INTEL CPU hiba [Intel botrány]

Ne a frissítést töröld, hanem a az AlSuite3-at és tedd fel a legújabb verziót. Ha minden igaz megoldották a gondot.

A frissítés gyakorlatilag kötelező lesz, így sokat nem nyersz a halasztásával.

tudsz dobni 1 linket az al suite 3 hoz ?:slight_smile:

Én nem használom, de feltételezem hogy google segít.

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/Utility/AI_Suite_III_3.00.13_DIP5_1.05.13.zip

Germán kollégák mértek 7700K / 2500K / Ryzen 1800X kombót. Win patch, Win patch + Mikrokód frissítéssel.

BIOS frissítések gyűjtő helyei:

Egyelőre csak X99, 100, 200 és 300-as szériás lapokhoz van frissítés. Van ahol még érkezőben vannak.
Hogy a régebbi modellek kapnak-e mikrokód frissítést kérdőjeles, bár ez valószínűleg inkább az Intelen múlik.

Köszi !

Érdemes felpakolni ? Lehet tőle gyorsulás lassulás ? Vagy tényleg csak a biztonságot segíti elő

Köszi !

NVME SSD-knél okoz lassulást, ha nem azod van, valószínűleg semmit nem veszel észre teljesítmény szempontjából.

Valamennyi sebességet veszteni fogsz vele. Nyilván érdemes felrakni, mert csak a mikrokód frissítéssel együtt vagy “teljesen” lefedve az említett sebezhetőségek ellen.

Jófejek nagyon, hogy AMD lapokhoz nem adják ki, pedig ami ellen van, abban pont érintett. Na mindegy. :smiley:

Az AMD csinálja a mikrokód frissítést, annyi köze van hozzá az alaplap gyártóknak hogy ők integrálják a BIOS-okba.

Ryzen és EPYC chipekhez elvileg már úton van a frissítés, a régebbi chipekhez pedig a következő hetekben fog elkészülni.

Hülye kérdés de a Z170 OC formula (Asrocknál) a z170 pro4s lapot frissíti ? :smiley:

HÁTOROZOTTAN NEM.

Csak ugyanolyan típusú és megfelelő alaplap revízióhoz tartozó BIOS fájllal tessék frissíteni. Különben elég nehéz a legtöbb gyártónál nagyméretű papírnehezékből megint alaplappá varázsolni egy félre flashelt deszkát.

Hát… van egy rossz hírem a Core 2 Duo és Quad procikat hajtóknak, nem lesz mikrokód frissítés ezeken a processzorokon.

Azért ez elég aggályos. Mármint persze, régi procik, de ilyen biztonsági hibát nem javítani… gyakorlatilag cserére kényszerítenek mindenkit akinek ilyen van. Persze az meg eladásként megjelenik náluk…

Tudod WIN-WIN. Ez nem kerül nekik pénzbe, jobb esetben még hasznot is hajt…

Csak tudod ez olyan, mintha a VW a dieselbotrányban azt mondta volna hogy bocs, a 2014 előtti kocsikban nem javítjuk mert csak. Lehet szétbüntették volna őket. Ez meg rendben van jogilag? Furcsa.

'Mörikában nem tudom hogy ez így mennyire fain, jogilag nem tudom hogy kötelezhetőek-e 10+ éves termékekhez terméktámogatást adni vagy ott is van valaminek elévülési ideje ami fölött azt mondja a bíróság esetleges per esetén hogy tessék újat venni.

Persze itt leginkább az kérdés hogy vannak-e például vannak-e kormány hivatalokban vagy egyéb cégeknél ahol a teljesítmény nem indokolná a cserét, hogy lehetne-e perelni őket arra hivatkozva hogy indokolatlan többlet költséget jelentene lecserélni az érintett gépeket újabb architektúrára.

Biztos vannak, főleg itthon. Pont ma voltam egy körházban, nem hittem a szememnek hogy a gépeken még Win XP ment… amire évek óta nincs frissítés se semmi. Végülis csak pár millió ember összes adata elérhető rajtuk keresztül. Most még egy kis proci sebezhetőség, kb az nem töri majd fel aki nem akarja…

Nem kell bemutatni, sajnos nálunk se költenek sokat IT-re a cégnél… Már ami az irodai masinákat érinti.