Intel csere amd konfigra?

Sziasztok !

Szeretnék egy kis segítséget tőletek.
Jelenlegi konfig:
CPU: I5-7500 (7.gen)
RAM: HyperX Fury Black 4*4GB DDR4 2666 Mhz HX426C15FBK2/8
Alaplap: Asus Prime B250-Plus

Szeretném váltani ( Szerintetek van-e értelme !? ) erre a konfigra:

1060 6GB videókártya van benne, az szerintem marad is bent.

Játékra van jelenleg használva, cod mw2019, R6 és társaik.
Válaszaitokat előre is köszönöm.

Az elado részt töröld a commentedbol mivel tiltja a forum szabályát. Amugy teljesen megéri a váltást

2 Likes

Szerintem a memóriánál felesleges az RGB így amit azon spórolsz mehet egy Tomahawk MAX-ra.
Vagy eladod egybe a konfigot, az árát hozzádobod a jelenlegi kerethez és a build ajánlóból megveszed a Mainstream Plus vagy a Performance AMD buildet.

Személy szerint inkább a másodikat javasolnám de majd a még jobban hozzáértők megmondják a tutit :smiley:

1 Like

Én azt mondanám, alapvetően érdemes, DE amíg nem cserélsz GPU-t, ne várj sok változást, ugyanis az fogja vissza majd a gép teljesítményét.

Lehet érdemesebb várni míg azt is tudod cserélni, mert addigra lehet kijön a 4. gen Ryzen, valamint a B550-es alaplapok, így a 3. olcsóbb lesz, ahogy ez a korábbiakkal történt, míg ha most veszed, sokat a gyakorlatban nem fogsz nyerni vele a fenti okból.

1 Like

Szia !
Jelenleg a processzor fog vissza sokszor, 90%+os kihasználtság rengetegszer sajnos.
Mikor várható a 4.gen és az 550-es lapok ?

Egy 1070 8GB már megfelelő lenne ?

Szerintem 1060-ról 1070-re lépni semmi értelme, mert többet buksz rajta anyagilag mint amit nyersz.

Valószínűleg valamikor Q3 környékére várhatóak az új procik, persze ebbe most a koronavírus belekavarhat.

Ha 90%+ a kihasználtság az még éppen nem gond, nem jelenti azt hogy nagyban limitálna a proci. Kicserélnéd, lenne mondjuk 50%, de az fps-ed valószínűleg ugyan annyi lenne a GPU miatt.

Idén

Hát azt már tavaly November óta várjuk, és még lehet hogy idén se lesz

1 Like

Gondoltam, anno is ezért vettem meg inkább a 1060-at. :smiley:
Mindegy, majd szép apránként, egyszer azt is kicserélem. Nem tudom még akkor, merre hány km…
FPS számban nincs problémám, cod alatt vettem azt észre, hogy teljesen kipörög 100%-ra a processzor és beakad a játék sokszor. (Aztán lehet pont nincs sok köze hozzá, de gondolom van :smiley: ).
Mondjuk ennél az összegnél nem szánnék rá semmivel sem többet, így nem biztos, hogy sok értelme van megvárnom a következő szériát. Vagy szerintetek van ?

Annyi értelme van a várakozásnak, hogy a most kinézett procit olcsóbban fogod megkapni, miután a kövi gennek már lesz normális készlete a piacon( megjelenés után kb 2 hónap).

Hiába lesz olcsóbb, az én eladandó jelenlegim is olcsóbb lesz :smiley: Tehát nagyjából ugyan ott tartok majd.

Még mindig a legfontosabb kérdés. Most akarsz játszani vagy fél-1 év múlva.

Na és ha esetleg maradnék intelen és a 9.gen i5 9600K-t venném ?

Ugyan úgy nem éri meg mint gyakorlatilag semmilyen Intel proci jelenleg, kivétel a 9900K, az is csak akkor ha a max teljesítmény a lényeg és mindegy mennyiért.