Ismét segítséget kérnék tőletek

Sziasztok! Úgy döntöttem hogy az ajánlott buildek közül a Startert választottam (Egy pár változtatással), de sajnos a számítógépház nem elérhető abban a boltban ahonnan szeretném venni az alkatrészeket. Az lenne a kérdésem, hogy esetleg van-e egy olyan ház ami működne ezzel a buildel.
CPU: AMD Ryzen 3 3200g
CPU Hűtő: ARCTIC Freezer 34
Memória: Crucial Ballistix 2x8GB 3000MHz DDR4
Alaplap: Asrock B450M STEEL LEGEND
Videókártya: 1650 GDDR5 4GB (régi buildemből szóval nem cserélném)
SSD: Crucial 240GB
Tápegység:FSP 500W Hyper M

Persze hogy van. Bármilyen házba belemegy ez, hacsak nem mini ITX

Köszönöm az infót! Esetleg a fent említett táp helyett egy teljes vagy félmoduláris alternatívát tudsz javasolni? Időközben rájöttem hogy a videókártyámnak 6 pines csatlakozója van és a fent említett tápnak nincs.

Itt lehet nézelődni.

1 Like

Kötyönöm!

Annyit tennék hozzá, hogy én a CPU hűtő árát inkább beletenném a prociba, és vennék egy Ryzen 5 1600AF-et (ha már lesz mellé úgyis kártya), illetve az alaplapról hallottam rosszakat, érdemes lenne talán az Asrock B450 Pro4 vagy b450M Pro 4 a konfigba szerintem.
Milyen házat néztél, melyik oldalon?

3 Likes

Megfogadnám a tanácsodat de azt a bizonyos processzort hol/melyik boltban tudnám megvásárolni? És házból NZXT H200i fekete kék házat vagy NZXT Midi H510 Matt fehér/feketét néztem a PCX-en. Azért választottam ezeket, mert tetszik a clean kinézete.

Memória:
https://www.alza.hu/crucial-16gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-ballistix-black-fekete-szinu-d5777462.htm

Ez mini ITX, ahhoz ITX alaplap kell. Amit kinéztél az pedig microATX azaz mATX.

4 Likes

A steel legend helyett, ahogy előttem is mondták, szerintem is inkább:

Vagy ha muszáj micro-ATX, akkor:

2 Likes