Intel Tóparti Üdülő - Coffee & Comet Lake kibeszélő

Kosár árban nem bánnám :smiley:
Odacsapok alá egy Z390-es lapot és egy 2070-et aztán mehet a játék :smiley:

Még mindig inkább strips mint strix #höhö

Nem teljesen ide tartozik, inkább érdekesség, milyen is egy 1800 dolláros alaplap. :smiley:

Ez sem ide tartozik, de kifejezetten érdekes, és remélem hogy látjuk majd B550 vagy X570-es chipsettel szerelt lapokon :slight_smile:
From Discover on Google https://arstechnica.com/gadgets/2019/03/thunderbolt-3-becomes-usb4-as-intels-interconnect-goes-royalty-free/

Kiváló, az USB 3.2 gen 1, 3.2 gen 2, 3.2 gen 2x2 mellé lesz usb 4… szegény kevésbé tájékozott vevők meg azt se tudják majd ki kivel van :smiley:

Az igazat megvallva a kevésbé tájékozott vevőnek teljesen mindegy lesz, hogy milyen USB kimeneten teszi fel az USB 2.0-s pendrivera a filmet :smiley:

Hajh…

Again, and again… :smiley:

Na ezért fogok szépen lassan visszatérni w7-re -.- Letiltod a frissítést és viszhall.
Még pár kis foltozás , egy rakat frissités és használhatatlan lesz az inteles win10es vas -.-

Melyik átlag felhasználót érintik ezek a rések? aki önként nem kattint hülyeségre, azt még az adathalászok sem buzgerálják.

Igen, egyre többen mondják, hogy win 8.1 FTW, de én nem tudom… lehet én is szépen vissza fogok menni win 8.1 -re… az még egy normál és stabil rendszernek mondható…

Ezek szinte mind orvosolhatóak kernel szinten, de igazából az átlag usert sehogy nem befolyásolja. A legtöbb prediktív memória elérést segítő cucc hiánya vagyis inkább lassítása leginkább a szerver piacon fáj.

Saját egyéni hülyeségem, de tudat alatt piszkál, ha már kiadtam érte a pénzt, akkor utólag ne vegyenek már el belőle, semmilyen szinten. Olyan, mint a placebó. Ez nagyon birtoklási vágy és küzdök ellene. De a másik oldalon,annyi pénzért, amit elkérnek, nem ezt várnád.

Az komplex IC-kel az a baj hogy azok javíthatatlanok már biztonsági szempontból szilícium szinten, kivéve hogyha programozható résszel van a probléma de az meg nem HW működés. Szóval általában ilyen mértékű korrekciót már nem is revízió, hanem egy komplett új termék lesz.

Technikailag a processzorod nem működik hibásan, hiába van egyre több támadás ami ezekre a sérülékenységere épít. Ugyanakkor az sem várható el hogy az Intel díjmentesen cserélje bármely érintett termékét (nagyjából pleisztocén korig visszamenőleg), hiszen akkor rögtön le is húzhatnák a rolót. De igazából az sem biztos hogy a következő architektúra javít minden hasonló rést, hiszen 1-1 architektúra évekig készül. De lassan már lehet az is bele lehet kalkulálni hogy az eddig kiderült / kikerült szilícium szintű biztonsági rést foltozzák és azért is csúszik a tényleges next gen.

#vótmá ?

p.s.: bocsi, hazafele a buszon olvastam, nem olvastam visszáb, hogy már volt.
Azért majd másfél év alatt az már a 3. dolog ami kiderült az Intel(ek)ről …

Friss infók… Intel kezd olyan lenni a 10nm-rel, mint a VW a villanyautóival:

Lehet nem csak GPU gyártásért házaltak a Samsung-nál? :thinking: :grimacing:

Ezek szándékosan vágják maguk alatt a fát? Ha a ryzen tényleg olyan lesz mint amilyennek elképzeljük az nagyon fog fájni így az intelnek.

Ennyit tesz az évekig tartó kényelmes monopolhelyzet. A fejlesztés lelassul, a vállalat hatalmas, nehezen “mozdul” új irányba, ráadásul mivel ragaszkodnak a házon belüli gyártáshoz, sokkal nehezebb/lassabb az új technológiák bevezetése ahhoz képest mintha “bérbe” gyártanának.

Pontosan. Amikor jött a Ryzen, szerintem kezdetben fogalmuk sem volt hogy mihez kezdjenek. Annyira elkényelmesedett a felső vezetőség, hogy mire reagálnak az AMD hatalmas lépésére, évek telnek el, ahogy az látszik is. Kíváncsi leszek, hogy lesz-e még majd olyan hogy az Intel ennyire lemarad hirtelen. Ha az úi Ryzen elég erős lesz ahhoz hogy verje az új 9th gen Core procikat játékokban, az elég nagy marketshare veszteség lehet Intelnek, elég rövid időn belül

Ryzen nagyon megkavarta az állóvizet, jól látod. :slight_smile: Intelnél durván átrajzolták a roadmapet utána, sokszor. Nagy kavarodások voltak, kaptunk tőlük olyan ES procit, ami mást tudott mint amit a speckó szerint kéne, amikor kérdeztük akkor csak hümmögés volt meg hogy utána néznek :smiley:
Most már egyébként kb sínen vannak (szó szerint :smiley: ) , de a gyártástechnolgiával durván el vannak időben csúszva, 10 nanóval hihetetlen sokat elbénáztak valamiért…

Mindenesetre szerintem az intel így is el fog éldegélni a laptopos procikból,ott az Amd nem nagyon igyekszik