Internetes identásunk neve

@Teegrah
Tenori Tiger, vagyis Tenyérnyi Tigris. Ez hogy hangzik?

Nos hát, eléggé sok néven futottam az interneten. Körülbelül 3-4 havonta változtatgattam őket, mindig meguntam és kellett a váltás. A legtöbbet használt nickjeim ezek voltak: Crazy008 (ez úgy keletkezett, hogy anno CoD4-ben egy külföldi emberke azt hajtogatta nekem hogy őrült vagyok, mert tök véletlenül összejött egy eszméletlen lövés…hát igen, több sem kellett nekem, nevet is váltottam.) ; Sir_Giraffa (hát ennek az eredetét én magam sem tudom pontosan. Bírom a zsiráfokat és valami ‘előkelőbb’ nevet szerettem volna…hát így került elé a “Sir_”).
Jelenleg pedig TeKaZe néven vagyok fellelhető szinte mindenhol. Eme név úgy jött létre, hogy szerettem volna most már valami egyszerűt, valami olyat ami én vagyok, aztán eszembe jutott hogy a monogramom TKZ, ami kiejtve TéKáZé de mivel az ékezetekkel gond szokott lenni sok helyen, ezért azokat levéve lettem végül TeKaZe :smiley: Semmi misztikum nincs a háttérben, csupán az egyszerűség vezérelt :smiley:

Még az elején leszögezném, hogy nincs semmilyen fikszációm a testrész iránt. :smiley:
Kicsit összetett és hosszú lesz, de így lesz teljes a kép.
Középiskola végétől sokat játszottam mmorpg-vel magyar tört szerveren. A szerver bezárt, ezért nemzetközi vizekre eveztem, és több játékot is kipróbáltam, de erre később visszatérek.

Mikor ingyenes lett a Guild Wars 2 alapjáték néhány cimborám kérlelt, kezdjek el játszani.
Beadtam a derekam. A karakter kreációnál belefutottam abba a szituációba - mint gondolom sokan közületek - , hogy az addig jól bevált nick nevem már foglalt volt. Ment az agyalás, hogy most mi legyen.

Akkoriban sokat játszottam a Leage of Legends játékkal és az EU LCS-t is néztem. A Unicorns of Love csapatban játszott egy magyar srác Vizicsacsi néven. Mindig jót mosolyogtam azon, ahogy a narrátorok megküzdöttek a kimondásával. Innen jött az ötlet, hogy valami olyan kellene, ami írásban angol, de fonetikusan magyar, hasonlóan az alább felsoroltakhoz:

• New see one up road? - Nyuszi van apród?
  • Kitchen get neck - Kicsengetnek
  • Tape at war you one a fun - Tépett varjú van a fán
  • És még sorolhatnám, de a lényeg remélem átjött :)

Eszembe jutott az emlék egy 2006-ban indult mmorpg-ből. Kollégiumi szobatársammal játszottunk a Rising Force Online (RF online) sci-fi fantasy témájú játékkal. Egy alkalommal cigiztünk és karaktereinkről beszéltünk. Ki milyen kasztra akar specializálódni, jelenleg milyen felszerelése van a karakterének. Nekem a képen látható fegyverem volt:

bow_lv20

Elég viccesen hangzott az “én egy bimbóval tolom” megnyilvánulás, jót nevettünk rajta és örültem , hogy más nem hallotta :slight_smile:

Mivel a GW 2-ben lehet szóköz a karakter nevében, adva a keresztnév vezetéknév lehetőséget, így Gibson után, a humor faktor növelése érdekében, Mel Beambow lett az újdonsült karakterem neve. Azóta ezt használom, mert egyedibb a korábbinál és persze viccesebb.

Hát, én azért vagyok “ecember” -mert december végén születtem.
    [+kis trükkösséget tettem a szó/név elejébe -mert úgy jobban cool :]
    Ennyi !

Milyen nyelven hangzik így? :slight_smile:

Én is leírom a nickem eredetét.
    Krisz, eléggé egyértelmű, hogy a Krisztián rövidítése. Szüleimen, nagyszüleimen kívűl mindenki Krisznek szólít, az én kérésemre.
    A Blanco kicsit érdekesebb. Két oka is van. A kedvenc labrarúgó csapatom a Real Madrid, őket úgy is hívják, hogy los blancos. A másik oka pedig a kedvenc labdarúgom Raúl, teljes nevén Raúl González Blanco. Ezt szerettem volna beleilleszteni a nickembe.
    Így lettem BlancoKrisz.

Jó ízlésre vall :smiley: HALA! :smiley:

A gameabs csupán a kockaságom és sport iránti szeretetemből összegyúrt nèv. Általában DanszTheDude néven futok. Dansz a becenevem és a The Dude pedig a barátságos, haverkodos ènemre utal. Peace out :sunglasses::sunglasses::sunglasses::hugs::thinking:

Az én történetem a Guild Wars első részéig nyúlik vissza. Csak úgy mint @MelBeambow -nak nekem is igen sok időmet felemésztette, hogy találjak egy olyan nevet, ami még nem foglalt. Sokat gondondolkoztam azon, hogy mi legyen az a név ami majd teljes egészében engem fog tükrözni. Aztán eszembe jutott az az ötlet, hogy a saját teljes nevem betűit felhasználva alkossam meg a karakterem nevét. Így született meg az Inasel Dacas Kitma név, amiből azóta is használom az Inaselt.
    Ez az anagramma már a szívemhez nőtt. :smile:

Azt hiszem ki nem találnátok, hogy miből ered a nevem :wink: Ebből is látszik hogy b@szot kreatív vagyok :smiley:

Az én nickem a csokiból alakult át valahogy. :smiley: Igen szeretem is, de nem azért. :joy: Igazából egyszer volt egy kis előadás, ahol az Üvegtigrisből én alakítottam a szereplőt aztán azóta rajtam ragadt, amikor pedig be akartam regisztrálni twitchre a csoki ott már foglalt volt, cs0k1-t nem szerettem volna mert az olyan copy érzést keltett, így lett belőle cs0kk0. Bár nagyon nem szoktam használni, jobban szeretem a csokit, de az néha túl általános. :smiley: :chocolate_bar::chocolate_bar:

Az enyémet egy ismerősöm szavaiból tettük össze. WoW-ban épp névváltoztatás előtt álltam, de nem volt ötletem. Dueleztünk egy emberkével, aki a duel végén annyit írt, hogy “kín a ret pala”. Ebből jött a Kynareth, ami általában foglalt, ilyenkor jön a Kynarreth, de ez is foglalt szokott lenni, szóval marad a “h” nélkül. :smiley:

Forumom érdekes ez a kérdés mert itt hunhades21 vagyok mivel ez volt még anno a legelső nickem. Még általános 5.ben mikor először kellett nevet megadnom Metin2-ben épp a görög mitológiát tanultuk és így jött a Hádész név, de ez nyilván foglalt volt szóval valahogy variáltam és így lett a hunhades21. Ezt a nevet már nem igazán használom, azóta váltottam DrakeMiller21-re. Ennek a névnek komolyabb storyja van. Anno volt barátnőm elkezdett írni egy regényt amiben a szereplőket a való életbeli barátairól mintázta és a karaktert akit belőlem formált Drake-nek nevezte el. Mivel amúgy is szeretem a sárkányokat ezért maradt és később hozzájött a Miller ami a Molnár, valós vezetéknevem. A 21 pedig a korábbi névből megmaradt. Azóta már rég szakítottunk de nem zavar, a név megmaradt.

Én a Doki becenevet kaptam hagyjuk miért, de ez általában foglalt, ezért azt hiszem citromail-nél ráböktem öt egymás melletti betűre, ebből jött a Zuiop.
    Aztán úgy másfél-két éve öcsém steam-akkauntját kölcsönadta, hogy Dark Souls 3-azzak, ami Pistiék miatt tetszett meg és annyira bejött, hogy gondoltam már csakazértis megveszem. Nos a zuiop email-en és steam-en is foglalt volt. Az e-mailem grelegy.dvaid lett, ami a nevem betűi összekeverve, steam-en pedig a DS betűket zuiop mögé biggyesztettem és ugyanígy használom twitch-en és itt fórumon is.

Első ránézésre egyből azt szúrtam ki a posztban, hogy “Kynareth”. Elolvasás előtt azt hittem, hogy az Elder Scrolls-ból jött a név. :smiley:

Sajnos vagy nem sajnos, nem :smiley:

Nekem azért ez a nevem mert általánosban ez volt a becenevem az osztályban, először nagyon nem szerettem de egy idő után megszoktam és utána majdnem mindenki így hívott és a mai napig ha találkozok velük így köszönnek hogy “Szia Nikcsu!” :smile:

na ha már példa lett a nevem a HH-ban akkor leírom miért ceekay …

még gimiben alakult ki a játékokban használt nick-em … “ceekay” vagy később akár “ck”-vá egyszerüsödött … angol fonetikával kimondva a családnevem (akit nagyon érdekel némi kreativitás és googlizás kell, hogy megtalálja mi az szóval nem írom ide) egy becézett változata amúgy szóval nem egy nagy sztori
    nem saját találmány, osztálytársaktól kaptam és megtetszett valamint később az online térben is bevált, aránylag ritkán foglalt a név vagy ha mégis akkor a “ceekayHU” vagy “ceekay.hu” toldalékkal mindig megoldódik a gond (és egyúttal talán ki is találják, hogy honnan származó játékos vagyok) ebből adódóan viszont nem nagyon szoktam kreatívkodni még rpg-kben se … van olyan mmo rpg amiben 6 karakteremet hívják így és csak speckó karakterekkel díszítgettem, hogy elfogadja a rendszer :stuck_out_tongue_closed_eyes:

:smiley: … amúgy amikor elolvastam a mail címedet fel se tűnt a keverés, simán a nevedet olvastam ki elsőre és csak akkor olvastam újra amikor írtad, hogy össze van keverve

http://www.hando83.eoldal.hu/fenykepek/kaosz-a-betuk-kozott/osszevissza_-es-megis-ertelmes__/osszevissza-oldalamra—.jpg.-.html
    Igen, de ha szóban kérik, instant fagyás… :slight_smile: Legutóbb azt hiszem az ügyfélkapu regisztrációhoz kérdezték meg, de mindig ugyanazt a választ kapom: “Ne betűzzed, inkább írd le!”