INTEL CPU hiba [Intel botrány]

Újabb löket. Intel fejeseknek (és a részvényeseknek) mostanában sok álmatlan éjszakájuk van.

https://www.hwsw.hu/hirek/59242/intel-sgx-biztonsag-spectre-meltdown-spekulativ-vegrehajtas.html

Hát ennek nagyon vége nem lesz egészen addig míg nem jön egy tényleg újra gondolt architektúra. A pipeline szerintem jelentős része viszonylag változatlan már jó ideje.

Amúgy tetszik hogy mindig oda írják hogy consumer szegmensben nem lehet majd észre venni. Ami még mondjuk igaz is egy 5% deficit esetén két állapot között, de a kiinduláshoz képest már 5% az ötödik alkalommal már igencsak 23% a patcheletlen workaround nélküli teljesítmény szinthez képest.

várom már, hogy mikor jön az a CPU issue, aminél azt javasolják, hogy kapcsoljuk ki a gépet inkább. :dagger::smiley:

Szerver piacon már szerintem így is gatya lett valamelyik mikrokód / kernel patch óta a HT performance, desktopra az nem tudom hogy implementálva lett végül vagy sem.

variáltak sok mindent, az tény, hogy a BIOS patch után a legtöbb alaplap gyártó egy kis órajel emeléssel kompenzált.