Intel Tóparti Üdülő - Coffee, Comet & Cascade Lake kibeszélő

Helyzet van:

Valahogy az az érzésem, hogy igazából ennek kellett volna lennie a 370-nek, csak kellett valami amivel gyorsan ki tudják hozni a 8. generációs procikat, úgyhogy kb moddolták a 270-et, így lett a 370, és most amikorra tervezték, kész lesznek az “igazi” 8. generációs alaplapok.

2018H1 az utolsó hivatalos infó, és ha valamire első félévet írnak, akkor az június szokott lenni általában… jobb esetben esetleg május vége.

Vajon a Z370 be belemegy majd a 9. Gen intel?

Hát, jó kérdés. 2 generációnként szoktak cserélni, de én azt is el tudom képzelni hogy a 9-nél egy (igazából) új foglalatot hoznak be. Azért a 8. generáció technikailag még mindig csak egy polírozott 6-7. generációs proci, semmi nagyobb újítás (ezért is azonos igazából a foglalata). Ideje lenne kicsit nagyobbat lépniük. Persze ezzel meg mindenki megint szív, alaplapcsere, az AMD pedig mondhatja (jogoson) hogy ők bezzeg 4-5 évente cserélnek csak foglalatot.

A pofátlanság teteje lenne az inteltől, ha megcsinálnák. De sajnos simán kinézem belőlük.

Miért, most is ezt csinálták :smiley:

Igen tudom, először az X-es prociknál, aztán a 8th gen. De igazi blama lenne, mert mindenhol előjön a 8th gennél a jövőbeni fejleszthetőség. Ha a 7th gen halott platform, akkor a 8th gen halva született lenne :smiley:

Öngólnak rohadt nagy öngól lenne ez tény, a kérdés hogy a fejlesztésnél mi volt a terv. Ha úgy voltak vele, hogy megtehetik, mert az AMD sehol, simán lehet hogy új foglalat lesz. Elvileg 2019-ben érkezik majd, fejlesztésben ez a 1,5 év nem olyan sok, simán lehet hogy már rég eldőlt milyen foglalat lesz, akkor utólag változtatni rajta hatalmas csúszásokat is okozhat. Kicsit olyan mintha elkényelmesedtek volna, aztán most amikor bele kéne húzni, még kicsit csúszkálnak mielőtt rendesen lendületet vennének Inteléknél.

1 Like

Én lazán kinézem belőlük, hogy generációnként új lap lesz… 8. gen.-t is lazán lenyomták az emberek torkán… innentől meg… látják, hogy van bőven felvevő piac, miért ne…

Most már van egy kis verseny, így lehet jobban meggondolják az ilyet. De kinézni én is simán kinézem belőlük.

Kicsit olyan, mintha az amd beleköpött volna a kényelmes állóvízbe, az intel meg most kapkod kicsit, amíg magához tér. Csak remélem az amd, most hogy össze bírtak hozni egy normális proci családot, nem fogják átvenni az intel tempóját.

Most úgy néz ki, évente kapunk 1-1 új procit AMD és Intel részről is. 2 évente új generáció, közben pedig frissítés. Jövőre jön a Zen+ és az Intel is frissít egyet a 8. generáción, aztán 2019 lesz érdekesebb Ryzen 2 és 9. generációs Intelek.

Egészen biztos új foglalat jön, az Intel már kisebb miatt is cserélt, most pedig muszáj lesz, ha nagyobbat akar lépni.

Egyenlőre a szerver piacon még tartja magát az Intel, sok öreg rendszergazda berögződésből nem vesz AMD-t, másrészt még a termékpaletta sem épült ki annyira. Ahhoz viszont, hogy átvészelje nagyon kell neki egy olyan fabrik mint az AMD-nek, különben az bármire gyorsan reagál majd, amíg ők vért izzadnak egy fejlesztéssel. Gyanítom, hogy ez lesz a nagy újdonság a 9. genben, ehhez pedig szinte biztos új foglalat kell. Bár ez csak spekuláció.

De felhasználói szempontból szerintem ez nem túl jelentős, a 8. gen CPU-kat egy jó pár évig nem kell cserélnie egy gamernek, ha ez a fejlődés üteme ami most.

Igazából akkor várható majd nagyobb előrelépés a gyakorlatban, amikor kijönnek azok a játék engine-ek amik nem 2-4 magra vannak optimalizálva, hanem jól skálázódnak akárhány mag is legyen a procikban. Ha ezt elérjük, akkor több mag - > nagyobb teljesítmény lesz, ami jelenleg az AMD-nek kedvezőbb. Erre kell majd reagálnia az Intelnek a 9. generációval.

Nem tudom, hogy ez a közeljövőben összejön-e (1-2 év amin belül reális a 9. gen), nagyon nem egyszerű egy egész játékmotort ennyire több szálúra megírni. Szerintem nagyobb annak az esélye, hogy a játékok neurális hálót fognak használni, mint hogy 8+ magot (már ugye egy új i5-ben is 6 van).
Egyébként nem vagyok biztos benne hogy a gamer közösség van annyira fontos az Intelnek, hogy erre koncentráljon (nemrég vásároltak be neurális hálós céget, és ott van nekik az Altera FPGA is).

Tegyük fel most betesz az Intel kétszer annyi magot, azt a chippet újra meg kell tervezni, beletesz egy új GPU-t vagy neurális processzort, megint csak új design. Mind mind új tervezés lesz az Intelnek, mind igen sok humán erőforrás (ami a legdrágább), ezért gondolom, hogy a “modularitást” lépi meg minél hamarabb. Nyilván, ha az AMD elbénázza a marketinget (ahogy szokása) akkor ez nem annyira égető dolog.

Még GPU fronton is léphetnek egy nagyon, ott van honnan. Bár vicces lenne, ha AMD GPU-kkal mennének más termékeknél is.

1 Like

Az intel simán meg csinálja, ők a vezető gyártó, semmi vetéjtárs, esetleg is csak egy, tulajdonképpen azt csinálnak, amit akarnak. Végül is jó az intelnek, jó a lapgyártóknak, mindenkinek jó, csak a vásárlóknak nem.

Csak indulna már be a verseny.

Én a 9. Gen inteltől már valami nagyon-nagyon nagy robbanást várok, esetleg új gyártási méretet is. (Nm)

A gamer közösség mindig fontos lesz. Persze mennyiségben nem a hardcore gamerek veszik a legtöbb procit, de a legnagyobb haszon ezeken a procikon van (meg persze a profi sokmagosokon amik embertelen drágák). Egy i7 előállítása valószínűleg minimálisan több, mint egy i3-é, mégis többszörös áron lehet adni, ergo itt nagy a haszonkulcs. Mondjuk sok kicsi is sokra megy. Viszont reklámozni mindig ezzel lehet majd a nagyközönségnek a legjobban. 200 fps X játékban sokkal jobban hangzik, minthogy 12%-kal gyorsabban renderelsz 4K videót otthon. Utóbbi az átlagnak nem jelent semmit, míg előbbiről hallották hogy ha sok akkor jó.

1 Like

Én nem várok semmi nagy durranást. Plusz 5-10% teljesítmény, új foglalat, mégdrágábban :smiley: