Intel Tóparti Üdülő - Coffee & Comet Lake kibeszélő

Szegényeknek nem pottyant az ölükbe a 10nm-es procik receptje :smiley:

Az első ryzen prociknál kényszerhelyzetbe kerültek, ki is jött gyorsan a coffee lake, azt meg lehet bocsájtani. Azt,hogy egy kis clockspeed emeléshez (9 gen) új alaplap kell, na azt már nem.

1. genhez nem kell új alaplap…

Mihez képest? :smiley: :stuck_out_tongue:

Pedig mintha úgy emlékeztem volna hogy minden új intel procinál új lap is kell… Shit :joy:

2 generációnként szoktak váltani általában.

Kb 2 perctől.
LGA1200, leszophat az intel.

Ez a csávó egyre jobban szét van csúszva. nagyon erőlteti ezt a videós dolgot a pcx. De annyira nem áll jól nekik.

Lehet de néha mondanak olyan infót ami eddig nem jött szembe velem. Pl lga1200.

Meg azért a gépszerelős videók röhögni jók :smiley:

Egy pár post-al feljebb szúrta be sutyomatic a comet lakes chartot, ott van rajta a socket is. PH-s cikk is volt róla múlthéten, aki ki akarta kiélte anyázós megjegyzéseit :slight_smile:

Fától az erdőt :smiley:

A másik, hogy már szinte minden nagyobb portál lehozta, hogy esélyesen kamu az egész leak.

Egy kis infóáradat a következő kis fogyasztású procikról Intel fronton:

https://www.anandtech.com/print/14664/testing-intel-ice-lake-10nm

18-19% IPC uplift, ami nem rossz. Viszont az órajelek látták kárát ahogy látom, kérdés ez mennyire lesz látványos desktopon. Bár belegondolva lehet hogy pont emiatt csúszik annyit ez a node…

Szerk:

Azonos TDP melett:
~38%-al alacsonyabb Base Clock
~18%-al alacsonyabb Boost Clock

Kész kabaré :smiley:

Pont most néztem.

Szerintem Intelnél leigazoltak valakit valamelyik monitor/TV gyártótól, azoknak is pont ilyen “jó” neveik vannak.

Erről ez az örökzöld hogyan készülnek a poló feliratok comic jutott az eszembe. De megjavítottam. :DDD

Ezek az elnevezések…

Olvsagattam a neten tech témában, és valahol már nem is tudom hol, szemembe ötlött, hogy lga 1200. Mondom, én ilyenről nem hallottam, csak egy-egy feltételezést, hát beírom G-be, és a top találatok:

Heh… :smiley:
Na most kérdem én… Ki lepődött meg? Kezeket fel! XD :smiley:

Ezek szerint valószínű, hogy igazak az itt is beszéltek, tényleg új lap fog kelleni. Csak azt nem értem, hogy ilyen piaci helyzetben, mégis miért??? :smiley: Tényleg maga alatt vágja a fát…