Ipon megbízhatóság tapasztalatok

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Iponról szeretném megrendelni a dolgokat 2géphez is.
Azonban az összeg túllépi az 500ezret így csak előreutalással van lehetőség fizetni. Nem rendeltem még így Iponrol. Van esetleg ilyen tapasztalata Iponnal kapcsolatban?

Előre is köszi a válaszokat.

Én egy egész konfigot rendeltem pár hete, nem volt semmi gond.
Ha gondolod leírhatnád a konfigodat egy gyors átolvasás erejéig, nehogy felesleges pénzt adj ki esetleg :slight_smile:

2 Likes

Teljesen megbízhatóak, viszont sokszor elég drágák. Ha nem a build ajánlóból raktad össze, tényleg írd le inkább. PCX szintén megbízható, és ott az árak általában jobbak.

Nekem pont ellentétes volt a tapasztalatom, igazából azért rendeltem mindent az iponról mert a szállítás a Pcx-nél sokkal több lett volna és nem is volt minden amit akartam

Add le külön vagy kérd két külön számlára, aztán akkor lehet a futárnál fizetni.

6 Likes

Ezt most dobtad össze? :rofl:

Amúgy mostanában akarom én is összerakni a PC-m, és folyamatosan nézegetem az árakat, de az Ipon eddig nem tűnik vészesen drágának, sőt…

Igazából, ha ő maga rakja össze, akkor végképp nem érdemes egy helyről rendelni. Ha viszont összeszerelést kér, akkor úgy is kiderül hol éri meg jobban. Compkert is ajánlom @tasati

Csak pozitív tapasztalatom van iponnal és pcx-el is. Egyik sem egy kis üzlet :slight_smile:

Azért rendeltem onnan végül, mert ott egy bizonyos ár fölött ingyenes volt a szállítás, a többi boltnál mindenképpen kellett fizetni

Akkor neked mákod volt.
3 éve a céggel rendeltünk iponból össz 16 misiért gépeket meg minden szart. Kifizettették a szállítást is :rofl:.
Ráadásul a trans-o-flexes futár úgy baszkodta a dobozokat a furgonba, hogy öröm volt nézni.

Lehet azóta futárt váltottak, de én onnantól nem rendelek olyan helyről amit ők visznek ki.
Lehet a többi is ilyen de ez is olyan mint, hogy mekis kaját nem tudsz megetettni olyannal aki valaha is dolgozott ott :smiley:.

Amúgy pcx-hez +1.

off: Iponnál volt olyan régen, hogy ha máshol megtalálod olcsóbban akkor odaadják annyiért?

Nem az én termékem. :slight_smile:

:thinking: < ennek az emotenak a memesített verziója. Thunk. :smiley:

Lásd még thinkbutt. :grinning:

4 Likes

Gondolkodtam, hogy ide vagy a gamer viccekbe tegyem.

Ekkora balfaszokat :rofl:

4 Likes

“egy szakember nézte meg ismét a gépet. Kb 5-6 órán át küzdött a bestiával,” … “A tünetekből ítélve egyértelműen a throttling jelenséggel állunk szemben”

na az is nagy szakembör lehetett :smiley:

6 Likes

Egyszer elfelejteni a fóliát egy dolog. De folyamatosan? Meg nem tesztelik, hogy mizu miután összepakolták? O.O

1 Like

Hát lehet az adott “szaki” irányába inkább szoftver probléma képpen volt tálalva, de 5-6 óra mondjuk arra is sok…

De a tapasztalatok azt mondják hogy mindig a létező legegyszerűbb hasonló problémát okozható dologra érdemes gondolni először, és aztán onnan szélesíteni a kutatást és haladni a bonyolultabb vagy körülményesebben szűrhető probléma források felé.

Ha visszaesik a teljesítménye a gépnek adott idő után, az általában valamilyen throttling minden esetben 98%-ban elégtelen hűtés vagy alulméretezett tápellátó komponensek miatt.

De hirtelen vagy relatíve gyors progresszív teljesítmény esésnél sokat nem kell gondolkodni, mert megnézed a hőmérsékleteket és mikor egy pillanat alatt melegedik el a CPU, akkor a logikus Sherlocki dedukció hogy vagy nincs rendesen felrakva a hűtő (légrés, csak egyik fele meghúzva, no paszta, védőfólia, stb.) vagy a pumpa nem megy. De utóbbi meg kizárható szintén, mert a legtöbbje fordulatszám mérős.

@P_D_1 Nem minden boltnál van stresszteszt az összerakott gépeken, megnézik POST-ol, el esetleg XMP-t beállítják jobb esetben, meg tolnak rajt egy MEMTEST-et aztán talán annyi.

2 Likes

Szomorú eset, de sajnos bárhol megeshet…
Valószínűleg minden cégnél vannak jobb és rosszabb kollégák, lelkiismeretesek és akik lesz@rják.
Sógor is kapott vissza zsír új gépet PCX-től, hogy semmi baja sincs, holott döglött volt az egyik memória.

3 hétig ültek rajta és eseménynaplóból visszanéztük, 1x volt bekapcsolva a gép 1 órára. Majd miután mi megtaláltuk a hiba forrását, vissza lett küldve, hogy ecsém szar az egyik memória modul, majd ismételt 3 hét múlva kapott másikat. De mivel kitben volt a memória mind2-t vissza kellett küldeni, szóval ilyen miatt 6 hétig gép nélkül volt…

2 Likes

Köszi a válaszokt srácok :slightly_smiling_face:
Megrendeltem a dolgokat előreutalással, meglátjuk mi lesz, aztán itt is közlöm.

Szép estét!

Kár hogy nem írtál konfigot. Remélem azért utólag megteszed, esetleg pár képpel együtt a “Milyen a Te konfigod?” topikba :slight_smile:

1 Like

Szerintem titkos :smile:

2 Likes