Intel Presszó - Coffee & Comet Lake kibeszélő

Hm… akkor ezert lehet az is, hogy egyes 9700k -k jobban bírják, mert az olyan 99k, amiben nem ment a HT? De buta vagyok, hogy ezekre a trükkökre eddig nem jöttem rá magamtól… :confused::thinking:

Hát maga szilikon lottón kifoghatsz olyat amiben teszem azt defektes a HT, de alacsonyabb feszültségen tudja a gyári órajelet és így nagyobb max. OC a vége.

Ha valaki NAGYON tuningolna:

WTF ezmiez?! :joy::joy::rofl::rofl:
Még X299 -en sincsenek ilyen lapok :joy::joy:

Hát látod, 6.9-7 ghz-hez kell azért ez az :smiley: (tripla bios… :smiley: )

1. gen proci, DDR3-mal, de akár 6-9. gen is mehet xD

Az fontos, ha olyan szinten felk*rod a procit, hogy csak két backup BIOS-ból lehet visszaállítani a rendszert :smiley:

There’s a 22nm version of H310 chipset, H310C, which is sold only in China. Motherboards based on this chipset support DDR3 memory as well.

Innen a nagyon kínai alaplap :stuck_out_tongue:

Technikailag nem a chipsetben, hanem a processzorban van DDR3 támogatás, de hivatalosan csak DDR3L-et kezel SKL, KBL és CFL, azaz alacsony feszültségű modulokat. XMP-vel 1.65V-al valszeg nem feltétlen bírja a strapát az IMC.

Elvileg igen, gyakorlatilag a szóban forgó alaplap gyártója egy szóval sem korlátozza DDR3L -re a dolgot, vagy megoldották a kérdést, vagy sz*rnak bele :smiley:

Igaz nem Coffee, de talán elfér:

Azért az a fogyasztás durva 4,5 ghz-re húzva (persze, sok mag), de 500W körüli egy procitól elég erős :smiley:

Nekem az a hűtő maradt meg az egészből xdd
Az 70dB azért kemény :joy::joy::rofl::rofl:
Mint valami repülőgép, vagy túlhajtott traktor :joy::rofl:

a lap is kemény. nem láttam még. :smile:

Folytatódik az EVGA Z390 Dark elemzése:

Ezt így kell professzionálisan. :rofl:

Finomnak tűnik :smiley:
https://www.anandtech.com/show/13967/intel-core-i9-9900kfc-processor

Pár év múlva a teljes abc t mögéírják. :smile:

Ha lesz valami bundle, mondjuk hogy 9900KFC és kapsz egy NVMe SSD-t, akkor azt tuti menünek fogják hívni :smiley:

Némi Comet Lake infó még tavalyról, szokás szerint csipet sóval tessék fogyasztani, ha volt már akko’ bocs.

• Várható megjelenés: 2019 Q2-Q3
  • 10C/20T
  • 14nm++(+)(?) gyártás technológia, sokadik finomított verzió (én már nem követem.)
  • LGA1151 foglalat marad, de sanda gyanúm csak Z390, esetleg jobb féle Z370 lapok fogadják majd.
  • Elvileg számottevő architekturális változást nem hoz a már piacon léfő Coffee Lake-re épülő termékekhez képest.
  • Cache hierarchia marad ahogy volt, 256kB L2 per mag és 20 MB osztott L3 cache.
  • ZEN2 ellen hegesztve.

@marcimine vagy egy jofajta strips kosár mellé :rofl: