Intel Presszó - Coffee & Comet Lake kibeszélő

Nem tudom az Alza hogy csinálja, de eddig csak náluk láttam készleten, és az i5 még náluk sincs.
Az i7 8700K nem kérdés, a játékok jellege miatt nincs most annál jobb high-end gamig processzor.
Én még a 3770k-val is kényelmesen elvagyok. Egyedül a pasztázás miatt idegenkedem a mostani Intelektől, főleg, hogy e-mellett még felárat is kérnek a tuningolhatóságért.

Kíváncsi leszek majd azért a semleges tesztekre, valahogy úgy érzem hogy most a legtöbb még kék ködös… Egyik helyen tropára veri a Ryzeneket máshol meg fej fej mellett mennek… Árban meg azért jócskán fentebb léptek, persze ha tényleg hozza azt amit sok helyen látni akkor megértem vagy legalábbis elfogadom hogy drágábbak. Aztán hogy lehet kapni? :smiley: Megrendelni lehet aztán egyszer kapsz is talán… kb az van most.

Ezt irtam már az elején is, amiatt, hogy az intel az AMD miatt kapkodott és előre hozta a megjelenést jópár hónappal (eredetileg a Coffee Lake csak jövőre jött volna ki) nem tudtak gyártani készletet belőle szóval most lassú felfutás várható, az olyan kis piacokon mint mi érezhetően késve jelenik meg a boltok polcain.

Igazából az történt hogy gyorsan kidobták mert látták hogy az AMD elindult felfelé és így most jó eséllyel tavaszig megtorpan a piac picit. Lényegében készleten mindenhol az eredetileg tervezett időben lesz elérhető az összes.

Azért ennyire nem kell szkeptikusnak lenni. Persze azt hozzá tenném hogy ahol ASUS deszkával voltak tesztelve a CFL procik, ott fenntartásokkal tessék kezelni az eredményeket.

Egy valag nagy nevű reviewer mind bekapcsolt MCE funkcióval mért es publikált eredményeket. Ez effektíve 1C Turbo órajelen járatja az összes magot ami +10-20% teljesítmény felhasználási területtől függően.

Az ASUS-tól is kicsit simlis megoldás mert egy szimpla XMP kapcsolassal AUTO azaz bekapcsolt állásra vált az említett funkció.

Kicsit olyan életérzés mint annó mikor 102MHz volt Baseclock az ASUS lapokon, hogy egy hangya fütyivel, de a konkurencia előtt legyenek.

Ajánlom megtekintésre az alábbi videót:

Ahol az IPC és órajel a király ott persze ettől függetlenül az előny a kék oldalon van. Ugyanakkor a kárt már megtette a launch napi tesztek objektívitásán…

Ez erdekes video volt koszi. Egyre jobban figyelni kell ezekre az “aprosagokra” amit a gyartok csinalnak…

egyebkent szerintme most ujit be 7700k ra, az meg mindig jo valasztas ha azt nezzuk h 50 ezerrel olcsobb mint a 8700k, es az alap orajele meg magasabb is

szerintetek erdemes meg 7700kt venni?

I5 8600K vs i7 7700K || GTX 1080 mellé Gaming-re

Szvsz nem, inkább rendelnék elő 8600K-t.

@sutyomatic de miert jobb annyival a 8as szeria i5je mint a 7700k ?

mondjuk szerintem az egesz cel fugvenye, es az h milyen hosszu tavra tervezik az ember, mert ha pl valaki 4-5 evre tervez, akkor ha 7. ha 8. szeriat vesz, akkor is 4-5 ev mulva mikor cserel uj szeriasat kell vennie lappal egyutt

Mert:

• Egy árban vannak.
  • Mindkettő szorzózár mentes.
  • Egy árban vannak a lapok.
  • 8600K rendes hatmag.
  • Van még hova upgradelni lap váltás nélkül.
  • 7700K-ról nincs hova tovább Z270-en.

es ha ugy nezzuk, hogy valtas eseten kesobb mindenkepp lap csere is lenne

ugy hosszutavra ha gaming a szempont, es a fejleszthetoseget nem nezzuk akkor teljesitmenybe mi a helyzet?

1080p Gaming:

Egyéb:

Hát, lehet beindul a verseny, de ez mindenképp jobb lesz a vásárlóknak. Egyébként az hogy az új intelnek z370 kell, az jó a lapgyártóknak, jó az intelnek, mindenkinek jó, csak a vásárlóknak nem. Elég egyértelmű.

Hátha kimaradt valakinek, szintén elég jó kis teszt

Elég nehéz összehasonlítani a Ryzennel gaming alatt, mert AMD oldalon nagyon sokat számít a RAM órajel (az Infinity Fabric a RAM sebességének a felével ketyeg).3200->3600MHz ugrásnál egy 1080TI igen sokat gyorsulhat.

Nyilván ez egyben azt is jelenti, hogy az Intelhez nem kell drágább memória.

Igaz, viszont előnye is van: ahogy jönnek a gyorsabb és gyorsabb ramok, a Ryzenek egyre gyorsabbak lesznek, míg az Intel nem sokat profitál belőle.

De ez a koby lake 7700k nem a coffee lake 8700k.
Itt a coffee lake 8700k teszt jàtékban:

Szimplán a Ryzen RAM sebesség függőse miatt tettem be ezt a grafikont, hogy, ha lassú rammal tesztelik az AMD processzorokat, mennyit torzít az eredményeken (a videódban pont nem). Coffe Lake-el nem találtam ilyen tesztet, de az ugyan úgy nem függ a mem órajeltől mint a Kaby Lake, be tudod helyettesítnei.

A videóban viszont nagyon furák azok a Blender eredmények, az 1800X szinte minden tesztoldalon egyértelműen gyorsabb, mint az i7-8700k, sőt a valóságban is.

Az IPON-nál most debütált a Proci! Kicsit borsos árat kérnek érte… :disappointed_relieved::disappointed_relieved:

Kemény, Ryzen 1800X + alaplap kijön belőle :smiley: