Intel Presszó - Coffee & Comet Lake kibeszélő

Az az egyik fő fókuszuk épp mostanában, legalábbis azt nyilatkozták hogy sokkal közelebbi a kapcsolatuk már a gyártókkal mint korábban, és még jobban ráfekszenek. Ez már csak azért is előnyös a gyártóknak, mert bizony a laptop procikból is van hiány, valamint a Zen architektúra sokkal hatékonyabb/kisebb fogyasztású. És persze ott vannak az APU-k az integrált Vega magokkal, így hát már nem álom a light gaming az ultrabookokban sem.

Csak nehogy az Amd-nel is elfogyjon a vegen a gyartokapacitas, akkor az intellel kezen fogva ugralhatnak oromukben, hogy a parasztok csak fizetni fognak :smiley:

AMD nem gyárt, ők gyártatnak és a TSMC a világ legnagyobb félvezető gyártója talán, szóval ott nem lesz gond ha kevés lesz a kapacitás a TSMC felhúz egy új gyárat, amíg van aki kifizeti ott nem lesz gond :smiley: (még a GoFlo is gyárt nekik valamennyit 14nm-ren de 7nm-től csak a TSMC vel van az AMD)

Pontosan, mint azt @meteoric87 is említette

Így a pirosak nincsenek nagy veszélyben. TSMC-ék annyira jól elvannak, hogy már az 5nm-t tervezgetik

Nemcsak tervezgetik, már meg is van, már fel is húztak egy gyárat rá… :smile:

1 éves cikk. Asszongya, 2015… Aztán 17,18 most 21 :joy: csak csupán röpke 6 év. Inteles elvtársak, kifutunk az 5 éves tervből!!!

Én már akkor tudtam hogy sehogy nem állnak vele mikor a 2017-es CES (?) úgy promózták az új 10nm-es chipeket, hogy emberünk kihozott egy teljesen generic 11-13"-os ultra portablet aminek a kijelzőjén egy Intel reklám ment, majd aszondta hogy igazából megmutathatná hogy mit tud, de most inkább nem és Brian Krzanich atyánk összecsukta és ennyi volt. Tehát igazából akármi lehetett benne. :slight_smile:

Meg is van:

Amúgy vaszleg ez már le lett témázva de csak én érzem feleslegesnek a 9900k jelenlétét? Konkrétan kiszedték a dupla szálazást a többinél és eladják egy új drágább termékként. A 9700k kellett volna olyan legyen mint a 9900k szerintem. Mármint ha nem lehúzásra mentek volna. Következőnél mi lesz, indexelnek még egyet?

Így van. 2vel nagyobb számot írtak a dobozra, és a HT-t meghagyták felső kategóriás luxusnak.
Ezáltal ugyanazt a processzort, ami a 9700K is lehetett volna, eladjak 30-40k val drágabban.
És az a 99K, amiben nem megy a HT eladható i7 97K -ként.

De a doboza lux kategória, azt jegyezzük meg :))

Legalább az szép ennyi pénzért :smiley:

Tuti nem mertek volna egy AIDA64-et indítani rajta :smiley:

:slight_smile:

Igazából csak nem értette mi volt a lényege ennek a prezentációnak akkor, hiszen egy készülék házon kívül semmit nem láttunk.

Cserébe az elején 3 percig arról beszélt, hogy mennyire izgalmas nap ez a mai :smiley:

Direkt timestampelve raktam be a videót is. :slight_smile:

Nagyon jó a piacnak és nekünk a fogyasztóknak is, hogy AMD megint valami ütőképeset tett le az asztalra.

Izgalmasnak mondható 2-3 évünk lehet COU és GPU piacon is, bár utóbbira leginkább akkor van esély ha kék oldalról az Xe projekt lecsorog a konzumer szektorba is.

Az Amd-nek már csak azért is hízhat a mája mert jönnek lassan a ddr5-s ramok… 5k mhz felett igen veszélyes lesz

Hát igen, az elvileg idén már jön. A jelenlegi ryzenek biztos profitálni fognak belőle, de kérdés, hogy a jövőben ezt az architektúrát fogja tovább használni az Amd.

Na oké, csak baromi drága lesz, és az alaplapoknak is támogatnia kell.

Hát ja, 99% hogy méregdrága lesz, és mire a lap támogatás is megjön hozzá…

Szerintem annyira "méreg"drága nem lesz. Ha tippelnem kéne, azt mondanám kb a tavalyi DDR4 árakra számítanék, tehát 16gb 70k körül kezdésnek, aztán majd lemegy. Dehát ez minden új technológiánál ilyen. A kérdés inkább az mennyit hoz tényleges teljesítményben, megéri-e a különbséget a DDR4-hez képest. Mert ugye nem csak az órajelek nőnek, de ezzel együtt a timingok is ami viszont negatív hatással van a teljesítményre. Szóval annyit nem fog “adni” mint amit a nyers ferkvenciatöbletből gondolna a többség.