Intel LGA1151v2 processzor hűtő

Sziasztok! 4 év után ismét gép építésre hajtom a fejemet. Egy olyan problémával találkoztam hogy az összerakott konfignál az alaplap és a processzor LGA 1151v2 foglalatú. Ehhez passzol az NZXT Kraken X62 v2? A gyártól oldalán nincs feltűntetve a 1151v2. De ez nem csak az NZXT-nél. Tehát passzolnia kell a 1151-nek?

A segítő válaszokat előre is köszönöm! :wink:

Igen

Ezt milyen processzorra akarod felrakni?

I7-8086K-ra szándékoznám :slight_smile:

Van? Vagy egyáltalán lehet még kapni?

Az LGA1151v2 ugyanaz a procihütő felrakását illetően mint az elődje.
Ez csak ott fontos amikor alaplap és proci párost nézel. 8-gen proci nem megy a régi lapokban (értsd.:LGA1151), csak a v2 verziókban.

Ha csak nem vagy gyűjtő, semmi értelme 8086K-t venni, mivel az egy 8700K amit gyárilag tuningolnak. Egy sima 8700K-t is ugyan oda tudsz húzni magadnak, és spórolsz 25 ezret.

3 kedvelés

Sziasztok! Segítségetek szeretném kérni,egy olyan problémával kapcsolatban, hogy jelenleg 1155 foglalaton vagyok,és szeretnék 1151v2 foglalatra váltani
Ezeket néztem ki…ASRock Farality gaming K6 alaplap,és egy I5-8600K
Nekem jelenleg egy Thermaltake FrioOCK CLP0575 torony hütőm van…
Termék doboza alapján nem támogatja az 1151-es. foglalatot…NINCS RAJTA,de a gyártó honlapján ki van irva, hogy támogatja a 1151-et,ha a hivatalos honlapról leszedem az user manualt,abba szintén nem szerepel…
Az lenne a kérdésem, hogy most akkor kompatibilis, vagy vennem kell valami újat?
Előre is köszönöm szépen…

Úgy tudom a 115X foglalatoknál az összes felfogatása ugyan az.

1 kedvelés

A lyukak ugyanott vannak, és ha a backplate is használható ami jár a coolerhez, akkor elméletben nincs technikai akadálya.

1 kedvelés