Játék akadás

Adott egy rtx 3070ti videókártya, i5 12400f processzor, 16giga rammal. A probléma az lenne, hogy néha játék közben leesik az fps Pubg-be pl és azt mutatja az MSI Afterburner, hogy a proci 80-100% pörög míg a vidikari 8gb-ból 8,5töt megeszik ami előtte max 6,5 giga volt. Egyszer észre vettem, hogy az intéző legalábbis feladatkezelő azt írta eszi a ramot nagyon, kikapcsoltam és helyreállt a játék. Tudtok esetleg valami megoldást erre?

Szia, üdvözöllek a fórumon! :slight_smile:

Írd le kérlek a többi alkatrészt is és azt hogy milyen operációs rendszeren játszol. (az alkatrészeket úgy, hogy a márkájuk, típusuk is benne legyen)

Futtass egy Malwarebytes-ot kezdésnek.

3 Likes

CPU: Intel Core i5-12400F
Alaplap : ASUS H610M-K D4
VGA : RTX 3070 Ti 8GB MSI
RAM : 16GB (2x8GB) Kingston HyperX 3200MHz RGB
SSD : Kingston NV1 500GB Nvme
HDD: Seagate 1TB
Tápegység: FSP Hydro Pro 700W 80+ Bronze
Op. Rendszer: Windows 10 Professional

Hát ez nem volt egy bölcs választás. B660-as chipset-es kellett volna és legalább TUF.

Ez is low-end sajnos. Egy ilyen gép megérdemelt volna egy komolyabb lapot és tápot. Mindegy, nem ez a lényeg most.

Ezt honnan töltötted le és hogyan aktiváltad?
A driver-ek frissek? Geforce Experiance van a gépen? A RAM-ok CL16-osok?
Kéne tolnod egy memtest86-ot is. A Malwarebytes-ot lefuttattad?

2 Likes

Direkt ezen a fórumon kértem segítséget, mert, hogy itt mindenki segítőkész kedves stb. A francokat csak a pénztárcába kutat mindenki. Elmondom, amit leírtál jóval drágább lett volna. Szerinted ménem az lett? Szerinted mindenki milliókat dobál csak úgy? Komolyan vicc ez a hely

Pont hogy nem , nem azért javasolunk drágább lapot , tápot mert kutakodunk más pénztárcájában , szimplán azért mondjuk hogy miből mit kéne venni hogy ne pukkanjon el idő előtt ne ütközz ilyen hibába mint amit leírtál .

Nem véletlenül , sokkal jobb minőségű alkatrészek . Amikkel valószínüleg nem lenne ilyen gondod .

4 Likes

@lengyelb , talán el tudod magyarázni a fiatalembernek, azt amihez nekem most épp nincs türelmem. Köszi!

1 Like

@Parafisz , ha nem válaszolsz, akkor hogy segítsünk? Az pedig, hogy elmondjuk, hogy mi az amin nem kellett volna spórolni, nem igazán értem miért gond.

3 Likes

Yep. Hát nem mindenki szereti-bírja, ha szembeállítják a valósággal.

@lengyelb szerintem zárható, köszönöm!

4 Likes