Intel Presszó - Coffee & Comet Lake kibeszélő

Naaaa a 1800x is 190000-körüli áron nyitott nálunk.

Majd meglátjuk a 8 magos intel hogy teljesít a 1800x ellen .

Ez igaz, de a ryzen-nél volt az 1700 illetve az 1700X, amiket ugyan arra az órajelre tudtál húzni mint az 1800X-és az 1700 csak 120-ról indult. Természetesen ott benne volt a silicon lottery. A 8 magos intelek meg valószínűleg jóval erősebb lesznek mint az 1800X, de mire kijön lehet lesz Zen+ és akkor már azzal kell összehasonlítani. (Illetve lesz egy olyan tényező, hogy kb fele annyiból meg lesz a ryzen 1800X mint az intel 8 magos.)

Aktuál piaci helyzet az érdekes perpillanat, nem az hogy mi volt fél éve vagy mi lesz fél év múlva :slight_smile: azt majd akkor értékeljük. Ja és ez 6 magos intel.

Friss

Intel beállít még gyártósorokat CFL-S-hez a kínai üzemben. Bódottá!

Szósz: https://www.anandtech.com/show/12057/intel-to-use-additional-assembly-lines-for-coffee-lake-cpus

OEM mindig olcsóbb. Én személy szerint ragaszkodnék a BOX kivitelhez. Kicsit drágább…

CPU terén pont, hogy nem… OEM majdnem mindig drágább, pl: https://ipon.hu/search/shop/7600k

Az OEM itt most miben tér el a simától?

Doboz, leírás, matrica (intel inside) illetve lehet, hogy garanciális különbség van még, ami elvileg a végfelhasználót nem feltétlenül érinti, inkább a forgalmazónak érdekes. Nem K-s proci esetében a cooler hiányzik az OEM-ból még.

Ez egyébként mi a f…? sose értettem… az oem amire csak egy év gari van rá kb 20k-val drágább mint a box amire 3 év gari van és hűtőt is adnak mellé…ennek mi értelme?

Ezt én sem tudom, hogy ilyen formában mire jó. Magának az OEM termékeknek ugye az lenne a lényege, hogy egy gép építő cég vesz mondjuk 1000 db OEM procit tálcán, kis doboz, nincs fölösleges sallang, kap rá jó kis kedvezményt és beépíti a gépekbe. De így db áron ráadásul drágábban, semmi értelme.

Hmm mik történnek, ejnye. :smiley:

Ezt gondoltam megmutatom, asszem lassan eljutunk oda, hogy nem nagyon van több hely az alaplapon, ahova még fér LED :smiley: (Z370 AORUS Gaming)

Hát azért… még fér :smiley:

#fenyorgona :star_struck:

On related news:

Ledes SATA csatlakozó vagy ledes m.2 cover :smiley:
Az audio fedlpaon se világít a felirat.
Akad még hely :slight_smile:

Oh ez szép! Intelnek ez nagy blama lesz, ha ezek elkezdenek terjedni… márpedig el fognak, ha sikerül orvosolni a maradék hibát

Igaz, látszik, hogy nincs RGB terén túl nagy fantáziám :smiley:

Ez nagyon jó!!!