Intel Presszó - Coffee & Comet Lake kibeszélő

Egy gyors kérdés: mit tudunk a 9.gen -ről? Marmint, hogy milyen gyártási méretet fog használni, és hogy mikorra várható a kiadás, vagy a Z390?

14nm++±os tranzisztorok, launch harmadik negyedévben, Z390 feltehetőleg azzal együtt jön

Köszönöm!
És látom jönnek az új laptop procik is! (Whiskey lake, Amber lake) Ha jól látom, azokból a top i7 4,2 -re tud boostolni, és elvileg 15watt TDP -vel, ha ez igaz, meg az is, amit 9.gen Cannon lake -ről írnak, akkor elég BRUTÁLIS lesz.

Sok érdekességet nem fog hozni, kicsit magasabb órajelek, de semmi technikai újítás, gyakorlatilag egy Coffee Lake refresh, aminek a top endjéhez ráadásul lehet alaplapot is cserélni.

Nem vagyok biztos benne hogy ez egy jó lépés a jelenlegi helyzetben.

Amíg nem volt verseny, meg lehetett ezt tenni, most nem igazán.

Röviden a lényeg: minden 3xx szériás alaplapban fog menni az új i9 9900K, csak legyen elég jó VRM-je hogy ellássa a procit.

Hogyan manipuláljunk teszteket… gg wp Intel. Azért lefizetni tesztelőket… megérdemelnék hogy ezért valaki rohadtul beperelje őket.

Milliárd dolláros piacok, részvény árfolyamok. Randa dolgok ezek, de ha megtehetik, megteszik.

Régebben ezért illetve az OEM piac manipulálásáért már fizettek egy párszor, csak nem eleget.

Nem csak őket, az AMD helyében a cikket megjelentető portált is szarráperelném hitelrontás vagy hasonló okkal, így azok is tanulnának belőle akik ezeket lehozzák.

Az ég világon semmi se változna, kapnának egy kisebb büntetést, amit röhögve kifizet az intel, ez az oldal eltűnne és helyére lépne egy másik, de a végén az lenne, hogy az intel még mindig 10-15%-kal jobb játékokban, ami az átlag vásárlót meg is győzne és ennyi. Felesleges vicsorgás lenne az AMD részéről, ha a fő tech oldalak/youtuberek az intel ellen mennek az sokkal kifizetődőbb az AMD számára mint pereskedni és nyerni pár száz millió dollárt. Ahogy @sutyomatic is írta milliárdos piac olyan büntetést meg még nem látott a világ, ami bedöntené vagy csak kicsit is megviselné az intelt. Szerintem.

Nem olyan egyszerű azért egy olvasottabb prortált újra összehozni.

Ez gyakorlatilag kimeríti a fogyasztók tudatos megtévesztésének fogalmát.

Persze ezzel alap hogy tele lesz a net meg a youtube, szóval eleve nagy öngól, ez tény.

Nem értem ha eleve jobb gamingre (ami tény), miért kell még hazudni/csalni is.

Jah de, 10-15%-kal jobb, de 200 dollárral drágább…

10-15%-al egy 8700K is jobb, 4.8GHz környékén lehet akár 20% körül is 1080p-ben egy 1080Ti-vel.

Nekem ez az egész 9700/9900 / Z390 téma kicsit erőltetett. Igazából technikailag nem történt semmi a háttérben hogy 9000-es szériának hívjuk az új eresztést azon kívül hogy kapott kb. minden +100MHz Turbo órajelet ami i7 és i9 alatt van.

Hívhatták volna az új két 8 magos SKU-t mondjuk i5-8690K-nak és i7-8790K-nak és akkor nem kellett volna átkeresztelni az egész line-upot, meg nem lenne össze-vissza vegyítve hogy akkor most melyik i5 és i7 az amiben van HT.

Az én szememben ez az egész löncs csupán egy dologra jó így (főleg az új Z390-es lapokkal), az pedig az hogy kihúzza a talajt az Intel saját HEDT platformja alól.

Gyakorlatilag nincs értelme 7800X-et, 7820X-et és talán még 7900X-et sincs értelme vásárolni az órajelek tekintetében.

Az egész inkább arra megy, hogy úgy tűnjön az általános publikum és befektetők felé hogy továbbra is megy a tick-tock szisztéma, miközben 10nm-nek és arra épülő cuccoknak se híre, se hamva és egyelőre úgy fest hogy még jó darabig nem is lesz…

És a legnagyobb újítást se felejtsük el, hogy újra soldered az IHS…

Tudod, marketing, új széria, megint ki lehet plakátolni vele mindent. Aztán az értelmes ember megnézi az árcédulát, elballag, és vesz egy Ryzent… :smiley:

A forrasztott kupak szvsz nem azért került elő, mert a piac hiányolta és arra ők oly kegyesen reagáltak volna… hisz akkor már rögtön Haswell forrasztva lett volna.

Ha tippelnem kéne, akkor az eddig használt szürke nyers vakolat nem bírtja az új 8 magos K jelű cuccokat és throttling miatt berogyott az Turbo órajel nagyobb terhelés alatt.

Ugyan nem ide tartozik, de elvileg ebben a hónapban Polaris 30 löncs. Ha RX 680 (?) jó áron lesz, lehet egy 15-20% plusz teljesítményért meg FreeSync támogatásért némi aprópénzt invesztálva lehet átnyergelek Radeon-ra.

Így van, Intelnek most egy a fontos, fenntartani a látszólagos fejlődést és fejlesztést, miközben megy a háttérben a tűzoltás a 10nm miatt. Csúnyán eltaktikázták a dolgot, látszólag nem számoltak az AMD Zen platformmal, illetve egy picit túl tolták a 10nm ügyet is, idő elfogyott (most már Zen nélkül is kezd ciki lenni), viszont még mindig nem tudnak új terméket hozni.

Persze hogy nem jószántukból csinálják újra, hiszen drágább. :slight_smile:

Viszont ezt is el lehet adni mint csodálatos újdonság.

Polarist meglátjuk, tekintve hogy az 5xx széria is drágább általában még mindig mint amikkel versenyeznek, túl magas reményeket nem fűznék hozzá. Pedig jó lenne, mind a versenynek, mint a freesynces monitorral rendelkezőknek akiknek a többsége most semmire nem használja mert nVidia kártyája van. Ha már a high endben nem tudnak versenyezni, közép-low endben jó lenne ha alternatívát tudnának nyújtani.

Forrasztásnak köszönhető szerintem, hogy az adott chipet tovább tudták nyúzni, utóbbi egy évben egyre többen problémáznak, hogy terhelés alatt a core temp nagyon magas lesz, meglehetősen sok ilyen riportot, kérdést kapunk mi is.

Ja a másik poén, nekem csak most tűnt fel, hogy az utóbbi időkben felszínre került meltdown stb dolgokat úgy orvosolják, hogy az alaplap a BIOS frissítés után egy pici “gyári” tuningot tol a procira, pár alaplapnál néztem, a frissítés után nemhogy lassabb, de egész picit gyorsabb is lett a gép :smiley: Igaz ez nem annyira Intel ügy, csak hát főleg ők érintettek ezzel kapcsolatban is.

Gondolom agresszívabb P-state menedzsmentet kapnak, tápellátástól függően. Sanda gyanúm gyérebb VRM-mel megáldott kompógépeken ilyesmi nem igen van.

@meteoric87 RX 570 és 580 árak normalizálódtak, egyelőre tényleg behalt a GPU mining. Előbbi 70-75e között, utóbbi 8GB-os kivitelben meg 90-95e Ft között lőhető. Teljesen partiban GTX 1060 3GB és 6GB variánsokkal. Sőt most egy pár nagyobb shoppon jár hozzájuk a Radeon bundle is a legújabb AC-val, Strange Brigade-del, meg még valami nyenyerével.

ASUS STRIX Vega 56 is van már 156e körül, ami úgy nagyjából jó helyen van árban és teljesítményben a sima GTX 1070 és 1070 Ti között.

Huhh, akkor nem figyeltem, egy pár hete néztem utoljára, akkor az 580 azért még inkább 100-105 körül volt (a 2 ventis verziók).

Így, a játékokkal, már teljesen jó ajánlat.

Folytatódik…

Katasztrófális… vagy azért mert tök potato a cég, vagy mert effektíve szoszerint fizetett hirdetés.

Második interjúban számomra csak az derült ki, hogy a boss sokat nem konyit az aktuális techpiachoz, de mondjuk az becsülendő hogy legalább ő kapta az ívet és nem egy alkalmazottat löktek a busz alá.