Internetes identásunk neve

Mert szeretem :slight_smile:

én meg pont azon gondolkodtam, hogy bár ilyen egyszerű, megjegyezhető nevem lenne mint neked :smiley: dee neeem, nekem mindent túl kell bonyolítani.

Egyébként az enyém
Ursulinerplatz azt jelenti németül: Orsolya tér. Valahol Sopronnál van ez a tér, egyik barátnőm arra járt, meglátta és így hívott néha (vajon mi lehet a keresztnevem :smiley: ). Nekem megtetszett a becenév. Sose foglalt :smiley:

Estem már olyan hibába, hogy túltoltam a kreatívkodást és utána fogalmam nem volt, hogy mi a felhasználónevem :joy: :joy:
Ez tök jó! Mindenképp egyedi. Én inkább nem használnám azokat a beceneveket, amikkel barátaim illetnek… a legújabb a Bokabütyök :joy: :joy:

Sok érdekes történetet olvastam :slight_smile: Én még amikor még általános iskolás koromban megismerkedtem az internettel akkor jött ez a név azóta megszokásból gyakran így regisztrálok. Olyan eredeti és utánozhatatlan mint a nevem. Csak több száz totál ugyan ilyen családnevű és nevű ember van mint én. xD Eredetileg a DanX-t akartam volna használni. De értelmesen sehol sem tudtam használni.

Mindenkinek más a norma. Sokáig én is csak a nevem használtam. Szerintem nincs ezzel baj. Egyik barátnőm például a neve (asszem) lengyel változatát használja. Nem kell mindig kreatívnak lenni ahhoz, hogy internetes identitáyod legyen. :slight_smile:

Az én neven eredetileg a (黒の剣士 kuro no kenshi)-ből lett kicsi átalakítással. Azért választottam ezt a nevet mert az egyik kedvenc animémből a Sword Art Online-ból a fő karakter Kirito beceneve és nagyon megtetszett. Tudom, hogy az eredeti kuro no kenshi az Guts (bár nála a kuroni kensi a név ha jól hallottam).

Az én nevemnek pontosan ugyanez a története :smiley:

Wow, vannak olyan népcsoportok amiknek az eredettörténete rövidebb, mint néhányótok nevének :smiley:

Az enyém roppant egyszerű. Az előző nevem már nem tetszett és kellett egy új.
Akkor éppen SLS 3D nyomatókkal foglalkoztam, és ez volt az első szó amit megláttam. Ezeknél r=f * theta leképezésű ekvidisztáns halszemoptikákat használnak az ortogonális tengelyű forgó tükrök gömbi koordinátarendszerének síkba transzformálásához. Ezért lettem FTheta.

supremus (latin) jelentése lehet:

felséges {Jupiter}
legfelső
legfelsőbb
legfőbb
legmagasabb {hely}
legutolsó {idő}
végső {idő}

Pedig nem vagyok nagyképű :innocent:
Latin, holt nyelv, de számozom, hogy modern, és menő legyek. Haha. :smiley:

ui: Tudom-tudom, van egy ilyen nevű WoW Boss is.

Felhasználónevek

Amúgy a Twitch-es nevem meg Szobabicikli…szóval hagyjuk. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Az internet hajnalán, jóformán gyerekfejjel sikerült ezt a csodálatosan kreatív nicket kitalálnom. (ugye mondanom sem kell, hogy fingom nem volt a ‘n00b’ internetes szleng létezéséről :slight_smile: )
Mivel van néhány fórum, amit azóta is ezzel használok, egyszerűen megmaradt ez a béna nick és már nem is tudnék mást elképzelni. Evan.

Cigit Kávét elő , hosszú lesz :slight_smile: Per Pillanat AdamButton ( Adam_Button/AdamoButton fordulhat még elő , attól függ foglalt-e )De volt már egy pár :smiley: annó’ 800 ban , amikor még a kilincsek is a másik irányba kanyarodtak Ádámka nagyon szerette a metin 2-t ( valószínűleg nem én leszek az egyetlen , aki itt kezdte :smiley: ) szóval még bőven kölök kutya állapotban volt a fejlődésem ( szerintem max 9 éves lehettem ) a legelső nick nevem Caladuti volt . Aki jobban bele gondolt , az rájöhetett , hogy valahol elkaptam fél füllel a “Call of Duty-t” és 0 angol tudással ezt szültem belőle :smiley: Metines pálya futásom alatt , össze futottam egy “gyerek55” nevű karakterrel , és ez gyerek fejjel marha állatnak tűnt . Volt benne valami titokzatosság , és flegmaság szerintem , ezt a nevet tovább fejlesztettem Gyerek99 re , mert ugye az 55 foglalt volt :smiley: A következő nick nevemet nem tudom hol láttam , de az a " Fat and Happy " Volt , mond a kettő jellemző volt rám … És eljutottunk a mai napig , Adam Button … " Fordítsuk le angolra a nevemet , nincs jobb ötletem" … Hát meg is született :smiley: G.Ádám ból megszületett az Adam Button . Ezt elkezdtem használni , és amint kiderült egy közösségben , hogy ez a nickem , elkezdtem real life így szólítani , úgyhogy ezt le sem vakarhatom magamról :smiley: (INNEN CSAK EGY STORY TIME JÖN CSAK , HA NEM BIZTOS HOGY ÉRDEKEL AKKOR NE OLVASD , MERT EZ IS HOSSZÚ LEHET ÉS RÉSZBEN MOGYORÓT TARTALMAZHAT :slight_smile: ) Volt egy idő , amikor az aktuális asszony jelöltnek úgy voltam beírva , hogy Adam Button , ő nekem meg Button-né nak … Miután kiderült , hogy friend zone , erősen elgondolkodtam azon , hogy ezen változtatni kell , mert sok emlék ragad a névhez , meg hát nag törés volt , hogy Button-ne volt, nincs de pont az emlékek miatt marad a név … Ezzel csak azt akartam mondani , hogy úgy válasszatok nicket , hogy 1. ne nagyon kerüljön ki real lifeba , mert abból lehetnek érdekes szituációk . 2. Az asszonyt/ asszony jelöltet ne nevezzétek el hasonló képen , még akkor sem ha ő a nick nevedet használja ( ez nálunk viccből jött föl , hogy én leszek Adam Button , ő meg Button-né csak hát ez így is maradt mert megtetszett nekünk ) Akkor se használjátok vele , mert ha pont eltaláltál egy nagyon f@sza nevet , és van valami akkor ne kerüljetek szar helyzetbe . ne olyan szar , de azért ne jó , ha van egy F@sza neved , neked meg találgatnod kell

nagyon egyszerű, még nagyon régen kezdtem el ilyen hülyén írni, és ez megmaradt, de igazából csak totti, ami a vezetéknevemből, Lengyeltóti származik, és sokan hívtak tottinak az iskolás évek alatt :slight_smile:

majdnem mint a deadmau5 :smiley: hirtelen ez ugrott be amint megláttam :slight_smile:

Nos azt hiszem az én nick nevem első felét nem kell kifejtenem. :slight_smile:
A 3348 már érdekesebb. Magán jellegű és aki kérdezi annak azt szoktam mondani, hogy Szilvásvárad irányítószáma és nagyon bírom azt a helyet.
De csak nektek csak most az igazság: ez egy számomra fontos hölgy keresztneve. Már nagyon rég volt de azóta is megmaradt a számsor. Bizonyos körülmények között alkalmazva ezekből a számokból kijön a neve.
De nem szoktam “reklámozni” mert jelenleg 6672-vel élek és zokon venné :smile:

Amúgy amikor Azmohoz feliratkoztam követőnek twitchen, valahogy úgy olvasta be, hogy “3348-as számú rab - köszi a követést”. Ez is egy érdekes megközelítés :smile:

Az ciki, ha az utolsó előtti mondatodat értem? :smiley:

Egyébként nem teljesen értem - akkor a sugár ® és az egyik forgásszöget leíró paraméter (theta) között érvényes ez az összefüggés? Vagy a theta koordinátát képezik le egy síki henger koordinátába?

Igaz. Mondjuk szerintetek a chat rengetegből, hogy lehet jobban megismerni valakit következő alkalommal. A stílusáról ahogyan ír vagy a szellemes/kreatív neve alapján? :slight_smile:

Én általában a neveket figyelem, sokszor jön szembe ismerős, hogy “áh, Dani, áh mezzo, Fanni, Bianka, Proto, stb, stb, stb” :smile:
Vannak nevek, amit meg meg sem tudok jegyezni szóval mindegy, iszonyat rossz a név memóriám, itt is inkább arcokat, képeket figyelek, hogy ki az ismerős.

Btw ha már proto… @Prototyger a te neved honna jött? Még nem jött szembe a kommented itt. :slight_smile:

Nekem azért ez a nevem, mivel nem akarta elfogadni azokat a neveket amiket beírtam :smiley: szóval ezért lettem Fogaddelte

Mindig is szerettem a nagymacskákat és különösképpen az eurázsiai hiúz fogott meg, mivel Magyarországon is előfordul és egyszerűen megjegyezhető a tudományos neve, ami a Lynx lynx…és igen innen jött a nevem, csak kicsit próbáltam cifrázni is. :smiley: