Internet összefüggése a HDD-vel

Sziasztok az lenne a kérdésem 1 gb netem van a hdd meg 10+ éves s ha töltök le valamit mindig max 30 mb tölt
ez amiatt van hogy rossz a hdd ?

Sok minden befolyásolhatja a letöltésedet. CPU teljesítménye, az 1 gigás net sosem egy gigás, honnan töltesz le, stb. De könnyen le tudod ellenőrizni: ha letöltés közben maxon pörög a HDD, akkor az limitál. 10 évesen csoda hogy még megy, ne tárolj rajta semmi fontosat.

2 Likes

Rendben köszönöm

Sokat befolyásol az is, hogy például ugyanazon a vinyón van-e a rendszer, amire éppen próbálsz letölteni. De egyébként igen, többek között a HDD is erősen bottleneckeli a gigás letöltési sebességedet, minden más változó mellett.

4 Likes

Szia!

Többre mennénk, ha leírnád a teljes gép konfigurációját, ill. készítenél egy screenshot-ot a HDSeninel program futása közben. Továbbá az sem mindegy, hogy 30 megabyte/s vagy 30 megabit/s. Mert utóbbi 3.75 megabyte/s letöltési sebességet eredményez.

3 Likes

Általában az. Csak az emberek nem tudják hogy a szolgáltató ezt gigabit-ben adja meg, de mindenhol byte-ba látod ha töltesz le.

3 Likes

Ez igaz, de én arra értettem hogy akármilyen géped van, soha nem fogsz a neted maximális sebességével letölteni pl. Steam-ről.

2 Likes

Hát pedig 80-90 MB/s-al szokott jönni steamről is meg epicről is, az pedig már az elméleti maximum közelében van, szóval nem lehetetlen. Nyilván nem akármikor, akárhol lehet ezt elérni.

1 Like

Hah, jó’ megy egyeseknek… :smiley: Nekem öröm, ha 2.8-3 megabyte/s-el tölt. (persze csak 25 Mbit-es net, nincs jobb)

1 Like

alap Gigabyte B450 AORUS ELITE:

proci AMD Ryzen 5 2600X Hexa-Core 3.6GHz AM4 Procesor

táp: FSP Raider II 650W RA2-550

ram:Kingston HyperX Predator DDR4 3200MHz 16GB HX432C16PB3K2/16 16GB

ssd: Samsung 860 EVO SSD 250GB MZ-76E250

Videokártya:MSI GeForce RTX 2080 DUKE OC

HDD: 1 TB

Ház: Zalman Z1 NEO

Nos:

• a vinyó egy Western Digital Caviar Green WD10EARS 1000GB / 1TB 5.4K 64MB Enterprise SATA cuccos, amivel az a gond, hogy 5400 RPM-en fut, azaz lassú (nyilván a nethez elég)
  • a letöltési sebességed a screenshot alapján: 917 Mbps, azaz 114 megabyte/s (max!)
  • a rendszer SSD lassan cserés, a 89% kevéske már

Honnan töltesz, ahol csak 30 MB/s-el jön a cuccos?

1 Like

Ezt azért erősen vétóznám, a Sentinel TBW-ből szokott visszaszámolni SSD-k terén.

1 Like

Ezt sokan nem tudják amúgy vagy hogy mi a TBW, tényleg van olyan aki 50% felett cseréli feleslegesen.

Ahogy én ezt a kijelentést. Nem egyféle módon dolgozik a HDS:

Depending on the manufacturer and model of the SSD, there are different attributes which can determine the generic health of the SSD (usually only one of them present on the S.M.A.R.T. page):

• #169 Remaining Life Percentage
  • #173 Media Wearout Indicator
  • #177 Wear Leveling Count
  • #202 Percentage Of The Rated Lifetime Used
  • #231 SSD Life Left
  • Percentage used endurance indicator (for SAS SSDs)
  • Available Spare Percent, Percentage Used (for NVMe M.2 SSDs)

Tökéletesen tisztában vagyok a TBW jelentésével és azzal, hogy egy degradálódó SSD hogyan szopatja az embert.

1 Like

The SSD may show degraded performance especially on lower health (50% or below).

Be prepared for a planned replacement when the health goes too low (for example below 50% or even earlier especially in a mission-critical environment).

There is no need to worry until the health is still high (above 50%).

És emlékeztetnélek, hogy azért mégsem SA400-as környezetben vagyunk.
Nem látom a részletes jelentést a Samu SSD-ről, de ha ezen érték mellett nincs magas számú hibás szektor, akkor nem kezdenék el pánikolni.

1 Like

Nem mondtál semmi újat (nekem). Szerintem nem pánikkeltés az, hogy megjegyzem, nem tökéletes kondiban van egy SSD.

Összességében csak leírtam azt, amit ennyi információból látok és említésre méltónak találok. Ennyi.

A400-ról nem beszélünk. :rofl:

Próbálok akkor egyszerűbb lenni:

Mit jelent számodra az, hogy lassan cserélni kellene a félvezetőt? Csak mert ez eddig eléggé relatív megfogalmazás.
Abban igazat adok, hogy nem tudjuk megállapítani mekkora adatforgalmazást hajt végre rajta a felhasználó átlagosan, de számomra az a 89% még minimum 1-2 évet mutat normál körülmények között.

No-no-no, nem igazán szimpatikus ez a lenézőnek is beillő aspektus.

Igen, relatív, pont ahogy írod. Számodra 1-2 év, számomra annyi, amennyit a bővebb infóból ki tudok kalkulálni, ha a kérdezőnek feltűnik az észrevételem, és elmeséli részleteket. Viszont alapvetően 90% alatt én már szólok, főleg egy 250-es “félvezető alapú meghajtónál”, mivel az írástűrése arányosan kisebb, mint pl. egy 500-asnak vagy nagyobbnak.

Viszont ez a gyerekes kukacoskodás piszok mód elment a téma lényegétől, szóval én itt ezt elengedem, inkább tovább “pánikoltatom” az embereket más topic-okban az SSD-ket illetően. :wink:

Hát általában azokról a platformokról ahol az adott játék megvan Steam stb de szóktam filmeket ncore (tudom nem helyes stb de ahol lehet szinte mindenhol van előfizetésem (disney+ HBO max Netflix csak vannak filmek amik ott vannak meg magyar színkron s azért használom azt )

De akkor magyarra fordítva a szót befolyássolja a hdd is. Mert sok mindent leírtatok de nem vagyok jártas ebben a témában annyira nem értem