[Intel] PC építés/segítség kérés

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni, hogy ez a config mennyire kompatibilis egymással és mennyire lesz jó az új configgal ez a táp.

Már meglévő alkatrészek:

• Táp: Zalman ZM500-Lx Link

• VGA: ASUS STRIX GAMING GTX1060 O6GB Link

Amit megszeretnék venni (max 170e FT):

• Gépház: SHARKOON VG4-W RED Link

• CPU: Intel core i5-8600K Link

• Alaplap: Gigabyte GA-Z370M-DS3H Link

• Ram: Kingston 2x4GB DDR4 3200MHz HyperX Predator XMP Link

Válaszokat előre is köszönöm!:hugs:

Minden renben menne együtt :slight_smile:
Én azért a tápot lecserélném ( de nem muszály ha nem szeretnéd) csak javaslom. Méghozzá egy ilyenre TÁP
Remélem tudtam segíteni :slight_smile:

Köszönöm a gyors válaszod. :slight_smile:

egyszerre hárman, nemsemmi

2 kedvelés

Én most hagynám békén az Intel konfigokat, nem éri meg azt a felárat.

Most a ryzent éri meg ár/érték arányban.

Egy Ryzen konfig 170-180 körül jön ki vga nélkül.

Zalman tápokat el kell felejteni.
Amúgy meg jelenlegi árak szerint nem eri meg az intel.

Tápból FSP Raider II Silver 550W;
Processzorból inkább Ryzent éri meg venni jelenleg, ilyen árból sokkal nagyobb teljesítményt kapsz. Ehelyett a proci+alaplap helyett egy 2600X+MSI B450 TOMAHAWK, hozzá illő 3200MHz-es memória kittel amit az alaplap támogatott listájáról kell kiválasztani.

Előttem szólokhoz csatlakozva tápból valami minőségibbet néznék. Ha még van elállási jogod, lehet élni kéne vele, akár úgy hogy a vásárlás helyével egyeztetve ráfizetéssel cseréled valami normálisabb darabra.

8600K-val úgy tessék számolni hogy ahhoz alsó hangon valami normálisabb 10-12e Ft környékni 120-as toronyhűtőt is kell vételezni, lévén ahhoz nem jár a dobozban semmilyen gyári cooler.

A faék egyszerűségű Z370-es lapot sem igazán értem a 8600K mellé, pucér és gyenge VRM miatt Turbo órajeleket se nagyon fogja tartani.

@marcimine Által említett kombóval támadnék inkább, és a procin illetve a cooleren spórolt lóvét szét dobva pedig jó minőségű és felszereltségű alaplapot kapsz, meg még egy 16GB-os memória készlet is belefér.

1 kedvelés
Köszönöm a válaszokat!
Spoiler

Zárható a topic.