Internetes identásunk neve

Azazz! Ügyes! :slight_smile:

Nos az én nevem története 2011-ben kezdődött, amikor is bele vágtam a Star Wars the Old Republicba. Amikor megalkottam a karakterem ami végül is a main karakterem lett 5 éven át,Captain Reason-nek szerettem volna elnevezni (Captain Obvious után szabadon :smiley: ), mert mindig próbálok és próbáltam értelmet keresni a dolgokban, de sajnos kreativitás híján ez a név már foglalt volt :smiley: . Így felcseréltem a betűket, így lett a karakterem Raenos. Szerencsémre találtam egy nagyon kedves és befogadó guildet a játékban akikkel évekig játszottunk a játékkal és más mmo-kal is. Na és ők kezdtek el engem a chatben és voice overen Rae-nek hívni (Ré kiejtve). Tavaly viszont megingott nagyon sokunknak az érdeklődése már a játékkal és más mmo-kal kapcsolatban így a guild feloszlott sajnos, de még tartom nagyon sok emberrel a kapcsolatot abból a guildből aki még mindig így hív habár tudja az igazi nevem :slight_smile:. A Twitchel pedig tavaly kezdtem el úgy igazán foglalkozni, mármint, hogy nézni :slight_smile: a The Vr-os srácoknak köszönhetően. Csakhogy a neveket amiket még használok mint pl. RaeBane (Rae és Darth Bane összemosva) vagy Raeagle már foglaltak voltak, Így született a RaeTheWG, Rae mint a használt internetes nevem és egy rövidítés ami The Wheeler Gamert takarja, mivel kerekesszékes vagyok és az egyik kedvenc sorozatom után találtam ki ezt a nevet ami a Wheeler Dealer :smiley:.

Húú kicsit hosszú lett elnézést érte, de kb. ennyi lenne az én történetem a névvel kapcsolatban :slight_smile:

rudolfo foglalt volt már amikor a Twitchre regisztráltam ezért lett rudolf0. Jah nem a rudolf0 is foglalt volt, még hozzátettem a családnevem első betűjét és rudolf0k lett.

Hát a PapaSyn név a kedvenc gitárosomtól, Synyster Gates-től és kedves édesapjától, Brian Elwin Haner Sr. (Papa Gates) származik. Összevettem a kettőt és jött létre a PapaSyn :smiley: Szinte minden platformon ezzel a névvel rendelkezem, kivéve a LoL nevem, az SynysterGates :smiley:
Full fanatizmus van gyerekek :smiley:

Köszi @SutkeXD :slight_smile:

Nos én nicknevemhez szigorúan hozzátartozik hogy véletlenül se az angol kiejtés szerint kell mondani. (túl picsás lenne ami nem én vagyok) :smiley: Érdekesen ragadt ez rám, először gimiben kaptam hogy Candi mert unokatesóm a kezdő angol csoportban megismerkedett a candy szóval és egyből rám asszociált mint Szandi és így lettem magyaros kiejtéssel Candi. Aztán a kisfiú akire babysitterként vigyáztam kezdett el ugyanúgy Candinak hívni és aztán az egész család…(pedig ők sose találkoztak az eredeti névadóval)

Nos az enyém hihetetlenül egyszerű…mindenhol a “Noname” kifejezést használtam, és ugye hát hogyan, hogy nem az egyik legelterjedtebb nick, így mondom hozzádobom a Nonamehez twitch regisztráláskor azt, hogy hány éves vagyok (pontosabban voltam, mert ugye ez tavaly történt), és hát az is foglalt volt, hogy Noname20, így rageből addig irkáltam a 20-kat míg a twitch nem engedélyezte a nicket. Így lett a Noname után 4 darab 20-as :smiley:

A történet az, hogy egy live stream alatt a Coweesztekuss volt a nevem, donétöltem volna, aztán rájöttem, ez elég idióta név, ennek az eredete WoW-os korszakomból gyütt, amikor Tauren Warriorként szántottam ketté pajzsommal Azeroth földjét és klántársak neveztek el Bocisztikusnak.
Éppen ittam amikor át írtam a nevem… na mi lett az ötlet adó?

Enyém nem valami bonyolult. Régebben egyik este lefekvés előtt gondolkoztam, hogy kéne egy úgymond maradandó nickname és már pontosan nem is tudom de valahogy kijött a Warex elsőnek. Utána nemsokkal picit fel akartam dobni, kicsit oroszosítani mert barátommal imádjuk az orosz neveket :joy: és így lettem végezetül Warexovics.

Az én nevemet még az Agymenők sorozat egy epizódja ihlette. Van egy rész amiben Amy elmeséli, hogy be akart kerülni egy lányklubba és az volt “próba”, hogy összezárták egy kanos vidrával. Jót röhögtem ezen és azóta ezt használom :smiley:

Hát igazán az én nevemnek sincs túl nagy története, igazán mint sokan mások, én is meguntam a régi nicknevem. Az első szerintem a San Andreas multija miatt jött létre, ami a keresztnevem angol verziója és a születési dátumból ált ‘Andrew921’ majd azt meguntam mert túl egyszerű, viszont egyre több helyen kellett regisztrálni, így bevetettem magamat a google rejtelmeibe, random beírtam amerikai nevezetes neveket, valami nem sokat használt után.
Így akadtam végül a Nixon-ra az elnök után, majd csak facsartam egyett rajta és lett Lixon. A többi csak a név foglaltság miatt, Lixon1, Lixons1 :slight_smile:

Az enyem egyszerre egyszerű és összetett: középiskolában egyik haverom elkezdte a vezetéknevemet angolosan becésiteni. A HUN végződés a LoL miatt lett, miután mindenki lengyelnek hitt xD Azóta még1et használok. Chaten láttam az alapot, aztán igy lett a BazsiTheOfficial, de elsődlegesen ezt használom mindenhol :slight_smile:

Nos a becenév első fele úgy jött létre, hogy a keresztnevemet angol dogán még általános suliban a “v” betű helyére “x”-et írtam (Dávid helyett Dáxid lett). A másik fele meg a vezeték nevem és a keresztnevem rövidítve úgy, hogy az első és az utolsó betűket használom (TiDd lenne, de Tid-ként jobban néz ki) és ezek permutációjának egyike a számokkal helyettesített magánhangzók (DaxTid --> d4xt1d, de van még a Daximus és a baráti körben Bob, Bojli, Bobó.

Hasonlóképp történt az én nevem “megszületése” is… Anno pár haverral elkezdtünk egy bizonyos MMORPG játékot játszani … Nem jutottam semmilyen névvel dűlőre. Unokabátyám rákérdezett hogy mégis mit csinálok, hogy még nem vagyok játékba, mire fel én annyit válaszoltam hogy pogácsát eszek. Ennek köszönhetően a karakter neve Pogi lett, ami az idő múlásával szépen rám is ragadt és ismerősök/barátok/rokonok is így szólítanak.

Magát a sensei becenevet még gimnázium elején kaptam a harcművészetek iránti rajongásom és az aikidozás miatt. Nem sokkal ezután regisztrálni akartam valahova (hogy hova az már az ősi múlt homályába veszett, 19 évvel ezelőtt történt), de persze ez már foglalt volt. Gondoltam fonetikusan írva szabad lesz lesz, ráadásul rögtön ly-al kezdtem, hogy még jobb legyen. :slight_smile:
Bejött, sőt mivel ennyire hülyén senki sem írja ezt a szót, azóta is szinte bárhova tudok ezzel regisztrálni gond nélkül. :slight_smile:

Az én nevem első fele az ugye: Ninjon, mert annak tartom magam, és örülök hogy ennek a közösségnek a tagja lehetek #TwitchUnity :blush:
A Kextekercs meg onnan jött hogy éppen abban az időszakomban voltam, hogy kb hetente csináltam keksztekercset, és gondoltam miért ne?! :smile: Aztán a keksztekercs “Ksz” részét X-re cseréltem mert úgy B@szóbban néz ki. A 2 szó közé meg beszúrtam egy alsó vonalat hogy tagoltabb legyen. That’s It. Ez az én Storym :wink:

szóval JuhyHU ( vagy az itteni régi nevem juhyvideo csak a twitch letiltotta valamiért az oldalam és újat csináltam) szóval maga az hogy Juhy az a vezetéknevemből ugye mert Juhász a vezetéknevem, és így általános iskola második osztályában egyik osztálytársam a Juhász helyett Juhynak becézett, és ez azóta rajtam maradt úgymond és így lettem én Juhy. azóta a barátaim is így hívnak :slight_smile: a HU meg hát mivel magyar vagyok :smiley:

Hát az én nevemnek is elég hosszú története van.
Még akkor kezdtem el játszani, amikor még csak 3 karakter lehetett a nick a legtöbb játékban. (Pl a régi játéktermekben is) A Rolandot akartam valahogy lerövidíteni, hogy ne hangozzon hülyén, így lett Roy.
Aztán bekötötték a netet és hát szinte mindenhol foglalt volt, így mögé raktam a kedvenc számom (ezt kérem a diszkóban is Kappa), így lett Roy24. Ahol esetleg az is foglalt volt, vagy nem lehetett számot mögé tenni, ott LRoy vagy LeeRoy volt, a vezetéknevem miatt.
Ezt akkor váltottam le, amikor ezer évvel ezelőtt, még BC idején elkezdtem wowozni a taurin. Ott már minden foglalt volt, amit szerettem volna, így eszembe jutott, hogy valami latin kellene, mert az “menő”. Egy undead mage volt kb mindenhol a kezdő karakterem, aminek hiányzott az arcáról a bőr, így beírtam az online szótárba, hogy “hiányos”. Ott kikerestem azt, amit a legjobban tetszett, így lett “Absens”.
Azóta mindenhol ezt használom számmal vagy anélkül, mert nagyon hozzám nőtt :smile:

Ha már mindenki sztorizgat akkor én is belekezdek a név történetembe. :smiley: Kicsit cikis az eleje de sebaj. :smiley:
Na szóval 2004 végén lett internetünk és nem sokkal utána MSN Messenger. Kellett valami nicknév és mivel akkoriban a 7-es volt a kedvenc számom ezért Heteske lett, de hamar rájöttem, hogy ez így elég gagyi így elkezdtem gondolkodni egy másikon. Mivel én a valóéletben nem vagyok az a nagy szófosó viszont írásban nagyobb a szám, így jött az ötlet, hogy Irodeák csak hát gondoltam az Á betű helyett használom inkább az A-t. Nos ez kb 2010 körülig tartott is, amikor azzal szórakoztam, hogy random neveket találtam ki, és mivel akkoriban sokat hallgattam a Sonata Arctica együttest (Nem mellesleg még mindig szeretem a zenéjüket), így elkezdtem a Sonata-t visszafelé leírni, így lett Atanos, ami aztán annyira megtetszett nekem, hogy lecseréltem a korábbi nick-emet erre és azóta is ezt használom mindenhol. :slight_smile: Egyébként Youtube-on is Irodeak voltam sokáig, sőt az a poén, hogy bár egyre több helyen az Atanos-t használtam Youtube-on mégis maradt az Irodeak aztán úgy 3 éve döntöttem el, hogy lecserélem az Atanos-ra, de mivel azért úgy gondoltam, hogy jó lenne ha felismernének ezért írtam zárójelbe az Irodeak Productions-t, ami amúgy is egy általam kitalált fiktív cégnév volt a régebbi nicknevemből és azóta is használom a videóim végén.

Hát az én mostani nevemnek annyi a nagy története hogy x-fire regisztráció során az ati után szerettem volna írni még valamit ami foglalt volt így rácsaptam a numerikus billentyűzetre és lett at423. Ez így 2005 óta meg is maradt. Általában felhasználó névnek használom, a nicknevem az aTTisss_ szokott lenni vagy még a régi középsulis időszakba voltam még shadowwarrior , valószínűleg a shadow warrior játékból jött a nagy ötlet de ezen se gondolkoztam túl sokat ami azt illeti :smiley: Régi játékoknál ahol 3 betűt lehetett csak névnek megadni pl mortal kombat 4 nagyon jól jött az ati név :smiley: