Internetes identásunk neve

Amit nagyon hosszasan használtam, az-az andiku. De elcsasztem a mail fiókomat. Gyakorlatilag csak kipattant a fejemből és megmaradt. Így lettem én airlady :smiley:

Nem tudtam nagyon kreatív lenni, mint “habosbabafos” vagy “kozmikushintaló” :sweat_smile:
Mivel a család és a keresztnevem is túlságosan gyakori, így csak elveszne a chat falon. Ezért próbáltam a vezetéknevem elé jelzőket tenni, ilyenre sikerült. :confused:
Vizes: mert a vízmérnököket így nevezik a szakmában :droplet:
Ninjon: mert TheVR ninjonnak tartom magam :v:
Kovács: ez pedig egyértelmű :crossed_swords:

Vannak itt hosszú és érdekes történetek! Köszi h megosztottátok velünk, még a nagyon személyeseket is!
Az enyém, ha bárkit is érdekelne már az idejét sem tudom mióta használom, BioVein (BioWein) = BioWare , a kedvenc játékfejlesztőm, annak hasonló hangzású párja lett a nick nevem, valamint Vein volt a becenevem a konditeremben. That’s all Folks!

Anno még Jedi Academy-ztünk online. Valami miatt a búgó csigát, bugos csigának olvastam,és rögtön vissza is kérdeztem, hogy az most mi, de a csigát sikerült scigának írnom. Javítanám gyorsan, megint sciga. Ez rajtam is maradt, és becenevem lett. Ebből hogy lettem scigabacsi? Egyszerű a válasz, megöregedtem.

Nekem a vezetéknevem és a keresztnevem első kettő betűje megcserelve es a kedvenc számom😁

Az én nicknevem története lesz a legviccesebb, ugyanis kerestem egy becenevet a LOL-hoz még július elején - június végén amikor is elkezdtem vele játszani, és a Mustaar onnan ered, hogy amikor mentem a buszmegállóba, akkor az egyik figyelemfelhívó táblára rá volt taggelve, hogy Mustard. Szóval lényegében onnan származik, csak én bele tettem 2 a-t meg leszedtem belőle d betűt ezzel is sokkal személyesebbre szabva a felhasználó nevet. Mellesleg amúgy is szeretem a mustár izét. Későbbi reményeim szerint ezzel a névvel a jövőben majd nagy gameplayes streamer leszek, meg LOL bajnok :smiley: :smiley:

Sziasztok!
Az előttem lévők nevének eredettörténetét olvasva kezdem úgy érezni,hogy skizofrén vagyok :smile:
Én kettő felhasználó nevet használok:
Hosszú lesz!!!

1. bendeguse : ezt 3 helyen használom: gmail, Ticcs, és a Fórum. Máshová nagyon személyesnek érzem. Eredete: Azt ugye nem kell magyaráznom,hogy mi az igazi nevem?Namármost, kiskoromban apámmal sokat nézegettük teleszkóppal a csillagokat,és én mindig a Betelgeuse nevű csillagot néztem,és mindig azt kérdezgettem apámtól,hogy ő miért ilyen fényes,és hogy engem miért nem hívnak Betelgeuse-nak. Amikor életem első gmail fiókját csináltam,a felhasználónév adott volt,de megváltoztattam annyira,hogy beletettem a nevem egy részét,hogy azért felismerjenek,ha valakinek küldök egy emailt.Az “e” hangot azért hagytam ki,mert túl sok “e” betű lett volna egymás után,és a szememet is zavarta leírva.
  2. Legolash Ez már a use anywhere nickem,szinte mindenhol ezt használom. Legolas a kedvenc LotR karakterem, és kiskorom óta tanulgatok íjászkodni. Az “ash” szó (itt: kőris) onnan ered,hogy életem első kilőtt nyílvesszője a céltáblától 1 méternyire lévő kőrisfába állt bele,és ott repedt meg. (A vessző,nem a fa :smile: )
    Köszi hogy végigolvastad!

enyém innen:

Még hallgató koromban, gyógyszertan szigorlatra készülve futottam össze ezzel a hatóanyag névvel. Gyomor- és nyombélfekélyekre adják… külföldön… :smiley: Itthon már nincs forgalomban. :slight_smile: Ennek ellenére tudni kellett, én pedig az istenért sem akartam megjegyezni. :slight_smile: Úgyhogy felhasználtam egy csomó helyen, ez lett a nevem játékokban, különböző fórumokon, és így végül megtanultam. :smiley: Természetesen semmi ilyet nem húztam vizsgán, és most már soha nem fog kelleni, mert nem lehet itthon kapni… De megtanultam… :nerd_face:

Nekem a Dani az szimplán a keresztnevem becézéséből van, a D pedig egy régi(még mindig létezik: Gates of Andaron/4Story) MMORPG-ből jött, ahol mivel volt két nemzet és én Derionban voltam, ezért raktam oda mögé egy D-t(ahogy egyébként sok másik ember is csinálta, amikor éppen átmentek az egyik nemzetből a másikba). Azóta ezt használom nagyrészt mindenhol.

Gg, szebbnél szebb történetek vannak.
Nekem rengeteg baromságok voltak a nickneveim ilyen kimondhatatlan cuccok… :
1., Zero: Egy ideje nincs túl sok önbizalmam és valamilyen formában social anxiety-vel vagyok megáldva, majd jöttek az animék ahol egy vagy akár több szereplő után is megtetszett a névnek a fogalma, a semmi és mégis minden, számomra sokat jelent ez a szó ugyanis kb engem definiál Zero-san, Zero0san és ezek változatai
2, TheUltimate: ezt azért venném egy kalap alá mert a ticcs nem fogadta el a nevem magában és mondom akkor megszopatom mint az xbox-ot és elé rakok valami baszót (ugye ki gondolta hogy fogom használni az acc-ot :smile: )
3, 007: Régen Ronaldo volt a kedvenc focistám és neki a hetes a mezszáma, de ugye magában a hetes nem olyan nagy cucc. Ugye mint tudjuk James Bond filmek: a 007-es ügynök, ez is megtetszett és így raktam össze. (Egyébként a 7-es továbbra is rajtam maradt mint szerencseszámom)
Tádá :smiley:

Sziasztok!
Nekem még 2004-2005 körül alakult ki a mostani nevem.
Éppen költözés alatt voltunk egy nagyobb lakásba, és addig még sosem volt netünk, így számomra az mágia volt hogy valaha is lesz, nem számoltam vele, és azelőtt nem is érdekelt nagyon a Nick választás, csak a keresztnevem ( Matyi ) permutációit használtam ha éppen bátyámmal játszottunk Lan-on. Tehát egy kis időre a nagymamámnál laktunk ameddig vártuk hogy az új lakás megfelelően költözhető legyen, és ezalatt az idő alatt született meg a név.
Nagyon sokat Quake3-aztam még abban az időben, ( OSP ) - majd később DeFrag mód ( abba teljesedett ez különösen ki, hiszen akkoriban kezdtem el azt a módot nyomni ( TrickJumping ) ). De maga a név az OSP módban született meg, bot-ok ellen duel-ezve. Szerettem “kreálni” dolgokat, akkor még nem konyítottam a Q3A Mappinghoz, ez is utána jött a névvel együtt - és ehelyett úgymond Duel Demókat vettem fel random kitalált nevekkel, érdekes mozgással/célzással - mint ha valamiféle BOT-ok lennének, ( mármint én ) és vissza-vissza nézegettem ezeket, összehasonlítva. Mindegyikkel máshogyan játszottam, és a legprofibbnak akit felvettem Rust7-et pötyögtem be randomra mint név. Egy jó ideig a demok megmaradtak, és már csak később mikor volt netünk, és elkezdtem Quake-ezni online, kezdett el zavarni hogy akkoriban éppen egy klisé random nevet adtam magamnak: Scream. Váltani akartam, és ezért kutakodtam, és valahogy rátaláltam ezekre a régebbi demókra, ott néztem vissza a demo ghost-ot amit csináltam, akinek Rust7 volt a neve, megtetszett és ahelyett hogy hagytam volna hogy egy Bot Demo neve legyen, átvettem és én használtam onnantól kezdve mindenhol, és mindenhez. Összes játék, e-mail cím, stb. stb. - Néha néha a l33t írás miatt még a DeFrag Community-ban Rusty-nak is neveztek, sokan azt hitték hogy amiatt van ott a 7-es mert egy Y, vagy mert a sima Rust foglalt volt. Igazság szerint a kedvenc számom volt, így a 7 az szimplán ez esetben csak tényleg 7, és ennyi :smiley:

Sziasztok!
Nekem is két nickem van és szintúgy, mint @bendeguse helyzettől függően használom őket .
Wyzzloarn: Ez volt az első nickem. Annó, mikor email címet kellet kreálni gondolkodtam el először, hogy mi is legyen az…valami hozzám közelállót kerestem, ami nem túl gyakran előbukkanó…már gyerekként is nagyon szerettem a dínókat, sárkányokat meg minden mítikus lényt, és eszembe jutott, hogy valahol a neten találtam sárkányneveket. Több ok miatt is erre esett a választás: 1, wyzzloarn egy magányos, földalatti barlangban élő (plussz ideje nagy részét ott töltő) sárkány és mivel akkoriban a gimiben nem igen volt társaságom és főleg egyedül csapattam megfelelőnek tűnt 2, képileg is nagyon tetszett W+Y+Z= :heart_eyes: (plussz nó ékezet! )
3, ez tutira sehol se volt foglalt :slight_smile:
ezt tehát többnyire olyan helyeken használom, ahol be kell regisztrálni vagy vígan ellehetek egymagamban is
Pitypangsamurai: Twich-re való regisztrálásnál viszont nem szerettem volna ilyen depresszív, kimondhatatlan nevet + itt azért mégis csak zajlik a társasági élet meg ilyenek! :rofl:
Szeretem pitypangokat (mókásak) és mivel fősuliban japánt csapattam adta magát a samurai…ráadásul a kettő együtt még viccesebb :grinning:
…lényegében ezért, felvidít ha elolvasom és remélem, hogy másokat is.
Asszem kicsit hosszú lett, sry

Sziasztok! Igazából az én nevemnek nincs különösebb története. Akkoriban Twitteren mint fan account működtem, de kinőttem belőle és új nevet kerestem. Akkortájt jelent meg az inFAMOUS című játék ps3-ra az emm pedig a keresztnevem kezdőbetűje (kiejtve persze xD), és íme megszülettem :smiley:

Sziasztok! Az én nevemet körülbelül 8-9 éve kezdtem el használni. Nehéz lenne elmagyarázni miért pont Syneter. Maradjunk annyiban, hogy eredetileg egy démon neve valamint jelzés értékű számomra, hogy a legjobb emberben is rejtőzik némi gonoszság / sötétség. Plusz emlékeztet számomra fontos eseményekre és személyre. Röviden ennyi :slight_smile:

Sziasztok!
Nos nekem kezdetben nem ez lett volna a nevem. Olyat szerettem volna ami jól is hangzik és egyszerű is.
Sajnos hiába próbálgattam Youtube-n megcsinálni, mind foglalt volt amit szerettem volna!
Végül, hogy nem sikerült maradni akartam akkor a nevem mellett. De az se sikerült.
Így végül részben a nevem és a születésnapok számát vagyis hány éves korom között alapítom meg majd a Youtube csatornámat! Nem is annyira zavaró meg rejtélyt ad “Hogyan is hívhatnak?”! - Végül így lett a “zsmate2526”! - :shinto_shrine: :hungary: :jp:

régen 1.6 ban kellet valami menő név, fekete meg tűz, gyerek fejjel jó ötletnek tűnt, azóta hozzám nőt :stuck_out_tongue: (a hun meg csak azért van mert (én sem értem hogy) de büszke Magyar vagyok)

A Gyilkos Elméken Morgan becézgette folyton Garciát :smiley: Na ott aztán voltak cifra nevek :smiley: Egyik kedvenc a fahéjhab :smiley:

Ha valaki új néven gondolkodik all around the web akkor itt egy kis segítség. Ellenőrizhetitek, foglalt-e már a név.

Asszem tudom mind a 2 hölgy nevét :smiley: a sok sms-ezés átka :smiley: