mellé mindent? Ezek után számomra nem kérdés hogy AMD-re lesz a váltás.
Mi van a telefon procikkal? Nem hiszem el hogy senki semm bankol app-okon keresztül,vagy ha igen akkor egyből lehülyézik ezek után. A telefon frissítésekről semmit nem hallottam. Zenfone 2-esemhez nem is álmodok már róla hogy dobnak ki egy upgrade-ot,pedig igenis kellene.
Nem,nem attól tartok hogy kikerülnek netre,vagy bárki kezébe az sms-ek,képek,hanem hogy hozzáférnek Banki adatokhoz,bármilyen jelszóhoz.
Én ebben igenis sokkal komolyabb problémát látok mint hogy lassul a gép x%-ot.
Durván a nyakára kellene lépni az Intelnek ez nem kérdés.
Tulajdonképpen az egész modern világot heckelhetővé tették ezáltal. Főleg a régebbi gépeket,amivel kicsesztek hogy nem frissítik.
Ugyan mennyi öreg gépben futhatnak ilyen sebezhető procik,legyen az korház,víz,áram stb szolgáltató bármilyen kis szervergépe amit nem halylandó az Intel frissíteni. Kihasználhatja bármilyen terrorszervezet,Dél-Korea,vagy csak egy kivagyok-mivagyok hecker.
Bocsi srácok,de ennek már ki kellett jöjjön,mert igenis szerintem ez óriási probléma,és a lassulás szerintem majdnem a legkissebb,de kétség kívül kellemetlen probléma.

Van igazság abban amit mondasz, főleg a mobil részeknél. Többek között ezért vettem anno Nexus telefont. Tiszta android, gyors és folyamatos frissítés.

Azt is jól látod, hogy ezzel az Intel valószínűleg hosszabb távon még rosszabbul jár, nem te leszel az egyetlen aki elpártol tőlük, főleg a szerver piacon ahol viszont sokkal nagyobb mind a biztonsági kockázat, mind a teljesítményvisszaesés problémája.

Jogos az eszmefuttatásod. Sajnos ez a dolog a telefonokban lépő procikat is érinti. Nem csak az Intel, vagy az AMD a ludas, hanem a Qualcomm, Apple, Huawei és egyéb lapkagyártók, ugyanis több Cortex magon alapuló ARM proci is érintett. A lassulás ugye már a hibajavítás mellékhatása. A legtöbb telefongyártó kötve hiszem, hogy bármi nemű frissítésen töri az agyát, mivel kb. 2 éves termékéletciklusra terveznek.

Az is igaz, hogy nem kell örök élet támogatás IT-s termékekre, de azért ne is ipari hulladékot áruljanak. Amúgy meg egy i5-3570 teljesen jól teszi a dolgát, nem mondanám elavult terméknek, igaz, hogy lassan 6 éves.

@meteoric87
Nem vagyok az a parás ember,de csúnya dolgok lehetnek ebből,de ne legyen igazam!
Tény hogy az adatközpontoknak hihetetlenül főhet a feje,de biztos vagyok benne hogy amit lehet rátolnak az Intelre perek útján. A Nexus ilyen szempontból is jó választás volt,ezt meg kel hagyni,
@pernyo11
Igen,a telefonok ilyen serülékenysége pár Google által kiadott telefonon kívül nemhinném hogy javítva lesz sajnos.
Valóban teljesen elvagyok a kis i5-3570-emmel,igaz a 1060 kicsit sok neki,de még így is le a kalappal hogy a mai AAA-s címeket is tisztességesen futtatja,miközben ott a heckelhető rés rajta. :frowning:

Egy friss videó. Röviden: az SSD-k úgy tűnik jelentősen lassulhatnak, a játékokban alig/nincs visszaesés:

Valaki meg tudja mondani hogy melyik patchben lesz ez kijavítva windows-on? :slight_smile: (win10)

Az már kint van ha jól emlékszem csütörtök vagy péntek óta. Régebbi windowsokhoz kedden jön.