Intel Presszó - Coffee & Comet Lake kibeszélő

Szomorú lenne ha addig nyújtanák a desktop / szerver piaci 10nm megjelenését, az borzasztóan sok idő. Bár ha tényleg csak ZEN után feküdtek neki ténylegesen… az 5 év az úgy nagyjából megvan ami egy új µarch + node bevezétéséhez kell.

De ha ez tényleg így van akkor annak legalább 10nm++ kéne legyen, plusz talán rögtön 3D stack. Mert ennyi idő egy örökké valóság lesz 14nm++++(+?)-on.

Igen, ez meglehetősen hosszú idő, főleg, hogy közben gondolom az AMD-nél sem unatkoznak, Zen 2-t is megtolták rendesen fejlesztés téren.

Legutóbbi kiszivárgott Intel cucc szerint pedig 2022 után várható csak valami, addig a 14sokpluszt reszelik. (Persze a Zen óta az Intel roadmap-ek többet változnak mint az időjárás egy szeszélyes tavaszi hónapban)

Érdekes idők lesznek a következő pár évben a CPU piacon, az biztos. :slight_smile:

Már csak az lenne fain ha az RTG féle “SuperSIMD” alapú next-gen is valami hasonlót hajtana végre, mint a Zen, hogy egy kicsit égjen a talaj a NagyZőd alatt is.

Kiváncsi vagyok már a Navi-ra is, hogy mennyit tudtak még reszelni a nem túl szépen korosodó GCN-en.

Én bízom benne, hogy a Navival sikerül valamit végre lerakni, ami nagyot szól, de ezen a téren egy kicsit szkeptikus vagyok még.

Ha ultra portable-be már most lesz 10nm akkor a desktopra mi tart ilyen sokáig?

Teljesen más teljesítmény és fogyasztási / órajel tartomány, na meg pipeline hossz és komplexitás. Sok mag, sok cache, stb.

7nm-ertől fogva elsőként a HPC / Data Center piac fogja megkapni majd az új node-okat.
Oda tolják az összes erőfeszítést, hogy minél kisebb piaci részesedést veszítsenek.

PS.:
10nm kliens megoldások - 2019 ünnepek, szóval valószínáleg December. Laptop vagy Desktop? Passz.
De ha 2020 első félév a szerver piac… akkor lehet desktopra se kapunk semmit azelőtt.

Teljesen szerintem nem kapcsolják ki a HT-t, de akik régebbi procikkal rendelkeznek, lehet érdemes lesz figyelni, és adott esetben nem biost frissíteni:

Ezt láttátok már? Nem tudom mennyire hiteles, de csámcsogni jó lehet :slight_smile:

Ááááh. 14nm+++ :smiley:

Bármi, ami 14nm és Intel az semmi újat nem fog hozni. Amíg nem oldják meg a 10nm-es gyártást most is megtudod mondani mit fognak hozni a procik. Ráadásul a legerősebb is csak 10 magos, a R9 3900X elveri abban a szegmensében, ahová szánják. Smh

Mindegy is, az i5-ök árban oda vannak pozicionálva az R5-ökhoz szokásosan nagyobb órajelekkel, már ha a chartnak lehet hinni, aki meg kék fan úgyis innen csemegéz.
Inkább a platformváltás a szokásos szívás megint, ha már a Z370/390-ekbe se lehet begyűrni egyiket sem, megint egy szimpla osztálycsúsztatás lefele új névvel némileg jobb áron új deszkába.

Állítólag fake. De ha mégis igaz, akkor viszont örvendetes hogy végre az Intel is HT-val együtt adja a palettát.
Viszont úgy látom hogy a 10C/20T SKU-ból azért került ki az IGP, hogy helyet adjon még két extra magnak.

Mondjuk az új foglalatot nem tudom mennyire fogja díjazni a tech sajtó meg a nagyérdemű közönség. Már 1151v2 is elvileg “elektromos okok” miatt kellett.

Igen, Intel ha alaplapra forrasztva adá a procijait akkor se lenne sokkal rosszabb a helyzet az utóbbi években :stuck_out_tongue:

Közben beesett egy ilyen kép is, szép nagy állat: https://twitter.com/dylan522p/status/1148719700484005888

Ez már a művészet határát súrolja

Kíváncsi vagyok mikor unják meg a népek ezt az állandó alaplap cserélgetést.

Comet Lake 2020 Q2-ig, azaz 10nm Ice Lake leghamarabb 2020 Q3.

Szóval tényleg marad a 14nm plászplászplász. :crazy_face:

Ez már inkább Comedy Lake, de majd ráfreshelnek még egyet ha csúsznak és odavetik, hogy ne sírj paraszt még egyet kapsz a socketedbe.