Intel Tóparti Üdülő - Coffee, Comet & Cascade Lake kibeszélő

Helló mindenkinek .
Keresgéltem a neten , hogy intel fronton milyen processzorok várhatók a közeljövőben és belefutottam ebbe:

Tényleg 2017 második felében érkezhetnek ezek a processzorok?
A véleményetek re is kíváncsi vagyok amennyiben ez tényleg igaz , ki mennyire van képben mit lehet erről tudni a cikk szerint 15% os javulást hozhat a Koby Lake hez képest.

2 Likes

Ez az ütem terv szerinti köv generáció, jövőre várható a piacon, nem hiszem, hogy idén ki fogják hozni, csak bejelentés szinten lesz… Bár Ryzen óta Intelnél felborult a rend, sorra hozzák előre a tervezett megjelenéseket, variálnak mindent. Nagyon kevés infó van még amúgy, de látható hogy nagyon nyomják, már a Cannon Lake-ről is jönnek infók pedig az még odébb van. Minden esetre most az előre hozott Kaby Lake X meg Skylake X lesz a porondon, ezek is érdekes cuccok lesznek, főleg hogy csicseregnek olyanokat is, hogy nem csak 10 magos lesz a top, ugyanis valamit le kell majd tenni az asztalra a 12 és 16 magos Ryzenekkel szemben…

Coffee Lake esetében a 15% reális lehet, kb ennyit szokott az intel emelni az utóbbi időben és ez már akkor bőven kész volt, amikor a Ryzen felpörgette az állóvizet.

4 Likes

Szerintem ünnepi szezonra megjön az új széria teteje 8600/8700, viszont ha LGA1151-be érkezik és a régi chipsetek is fogadni fogják akkor megeszem a kalapom…

3 Likes

Meglátjuk, egyelőre nem látunk erre utaló infót, hogy 2018 előtt boltokba kerülne, legalábbis az asztali változat… LGA1151 támogatására elég nagy esély van, gondolom a 2xx chipsetek meg fogják enni, BIOS frissítés után, ahogy az lenni szokott.

Érdekesebb öszvér lesz egyébként szerintem a Kaby Lake X az X299-ben.

Lehet hogy már Augusztusban jöhet a Coffee Lake :

2 Likes

Érdekes :slight_smile:

Talán ilyenek lesznek :

Nem kizárt de egy kicsit kételkedek benne mert gondolom az intel az amd. Razen után a magok számát növelné nem!?

6 több, mint 4, nem? :slight_smile:

Kivácsi vagyok. Intel terén nagyon jósolni nem lehet mostanában, Ryzen óta meg vannak kergülve :smiley:

2 Likes

Úgy tűnik ,hogy a 100-200 sorozatú lapokban is menni fog.

Ez leírva szép megjelenés előtt, de tudod ez is a hiszem ha látom kategória. :slight_smile:

2 Likes

Intel Coffee Lake specs:

8th-generation Intel Core i5:

3.5GHz base clock
3.5GHz boost clock
6 cores, 6 threads
1.5MB L2 cache (256KB per core)
9MB L3 cache
Likely LGA 1151 socket support

8th-generation Intel Core i7:

TBD base/boost clock speeds
6 cores, 12 threads
1.5MB L2 cache (256KB per core)
12MB L3 cache
Likely LGA 1151 socket support

Rossz hír, úgy fest a 200-as chipsettel szerelt lapok kaby lake után kifutnak.

http://www.anandtech.com/show/11687/coffee-lake-not-supported-by-intels-200series-motherboards

Várható volt. :slight_smile:

Jah, amúgy nem feltétlen baj mert lehet majd 100-as és 200-as chipsetekhez olcsón használt i7-et venni, ha az alábbi igaz:

i3-8300 - 4C/8T

2 Likes

Ennek nagyon kamuszaga van

1 Like

Elképzelhető hogy fake, oda is irtam hogy: ha az alábbi igaz

Simán elképzelhető, mert egyelőre úgy fest hogy i5-8xxx-ek 6C/6T konfigurációban jönnek.

Minden esetre abba a pillanatban fognak kb. fele annyit érni a használt piacon a Skylake és Kaby Lake alapú i7-ek.

A második slide fejlécén elnevettem magam… “Amazing happens when all things align” hát mostanában az intelnél nem sok minden volt “aligned” :smiley:

i3-8xxx-ek.

Hát sajnos nem lett belőle 4C/8T. :slight_smile:

2 Likes