Internetes identásunk neve

nekem is cod4ben volt brian a nevem, random választottam, utána twitteren le a kartam cserélni a 13 évesen választott régi nevem és mivel az életemről szól ezért lett brianelete utána tudtam meg hogy ez egy film címe is :smiley:

Tavaly nyári mondocon, a titkos szerelmünk volt ez a farkas, csipogott, táncolt és megölelhettük. Azóta imádom, azért is lett ez a profilképem itt. :smile:

Rólam annyi kell tudni, hogy rengeteg multiplayer játékot játszok. Imádok más emberekkel/ellenük játszani. Kezdetben a saját nevemet adtam meg viszont mint tudjuk a magyarság nem a mentalitásáról és a megértéséről híres ezért szerettem volna egy olyan nevet ami semmilyen nyelven nem jelent semmit így fel sem ismerik, hogy magyar vagyok.
Minden képpen, olyan nevet akartam ami közel áll hozzám így leírtam számomra fontos emberek kezdőbetűit (nem feltétlen a nevét). így lett a Barkam.
B- Bence-Ez lennék én
A-Anya
R-Rami Tesóm
K-Kiss Családnevem
A-Apa
M-Mama
Alapvetően az ismerőseimnél mint megnevezést nem szeretem. Nekem a Bence tökéletes. Ez a név csak rövid, nekem tetszik és egy magyar sem küld el az anyámba :smiley:
A Barkam egyébként egy kínai város neve mint utólag kiderült.

Én babakoromban kaptam családtól ezt a becenevet. Engem minden rokonom, barátom, volt osztálytársam, ismerősöm, fodrász kollégája… így hív. (volt olyan harmad unokatestvérem aki azt kérdezte, hogy mi a keresztnevem, mert csak Dedinek hívott mindig :smiley: ) Szóval mikor Pisti felolvassa a kommentem akkor úgy szólít mint anyukám :smiley:

Na, hát az én nevem története nem annyira kacifántos. A dolog jó 10-12 évvel ezelőttre nyúlik vissza, még általánosba, amikor is az osztályunkba eléggé bekígyóztak a böngészőben futtatható 2d-s rpg/mmorpg szerűségek, mint például a DragonFable vagy a MechQuest. A másik fele a dolognak, hogy ekkoriban hétvégenként adták reggelente a tévében a Digimont, amit imádtunk tesómmal, így az első DragonFable karakterem neve nagy kreativitással Digio lett, és mivel ezt később sem tekintettem gáznak, a továbbiakban is ez maradt. Az 1995 meg nem a magasságom milliméterben, mint ahogy azt sokan gondolhatták, hanem a születési évem. Bár a közelmúltig pár helyen a zsiga1207-et használtam, mivel már @TheVR_Jani is tudja, hogy kell kimondani :smile: meg hogy esetleg ti is könnyebben rám ismerjetek, most már a legtöbb helyen erre módosítottam azt is.

Az én nevem szerintem furán alakult. Középsuliban elkezdtem tag-elni (haverom probált tanítani) és jött az hogy kellene valamilyen név, signo. Akkoriban a kedvenc játékom a Chaser volt, így azt választottam. Viszont tagelve (fogalmam sincs hogy írják ezt a szót) hülyén nézett ki, így sok átirás, variáció után lett belőle a Cazer. Ez úgy 1-2 évig jó is volt amikor valaki elkezdett Cézárnak hívni. Na ez nem igazán tetszett, nem értettem hogy a Cazer-ből hogylett Cézár, és ekkor arra gondoltam hogy váltani kell. Matek órán akkoriban a sigma görög betű nagyon sokszor volt jelen és tagelve jól nézett ki. Így alakult ki a Sigma része a 2800 pedig a battle.net -en kapott sorozat számom, és mivel a Sigma gyakori így lett mögötte a szám.

Nemtudom hogy bárkit érdekel e pont az én felhasználónevem, de a kérdés nagyon jó, ezért válaszolok rá.
Alapból csak Geri lenne, de mivel túl sok felhasználó van aki úgyszint “Geri”, ezért egy kis kiegészítésre volt szükség ami egyedivé és továbbra is a sajátommá teszi a felhasználónevet. Ezért került bele egy hozzám közelálló és emellett szinpatikus szám. A végére pedig a leggyakrabban választott class neve került, amit egy kis módosítással próbáltam kicsit még egyedibbé tenni, úgy hogy az első felét fonetikusan írtam.

Az enyém roppant egyszerű, Barbara névvel élek, és unokatesóm babája próbálta kimondani a nevem, rávágta hogy blablaba :smiley: lehet Barbit kellett volna mondani neki, de megtetszett, összeraktam, íme :blush:

Nem vagyok túl kreatív névadásban, sokáig bajban voltam, ha csak egy karakternek is kellett nevet adnom. A Momszit becenévként kaptam régen, azóta maradt, mert ez általában szabad mindenhol :smiley:
Etimológiája: M(ariann)om + szi (kicsinyítőképző-szerűség)
magic :smiley: :smiley:

Ez egy közösség, mindig lesz itt olyan akit érdekelni fog amit mondasz.
Nyugottan írj amit csak szeretnél (bankkártya szám, pinkód, … :smile:)
De komolyan itt mindíg fogsz találni olyat aki meghallgat!

(csak egy példa: @Teegrah múltkor összedobott egy spontán találkozót amin a középpontba egy segítségre szoruló srác volt, aki együtt akart játszani valakivel [nem tudja valaki, hogy mi lett @Aangfan -nal? el van tűnve])

@kitti1111 és jómagam elmentünk hozzá és nagyon jókat beszélgettünk. Vittünk enni inni, dumáltunk, minden. Volt egy srác (most ha megkövezel sem jut eszembe a neve) ugyan megígérte hogy jön, vártunk is rá, majd kiderült, hogy inkább elément vr-os tetkót csináltatni a lábaira és cserbenhagyott minket. Azóta sem jelentkezett Aangfannál senki tudtommal, hogy meglátogatná, sőt Aangfan sem nagyon jelentkezett nálunk.

Én annó lemondtam erről sajnos mert csak hétfőn alszom fent Budapesten, kedden meg már mennem kell haza Pécsre, így nem fért bele. De majd ha újra toltok ilyet és be tudjátok ütemezni hétfő 16h-23h intervalumba (lehet hosszabb is, de én csak 17h-21h között tudnék ráérni) akkor szívesen csatlakoznék.

Jó a téma. Nos
DrProfesszor vagy épp a twitch-en drprofesszormd.
Ez alapvetően egy gúnynév volt, amit több ízben azért kaptam, mert álltalában, és főleg fiatalabb koromban csendbe voltam, de ha érdekelt valami, és úgy éreztem relevánsan hozzá tudok szólni, akkor megtettem, jó mélyen.
Kiváncsi voltam mindenre, főleg ha villany hajtotta dolog volt. Így mindíg megkaptam
” na dr professzor mindent tud… „
Nem, nem tudok mindent, de idővel sokmindenről szereztem infót, így sok mindenhez keztem érteni, és így hozzászólni, ha úgy hozta a lépés.
Előszőr egy LAN PARTY-n használtam, ahol szervező voltam. Kb 10 évvel ezelőtt.
Végül rajtam is maradt.
Ezt megelözően FREE_FRAG vagy ingyenfreg volt a nick. Gondolom sejtitek miért…

az én nevemre is könnyen rá lehet jönni.legalábbis a vezetéknevemre :smiley:
white becézésem úgy jött létre hogy az osztályomban volt 2 Fehér vezetéknevű és sok Bence is volt.mivel én is Bence vagyok mindenkinek ki kellett találni valamit hogy meg lehessen különböztetni kihez szolnak hozzá :smiley:
viszont nem is én találtam ki ezt a white dolgot hanem angol tanárom ,ő mindig Mr.White-nak hívott ez megtetszett plusz rámragadt és ennyi.
a 9505 meg
95=születési év
05 =májusban születtem

köszöntem a figyelmet :smiley:

Az én jelenlegi nick nevem, a kerékpársportból jött át. A Specialized gyártónak van egy külön részlege a gyáron belül, a csúcskategóriás karbon kerékpárok alkatrészek gyártására. Innen vettem át picit átértelmezve a nevet. S-works : Sanyi Művek
Régen amíg még ment az xfire COD 2 COD4 ott Thor Hun néven ment a darálás amit a Csillagkapu sorozatból választottam magamnak.
Pacsi mindenkinek

Jó 5let! Én eleve Nick vagyok-Miki, Miklós, tökmind1 vmi ilyesmi XD és a Firzen a kedvenc karakterem az ingyenes nosztalgiás életem “legjobb” játékának a 2Ds harcolos Little Fighter 2nek. Nekem az a Doom na. :sunglasses: :thumbsup: :smile: :yum:
www.lf2.net
Amúgy lf2.net ezt írjátok be játékba feloldja őt is a többi zártat. :wink:

Én Skyppi lennék hivatalosan, de regisztrációkor probléma volt valamiért, ezért a bővebbet használtam, a SkyppiNf-et. :slight_smile: És nem, nem “Szkájpi”. :rage: :joy:

A Skyppi az első papagájom neve volt, nem én adtam neki, kaptuk, és inkább “Szkipi” volt, de nekem nagyon megtetszett a név, és átformáltam kicsit. :smiley:
Az “Nf” egy rövidítés, nagy Totál Dráma rajongóként (igen, még 18 évesen is, szeretem, na :joy: ) : Noah-fan. :sweat_smile:

Szoktam még változatait használni, ha elrontok valamit és újra kell regisztrálni valahol, mert szerencsére ez a név nem foglalt szinte sose. :smiley: Ilyen változat pl. a SkyppiNf43, ahol a 43 a szerencseszámom. :smiley: (ami egyébként onnan ered, hogy amikor egyik osztálykiránduláson mint mindig, sorba kellett állni és mikor számoltak minket, 5 napból 4x mindig 43. voltam úgy, hogy nem direkt helyezkedtem, és megfogadtam hogy ha 5. nap is az leszek, ez lesz a szerencseszámom…A végkimenetel asszem egyértelmű. :smiley: )

2007-ben, amikor elkezdtem egy kevésbé ismert MMORPG-vel játszani, kellett valami klassz név. Valószínűleg a kémia könyvben láthattam a svéd kémikus, Berzelius nevét, ezért juthatott eszembe ez.

Twitch-en már foglalt volt egyébként a Berselius, ott “theidmguy” néven szerepelek, mert szeretem az IDM-et.

Nállam mindig is az Alien-sorozat (Aliens a TOP) volt a kedvenc, olvastam az ÖSSZES eddig megjelent könyvet is, végigjátszottam az összes játékot, és elég rég rámragasztották már (`95-körül), hogy milyen “Xeno”-mániám van :slight_smile: (Alienek–>Xenomorph-ok) :slight_smile: így maradt a Xeno … ha használatban van már akkor Xenoka vagy x3n0ka vagy esetleg x3n0k4.

Az a durva, hogy nállam ez nem csak neten de baráti körben ismerősök között is megvan, mert mindenki Xeno-nak becéz akivel jóba vagyok. Nekem ez nem csak az online identitásom része, ez az aki én vagyok.

Hűűűű… Elég szép sztorikat lehet itt olvasni. Az enyém inkább praktikum. :slight_smile:
Lévén 89-es születésű vagyok elég korán belementem a net rejtelmeibe. Mindenhova kellett valami felhasználónév, de persze a legtöbb dolog ami eszembe jutott már foglalt volt. :smiley:
Hogy ne kelljen marha sok nick nevet észben tartani, így maradt a vezetéknevem. :smiley: Elég egyedi ahhoz, hogy ne legyen foglalt minden platformon. :slight_smile: Ha meg mégis, hát utánna kerül a születési idő :smiley: