TheVR Fórum

Jatek inditaskor lefagy a gep

miutan elinditok egy jatekot lefagy a gep fekete lesz a kepernyo, csak egy ujrainditas segit rajta es nem tudok semmilyen jatekot inditani, videokartya drivert most raktam fel a legfrissebet a sajat oldalarol valaki tudd adni valami tippet hogy mi okozhatja hogy mindig lefagy a gep ha elakarok inditani egy jatekot?

Config?
Játék?

5 Likes

Szerintem itt teljesen mindegy milyen a konfig es a jatek
en azt mondtad ha elinditok barmilyen jatekot lefagy a gep
am konfig fx 8300 asrock extreme 3 alaplap hyperx 16 gb ram videokartya msi 470 8gb

Elegendő a tápegység ami benne van hogy meghajtsa ezt a konfigot

Nagyon nem

Proci: fx 8300
Alaplap: asrock extreme 3 (melyik fajta, mert van belőle vagy 8)
Ram: hyperx 16 gb (mhz? pontos típus?)
Videokártya: msi 470 8gb (pontos típus?)

Táp?
ssd?
hdd?

Kapnál segítséget, ha nem kellene mindent harapófogóval kihúzni.

Játék új, vagy régi cím?

Proci mikor lett utoljára pasztázva?

2 Likes

Tapegyseg Corsair 650W
Hdd seagate 1 Tb 7200 rpm
SSD samsung evo 860 evo 500 Gb
Alaplap Asrock extreme 3 970
Ram Hyper X 2x8 gb 1866MHz
Proci Fx 8300
Videokartya Msi 470 Gaming X 8gb
Procihuto Be quiet Dart TF

Barmilyen jatekot inditok lefagy peldaul a League of Legends vagy Apex vagy Dead by Daylight ot inditok inditas utan egybol lefagy

Am kb mar 6 honapja hogy pasztaztam a procit meg a videokartyat es eddig minden jo volt csak most par napja kezdet el lefagyni ha elinditok 1 jatekot

1 Like

Történt azóta Win, vagy vga driver frissítés?
Ha igen, akkor első körben vissza kellene állítani a korábbi verzióra. Ha nem, akkor mehet neki egy memtest és egy hd sentinel.

windowst mar regen csereltem vgat meg ma frissitettem megprobalkzom egy memtest el es nyomok 1 sentinelt is

Ezt konkrétan mit jelent?

1 Like

hogy mar legalabb 1 eve csereltem utoljara kb

Valszeg warez win. (KMS-es szemét)
@Stanley94 érdemes lenne venned egy kulcsot párszáz forintért és tölteni egy hivatalos win-t innen:
https://www.microsoft.com/hu-hu/software-download/windows10

2 Likes

Ezen csodálkoztam is, hogy erre még senki nem kérdezett rá, pedig egy elég súlyos szempont :man_shrugging:

2 Likes

szerintetek melyik jobb az OEM vagy a retail cd key?

Amelyik olcsóbb.

Mindkettő ugyanazt tudja.

2 Likes

Ez is jó lesz, ha még nem vettél: https://pixelcodes.com/product/microsoft-windows-10-pro-oem-key/
Mindennel együtt max. 3€.

2 Likes

na ujra telepitettem a windowst legfrissebb vga drivert memtest is volt hd sentinel nel is es nem volt gond de ugyanugy lefagy jatek inditasakor tolto kepernyo bejonn utana lefagy es fekete kepernyo jonn be

nem az lehet a gond hogy vga kene lecsereljem? sfc scannow is csinaltam a cmd be

Lehet, hogy a VGA. Ki kéne próbálni egy havernál, hogy az-e a rossz. Vagy fordítva.