Intel Presszó - Coffee & Comet Lake kibeszélő

Tehát akkor jól értem? A Z270 es lapokkal bios frissítés után se lesz kompatibilis a Coffe lake?

Jól érted, más a lábkiosztás, hogy véletlenül se lehessen hozzá bios-t hegeszteni.

A régi lapok konkrétan nem kapnak bios frissítést.

http://www.origo.hu/techbazis/20170928-intel-coffee-lake-uj-alaplap.html

Jól érted, ezért is mondom mindenkinek, aki most akar venni valami 200-as szériás intelt, hogy képben legyen, nem lesz tovább bővítés a 7700K-nál és 4 magnál, max ha alaplapot is cserél.

Nem szokták…

Egy kis update arról amit már eddig is tudtunk. :slightly_smiling_face:

Itt is írnak erről.

Ebben mondjuk sok meglepő nincs. A vevőkön kívül mindenkinek jó. Az intel elad egy csomó új chipet, az alaplapgyártók meg egy csomó új alaplapot. A biznisz az biznisz, miért lennének jó fejek?

Egy elég részletes összehasonlítás:

Azt gondolom senki sem tudja, hogy mikor lehet majd itthon kapni a 8700k-t?

Remélem minél hamarabb. Amerikai/angol fórumokon november végét írtak, de olvastam már 18/Q1-et is. Boltok se tudnak pontos időt se itthon, se Németországban.

Már kapta , de csak az alzanál egyedül

Anyi érdekelne, barátom mostanában akar gépet építeni, egy 1500x es build alakult ki, lesz olyan Coffee lake, ami jobb választás lenne jatek illetve vágásra photoshopra? Nem tul komoly szinten csak azért megdolgoztatja a procit, ugy hallottam jó az a 8 szál erre is.

Hasonló árban maximum majd 4 magos i3-ak játszanak mint az 1500X. Photoshop-on kívül szvsz vágni és renderre jobb a 4C/8T miatt a Ryzen 1500X. Ha megegyszerre exportálsz videót és dolgozol PS-ben is, akkor meg pláne.

Következő értelmes lépcső egy i5-8400 + B360-as kombináció lenne, de az majd csak jövő január/február környékén lesz elérhető. De akkor már lehet lesz Zen+ is a piacon, szóval arra még majd visszakanyarodunk.

Az i5 8400 a ryzen 1600 ot is lenyomja jàtékokban
ès kb az 1600 10-15% gyorsabb munkàban vàgàs stb.

Ezt nem tudom melyik videóból szűrted le. Az első videó azt mutatja, hogy GPU limites(azaz ideális) körülmények között mind a 2 processzor ugyan azt a teljesítményt nyújtja játékokban(mondjuk ezt annyira megtévesztően, amennyire csak lehet). A második videóban az unlocked ryzen procikat stock speeden bencheli a felső kategóriás z370-es alaplapba tett intel procik ellen, amik valószínűleg olyan boost speeden mennek, amin az olcsóbb lapokban nem fognak, de ezt majd meglátjuk jövőre, mikor kint lesznek az olcsóbb lapok. A linustechtips-es videót meg ne hozzuk fel komoly témánál. Szeretem a csatornát, követem már pár éve őket, de nem szabad komolyan venni az ilyen ‘teszt’ videóikat.

Ebben mondatban az ajánlott fogyasztói ár is benne van + az intel proci a gyári órajenen megy (turbóval) a ryzen húzva van,úgy értettem , az alaplapban igazad van mert hát egyenlőre 66 ezerért lehet lapot kapni hozzájuk .
Szerintem a best gameing processzorok lesznek az i5 8xxx -ek és a + 2 magnak köszönhetően többszálas feladatokban is ott vannak a ryzen 6 magos procik sarkában.

Már, ha egyáltalán hozzájuk lehet majd jutni. Úgy hallottam az Intel nem gyártja túl nagy kapacitással ezeket a procikat, mert menetrend szerűen nem most érkeztek volna. Még az is elképzelhető, hogy mire hozzánk is eljutnak listaáron az olcsóbb alaplapokkal együtt, már itt lesznek a Ryzen 2 -es procik.

Hát a procikat már lehet kapni :
https://www.alza.hu/coffee-lake-processzorok/18862875.htm
Az z370 es lapba én i7 et vennék inkább.
Mondjuk én már csak ddr 5 re fogok majd fejleszteni addig marad 4790k -m .

Hogy kapni az túlzás…

Az ALZA felvesz rájuk előrendelést. Azt ahogy jön belőlük pár darab first come first served módszerrel küldik ki őket az ügyfeleknek.