Intel Presszó - Coffee & Comet Lake kibeszélő

Hát, ha a tudása a Ryzen 5 1600-hoz hasonló, akkor 220 dolcsiért nem lesz valami jó vétel.

Gondolom én a H110-es lapommal ássam el magam és ne reménykedjek semmiben :smiley: Semmilyen bios frissítés nem segít majd :smiley:

Ezt már rég tudni lehet, a 8-as széria csak 3xx szériás alaplapokban megy (mert Intel bácsi ilyen jó fej :smiley: ). Egyébként volt aki bios hackkel működésre tudott bírni 8. szériás procit régebbi lapban, és az ASUS is azt nyilatkozta hogy igazából működhetene, sőt volt is rá fejlesztett biosuk, de aztán az Intel az utolsó pillanatban letiltotta a lehetősget hogy a korábbi alaplapokban működjenek az új procik.

nagyon sok jót kívánok innen is az inteles kollégáknak :smiley: KAPPA

A vicc az lesz, ha a 9. generációhoz megint új alaplap kell… és van erre is némi esély.

szerintem kicsit gyűjtök és eladom a p*csába az egész i5-öt és a lapot… aztán 20-30k-t hozzádobok és veszek a r 1600-at. Nem fogok én itt évente uj lapokat vásárolni :smiley:

Szerintem nem vagy egyedül ezzel a gondolkodásmenettel.
De egyébként hamarosan jön a zen+, azt már érdemes megvárni. :wink:
Ja és valamikor mostanában, árcsökkenés érkezik még a zen szériára. Azt nem tudom most fejből, hogy ez megtörtént-e már. De inkább várd meg a zen+ t.

most türelmes leszek :V zen üzemódba kapcsolom magam addig :smiley: viszont az AMD-nél nem túl előnyös hogy 2133mhz-s memom van úgy tudom

Ha megnézed az árakat, a legtöbb proci már az olcsóbb áron kapható. :slight_smile:

De igen, Ryzen 3 1xxx szériát és a Ryzen 5 szériát az 1600 alatt már nem érdemes venni, azoknál jobb a 2200 és a 2400.

Ha erre adod a fejed akkor 4xx-ess lapot és 2xxx ryzent vegyél, azzal még jobban fogsz járni. :slight_smile:

B360 teszt:

Hivatalosan kint van?

Ezt boltban vette Taiwanon, szóval ki tudja :smiley: De ott már több boltban is volt, ami azt jelenti hogy ha még ki tudja milyen úton jutottak is hozzá, a gyártás valószínűleg már nagyban megy, úgyhogy nem lehet messze a megjelenés.

Remélem jók és stabilak lesznek, mert ebből a videóból nekem nem ez jött le :sweat_smile:
Most csak a B360 jön?

Elvileg jön a H310 is hamarosan, de ha a B ilyen, én nem várnék tőle sokat.

Ahogy látom, a B-be i5 non-K prociig érdemes menni maximum, ezek alapján a H-ba max i3-at tennék, de majd meglátjuk.

Így elég esélyes hogy ár/értékben a high endig továbbra is az AMD marad a jobb választás, főleg a Ryzen 2-k.

A coffe lake procikba csak z370-es lap Jó?

Fordítva, és a jelenleg hivatalosan megjelentek közül igen, de hamarosan jön a B360 és H310 is.

Jönnek a H370-ek is elméletileg. Már több gyártó alaplapjai is kiszivárogtak. Bár nem tudom menyire megbízhatóak ezek az oldalak.

A H310 már a képek alapján is felejtős, de ahogy látom az MSI egész jól megcsinálta a VRM hűtést a H370 és B360-on. Persze majd várjuk meg a teszteket.

Elvileg lesz még B370 is. A H310 lesz a nagyon belépő, a H370 a közép, a B360 is közép (igazából szerintem kb. az egy kiherélt B370) és a B370 meg a Z370 lesz a teteje én úgy tudom.