Internetes identásunk neve

Krissz az szinte mindenhol foglalt volt :smiley: Ezért tök menőn hangzott hogy Undead (élőhalott) aztán végül a nevem elé tettem UndeadKrissz, kb ennyi :smiley:

Krissz/UndeadKrissz/Krissz67 ez a három amiket szoktam használni

Az én nevem ugy jött, hogy akkori barátnőm, mikor regisztráltam igy becézett :slight_smile: És a maki a profilképemen is tőle van (akinek a neve meglepő módon szintén Maki), amolyan közös gyermekünk. A maki maradt, a leányzó nem :’( A 76 (kimondva “héthat”) a mi közös számunk volt, a 14 pedig az én kedvenc számom :slight_smile:

annó jó 4 éve történt már, hogy felvettem ezt a nicknevet. Akkor regisztráltam twitch-re, és az általam használt GeGe007-et már bitorolta valaki, így gyorsan kelett valami.
A greg elég árulkodó, a számok meg a startszámom. :smiley:

Az én nevem története eléggé kacifántos. Van egy barátom, akivel még anno msn-en rengeteget hülyültünk (most Facebook-on folytatjuk ezt a jó szokásunkat), az ő családneve Schalk és azon hülyültünk, hogy az én Kovács családnevemet lehetne úgy írni, hogy Kowatsch. Jót röhögtünk rajta, mert nagyon kacifántosnak tűnt. Egy ideig nem is kezdtem ezzel semmit.

Aztán a Race Driver: GRID című játékban volt olyan opció, hogy ki lehetett választani, milyen néven szóljon hozzád a játék. Ott volt a Robert, ami pont kapóra jött, mert a harmadik nevem Róbert. Először Robert Kovacs-ként játszottam, aztán eszembe jutott, hogy mekkora poén lenne, ha a kicsit egzotikusabb Robert Kowatsch nevet használnám? Tisztára olyan, mint valami lengyelbevándorló neve. :smiley: Úgyhogy ez maradt. Azért vicces ez egyébként, mert IRL sose használom a teljes nevemet, a Róbert amolyan megtűrt jövevény, a virtuális térben mégis az lett az elsődlegesen használt.

Van még egy nicknevem amit sűrűn használok, ez a hydroxy. Ez pedig még gimnáziumból jött, amikor olvastuk az összetevőket az egyik tusfürdő flakonján és ilyen volt benne: guar hydroxy propil trimonium chloride, és ebből a hydroxy megtetszett. Azóta a saját fotós oldalamat azzal futtatom.

Vizsgaidőszak miatt eléggé le vagyok maradva HH-ökkel. Nemrég fejeztem be a 48h stream visszanézését majd neki is kezdtem a 100. HH-t pótolni.

–Ugorjunk vissza időben július 4-ére: 10-től numerikus matemaika vizsga de azért 8:40-kor odaültem a gép elé nyomni egy subscribe-ot mert végre engedte a Twitch prime (letelt az 1 hét free trial).–
Szóval épp nézem a jubileumi “Boldog Órát” - már el is felejtettem, hogy ebben iratkoztam fel - majd meghallom, amint Jani felolvassa a nicknevem. Dzsízösz. Rosszul mondta be, bár nem lepődtem meg őszintéln szólva.
Qwevie - kiejteni úgy kell ahogy le van írva, semmi angolos kiejtés. “Kvevie”.
Szóval honnan jött ez a név.
Az úgy volt, hogy kb 2008. októberében elkezdtem WoW-ozni egy jóbarátom tanácsára. 2009. nyarán egyik haverom átjött dumálni közbe persze ment a game. Mivel ekkor 14-15 évesek voltunk nem igazán voltunk tisztában a játékokban alkalmazott fizikával és egyéb térbeli dolgokkal, hogy hogyan is működnek.
Jött az ötlet. Ugorjunk le Hellfire Peninsula széléről: nézzük meg mi történik. :smiley:
Féltem, hogy odavész a drága 62-es night elf druidám szóval átlogoltam egy fun szerverre (instant lvl70) és kreáltam egy undead male warriort. Persze név megadása kötelező volt, de felesleges lett volna elkezdeni kitalálni a legkreatívabb nevet. Szimplán zongoráztam egyet bal kezem ujjaival a billentyűzeten amiből ez született: “qwevíe”. Amint megláttam éreztem, hogy ez bazdmeg ez kurvajó név - legalábbis nekem nagyon tetszett.
Leugrottam Hellfire széléről meghaltam, graveyardban élesztés stb. ez már nem érdekes. Szóval ez az én nicknevem storyja.
A másik nicknév: “adamv95” meg szimplán a keresztnevem, a vezetéknevem első betűje és az év amikor születtem.

Az én nicknevem a Death Note anime iránti rajongásomból származik. Viszont az hogy a Yagami után 1111 van az nagyon ritka, általában 4 i-vel írom mert az alap Yagami általában foglalt ezért kell a több I mert az szinte sehol nincs és úgy tetszett meg! :slight_smile:

Az én nevem nem annyira különleges, külföldön voltunk egy kézilabda meccs miatt, és ott aludtunk ugye, a szomszéd szobában lengyelek voltak, átjöttek, bemutatkoztunk, beszélgettünk, stb. Majd másnap mentünk reggelizni, és az egyik lengyel lány köszönt nekem, elég rossz angol tudással kiejtette ezt a száján, hogy “Hello it’s Eszti”.Ezután úgy gondoltam, hogy mindenhol ez lesz a nick nevem, szerencsére senkinek sincs ilyen neve :smiley:

Az én nevem a Need For Speed World játékhoz köthető, mert a játék elején regisztrálni kellet és még akkoriban nem nagyon játszottam online ezért még nicknevem sem volt így kellett egy gyorsan… gondolkoztam pár percig, de semmi nem jutott eszembe majd megláttam a játékban a next és a back gombot amiből gyorsan összeraktam a naxk- ot ami nagyon megtetszett és azóta is ezt használom vagy a naxk05- öt, de twitchen mindkettő foglalt volt így hozzáírtam még egy ötöst :smiley:

Nekem ez nagyon régre nyúlik vissza, még álltalános iskolában a tesi tanár nem nagyon tudta megjegyezni a neveket. A vezetéknevem Csizmadia és ő ebből kitalálta hogy csizi leszek. Nah ez nekem nagyon nem tetszett de persze az osztálytársak rögtön elkezdték gúnynévként használni, majd pár hónap és a gúnynévből becenév lett :D.
A nicknevem első fele pedig onnan ered, hogy nagyon szeretem az animékat/mangákat, akkoriban kezdtem komolyabban online játszani csak vagy foglalt volt már a csizi, vagy nem volt elég hoszsú a név. Pont akkor olvastam egy nagyon jó mangát amiben az egyik főhőst Zelfa-nak hívták és így hozzátettem a nevem elejéhez és BUMM így lett a Chocapic :smiley:

Nekem számos user nevem volt, amióta bejött a játékok (főleg multi) esetén a névadás opció 2000 körül, emlékszem régen sokan egyszerűen a Killer nevet adták maguknak pl CS-ben, aztán olyan sok volt belőle, hogy elkezdtek ők is kreatívabbak lenni, bár az tény, hogy az angol névadásban is “menőbb” volt, bár jó látni, hogy vannak errefelé ötletes és vicces magyar user nevek is. :slight_smile:
Amúgy az első nevem az Panzer volt (főleg Jedi Knight Jedi Academyben használtam), mert nagy tank őrült voltam általános iskolásként. :smiley:

Mostani nevem elég egyszerűen jött, a R6 Siegben szeretek játszani a Hibana karakterrel, és egyszer csak elé tettem a cs hangot, valahogy így jobban hangzott nekem, majd arra gondoltam, hogy akkor miért ne lehetne ez egy új nicknevem, szóval a twitchre már ezzel regisztráltam aztán, meg azt hittem így kreáltam egy egyedi nevet (az fontos nekem, mert utálok számokat írni a nevem után, hogy egyedi legyen regisztrációhoz), de google-n láttam, hogy van néhány ember, akinek tényleg van Chibana neve, de nem túl gyakori. Viszont ennek ellenére akad, hogy már regisztráltak ezzel a névvel máshol, így manapság Chibanah nevet szoktam használni, olyan nem igen szokott foglalt lenni, és a plusz h miatt nem is változik a név hangzása sem. :slight_smile:
Röviden olyan nevet akartam most, ami jól is hangzik (számomra) és nem is gyakori.

Az én nevem még akkor készült amikor még kismaki koromban szüleim (közös) e-mail címét használtam mindenféle regisztrációra és hamar teleszemeteltem. Akkor döntött úgy anyám, hogy legyen saját e-mailem. Felment a teleházba és ott alkották meg a “narugykivi” nevet, ami a nevem és becenemem kombójának a betűit tartalmazza, csak összkeverve egy kicsit a betűket.
Ez annyira megtetszett, hogy azóta (kb 2004) is azt használom. Szerencsére annyira egyedi, hogy minden platformon tudom használni. :joy:

Nekem a nevem úgy jött hogy, éppen játszottam és megláttam az eggyik játékos neve az volt hogy, gekko.
Majd mikor regisztráltam Twitch-re gondolkoztam hogy mi legyen a nevem, aztán eszembe jutott hogy milyen aranyos a gekko ezért leírtam de,ez nekem nem annyira tetszett és valami rám jellemző dolgot kerestem és így lett a nevem!

Mindig is szerettem játszani a nevekkel, becenevekkel és szerelmese vagyok az indián kultúrának, a spirituális világnak, illetve a kultúra állatainak (medve, farkas, sas, szarvas stb…), a farkas a kedvenc állatom, így elkezdtem játszani két indián törzs nevével, akiknek a legtöbb legendájuk van a farkasokkal kapcsolatban, quileute (alkonyat fanoknak ismerős lehet) és kwakiutl-el név szerint.
Qwiliutl, Quakiute, nem tetszett egyik sem, a Qwiliutl-t kevertem az angol észak (north) szóval (észak-nyugati törzsekről van szó), így lett a Qwilith :slight_smile:

A Qwilith előtt Én is az xboxomtól kaptam a nevem, hersalamander49 :smile:

Az én nevem onnan jött hogy a család, és a vezetéknevemet "összeolvasztottam":sweat_smile: (Turi Máté)
A számok a születési dátumomat szimbolizálja, de van hogy csak simán Tm98-at használom. Szóval az én internetes nevem innen jött :sweat_smile::smile:

Kellett valami totál nem releváns ami nem hasonlít minden második nicname-re.
Ezt a számot meg szeretem és a cím menőn hangzik:

Ha foglalt akkor egy +e-vel vagy a születési dátummal variálok:
frageout (twitch)
9fragout6 (steam)
=[FragOut]= (Team Fortress 2)
Cs 1.6-nál nagyon bejöttek a díszes nevek azóta a egyenlőségjel+zárójel kombó mindig megy :smiley:

Az én nevem története az hogy sokat animáltam adobe flashben anno az igazi nevemmel akartam valami nevet létrehozni végül összeraktam hogy flash Herczegh de ez így nem állta meg a helyét ezért nem a prince-t hanem a duke-ot választottam így nekem jobban tetszett

Én direkt nem akartam bonyolítani, mert így ,ha valaki elszeretne érni, könnyen megjegyzi a nevem, mert nem valami bonyolult :smiley:
Az s a vezetéknevem kezdőbetűje (Sipos)
Viki meg, mert Viktória vagyok, csak a Vikit jobban szeretem. A 21 pedig a születésnapom és a kedvenc számom :slight_smile:

A nevem végülis a bátyám miatt kaptam. A vezetéknevünk miatt hívták őt Pilinek. Én pedig mint 8 évvel fiatalabb, megkaptam a Kispili nevet. A 96 pedig a születési évem. Korábban a volt gitárom típusjelét használtam de macerás volt leírkálni.

Én a monogrammomat használom már egy ideje mindenütt vagy ha az foglalt akkor az x és az y betűket pakolom elejére vagy végére. A 17 pedig nekem is a születésnapom.