INTEL CPU hiba [Intel botrány]

A kódszámot nem tudjátok véletlenül? :slight_smile:

https://support.microsoft.com/en-us/help/4056892/windows-10-update-kb4056892

Ez javítja a Meltdown-t, a Spectre-hez BIOS frissítés kell. Viszont az alaplap gyártók nem sietik el a dolgot. :slight_smile:
Aztán meg lehet egyenként frissítgetni a programokat ha jönnek az update-ek.

Sziasztok és hogy lehet el kerülni a frissités telepitését? Mert nekem egy 3. generácios I3 asom van !

Azzal ne aggódj. A windows frissítés normál használatban nem érezhető, tedd fel nyugodtan, az ilyen idős alaplapokhoz meg van egy olyan érzésem hogy nem fognak bios frissítést csinálni (ergo nem leszel védett).

De én ezzel jatszok meg a mainapig 1-2 játékot akkor is tegyem föl?

Én nem tulajdonítottam nagy jelentőséget ennek. De sajnos én érzek egy kis teljesítmény vissza esést. Persze nem olyan drasztikus. És csak egy két játékban van jelen(fps drop-ok). Az a szerencse, h tudok húzni rajta. Reméljük az segít majd a problémán. Mindenesetre idegesítő egy dolog.
-6600k

Nézd, ez egy biztonsági hiba, amit nyilván meg fognak próbálni kihasználni hackerek, mert mindig lesz aki nem frissít, így sebezhető marad. Kihagyott ziccer lenne nem kihasználni.

A kérdés annyi: megér e neked a biztonságod pár fps áldozatot, vagy nem.

Helo!
Most nézem a Happy Hour-t amiben Pistiék az Intel botrányról beszélnek.
Valaki tud segíteni hogy pl az Intel Core i5-7500 Quad-Core 3.4GHz LGA1151 nevezetű processzor abban milyen pcid van vagy mi?
Válaszokat előre köszönöm!

Minden proci érintett az utóbbi kb 10 évben, így a tied is.

Köszi! És akkor az enyém benne van a 30%-os ban?

Olvasd vissza a topicot, vannak mérések is amin megnézheted mennyire érint a teljesítménycsökkenés (valószínűleg kb semennyire)

Benne! De 5-30 % lesz valami. Elvileg már kéne érezned a különbséget mert kint van az Update.

Ez attól függ milyen oprendszert használ, és a bios updatek még kb sehol nincsenek (csak az asus adott ki, csak a Z370 lapokhoz)

Én még csak olyat szeretnék venni.

Ezt igy itt hagyom, biztos olvastatok, az Epic Games Fortnite szervereinek CPU kihasznaltsaga a patch utan. https://i.cdn29.hu/apix_collect_c/1710/fortnite-battle-royale/fortnite_battle_royale_screenshot_20180107094505_1_original_760x760.png

sziasztok

nekem ivaz nem intel procim van hanem egy amd fx 9590 van tegnap előtt jott ki ez a bizonyos patch de én nemvettem észre semmi teljesítmény csökkenést

pedig witcher 3, division, wildlands, Space engineers en jatszok és ugyan ugy futtnak mint előtte

És nagyon szar az a bios frissítés… update-eltem, meg feltettem a win update-et is, és eddig pubg-ben 144fps-em volt menűben, játékban 120-144 között, most 120-140 a menűben, és hatalmasakat droppol, mikor mondjuk belépek a customization-be, utána vissza a rewards-ba, aztán a playbe, stb. tehát ha lépegetek a menük között ingame, hatalmasakat droppol, ami egy 8700k-tól nem elfogadható. ingame meg alig-alig megy már a 144 fps 100-130 között ugrál, de pl yasnaja vagy san martin már csak 50-60fps… nagyon gáz. úgyh én visszaállítottam az összes frissítést, kakilok a hackerekre :smiley:

Nekem egyébként az is fura, hogy évtizedeken át gyárt mindegyik “szereplő” egy hardveres biztonsági réssel processzort (amit szerintem nem lehet szoftveresen javítani, de ki hogy érzi), és ebből ennyi idő után, pont most csinálnak egy balhét. Most hirtelen mindenkivel elhitetik, hogy szar az amit megvettél, és igaz, hogy gyártási hiba, de majd mi egy szoftveres javítással megoldjuk neked, bár egy fos lesz tőle a géped, meg nem biztos h nem tudnak ugyanúgy feltörni, de majd jövőre veszel másikat. :smiley: Én azért is haragszom, mert most raktam össze a gépem, és a frissítések olyan szintre rontják, hogy kb felesleges volt több százezret beruháznom. Ráadásul átvágva érzem magam, mert a 8700k úgy jelent meg, hogy e hibáját korábban már tudták, mégis legyártották szarul. De persze nem tehetek semmit, legszívesebben visszavinném, de ez nem garanciális probléma. Úgy vagyok vele, hogy elketyeg a gépem a biztonsági réssel ugyanúgy, mint a botrány előtt mindenki másnak, gondtalanul. Fuck you Intel, fuck you világ!

Ez nem teljesen az Intel hibája, hanem azoké az embereké, akik nem merték időben felvállalni ezt a hibát.