INTEL CPU hiba [Intel botrány]

Hát, azért ez főleg az Intel sara, egyrészt biztos hogy tudtak róla, másrészt hallgattak róla nagyban. Szóval a kommunikáció is egy 0. Az meg hogy a CEO érdekes módon pont előtte adta el a részvényeit… ki hiszi hogy véletlen?

Gondoltam a frissítés előtt (KB4056892) csinálok egy CPU közeli benchmarkot, hogy utána meg tudjam nézni, van-e eltérés. Elvileg ez a kernel hívásokat befolyásolja így nem vártunk nagy változást, ez be is jött, kb. hibahatáron belül maradt.

Meltdown demo - Spying on passwords

K8 architektúra, valószínűleg túl sok felhasználót nem érint a W10 bázisban.

BIOS frissítéssel együtt nézted? Amúgy igazából sok vizet nem zavar úgy se, egyedül ami “látványos” felhasználói szempontból az NVMe tárolók sebessége.

Persze utóbbi sem valami egetrengető de ott látszik. Szerver piac viszont már gázosabb…

EPIC Gamesnél a Fortnite szerverek CPU terheltsége a kernel és firmware frissítések után:

BIOS frissítést nem csináltam, nem is figyeltem őszintén szólva.

grafikonon mi a három színkód jelentése?

Három back-end szerver. Az egyiken ilyen a használtság a frissítés után.

"The following chart shows the significant impact on CPU usage of one of our back-end services after a host was patched to address the Meltdown vulnerability."

Forrás: EPIC Fórum

Amúgy itt tessék megnézni a hatásokat.

Kernel patch nélkül.
Kernel patch használatával
Kernel patch + BIOS (mikrokód frissítés)

ASUS-nál már javarészt kiadták a BIOS frissítések garmadáját, legalábbis LGA1151-hez és LGA2011, valamint LGA2066-hoz.

Sziasztok! Nekem egy AMD Phenom II X4 940 processzorom van és most kaptam a frissítésről szóló értesítést!

Nekem is frissített a Windows10 és nem tapasztaltam semmi jellegű változást idáig. A biost azonnal frissítettem ahogy megtörtént a win frissítés. Asus Rog Strix b250f lapom van. Egy változás viszont van, mióta frissült a win azóta nem tudom életrekelteni az Asus AISuite3 progit :frowning:

Az Asusnak több programjába is bekavart a win frissítés, sokaknak a videokártya venti szabályzó hal le állandóan, valószínűleg hamarosan javítják ezeket.

Na az AISuite probléma megoldva. Program uninstall és az AISuite 3 3.00.10-el tökéletes minden.

Én szerintem folyamatosan elhalasztgatom ezt a dolgot a következő nagy frissítésig, hátha abban már működnek is dolgok. Ezzel ahogy olvasom, csak a baj van :joy:

lehet a frissitések miatt fut sokkal rosszabbul a PUBG ? :V

Annál ha déli szél van is befolyásol. Visszafújja az fps-t :joy:
Lényeg a lényeg, lehet jobb most elkerülni ezt a patch mizériát, hátha a nagypatchre osszeszedik magukat és leraknak vmi rendes javítást az asztalra :smiley:
Btw a profilkepedtol kedvem támadt edzeni :joy:

hát jó lenne egy rendes win 10 és pubg patch ami rendbe rak mindent most már :smiley: rendes kockaként muszáj edzeni… nem bírják az idegeim ezt a sok stresszt, valahol ki kell adni :V A 4. COD WW2 meccs után már pattog a szemöldököm :smile:

Nekem csak az említett AISuIt progit cseszte el a frissítés de már megoldódott.Játékoknál még csak FPS esést sem vettem észre.

Nem rossz ötlet, bár a programokkal való kompatibilitást nem a win update fogja megoldani hanem a programok gyártója kell kiadjon frissítést az adott programra, hogy kompatibiliy legyen a frissített OS-el. :slight_smile:

nekem is hozzányúlt az AlSuite3 programhoz mert este felrakta a frissítést… este már nemfoglalkoztam vele de ma reggel ahogy felkeltem első dolgom az volt hogy töröltem a frissítést és mostmár megint jó a program mert a fenti szabályozás fontos:)