TheVR Fórum

Játék közben újra indul a gép(1-2 óra után)

Sziasztok !
Segítségeteket kérném mert lassan kihajítom a gépemet az abalakon mert nem tudok rajta 1-2 oránál tovább jatszani mert újra indul.

Na szóval Ha újra indul általában töltő képernyőnél adja be(játék),amikor pályát vált vagy máshova megyek benne. ekkor ez fordul elő:

1. Simmán beakad a hang elsötétül a kép és újraindul mindenféle nyikkanás nélkül
    2.a fenti ugyan úgy csak megspékelve azzal hogy a billentyűzetem szinei ki-be kapcsolnak és a gépemben CSAK a ventik mennek és nem indul újra 15 perc múlva sem és a billenyűzet ugyan úgy ki-be kapcsol és csak az újraintítás gomb segít rajta
  2. kikell nyuitnom az ablkot hogy repüljön egy kört mert az összes ventílátorom 6000-en pörög. itt is csak az újra indítás gomb segít.

itt a gépem:
Cpu: Ryzen 5 3600
Vga: gigabyte rx 5500 xt 8gb
Táp: Seasonic FOCUS GX-550W Gold
Alaplap: gigabyte B550m ds3h
Memória: Kingston HyperX FURY 16GB DDR4 3200MHz
Hdd: 2tb-os Toshiba L 200 2.5 5400 rpm 128MB SATA3 és egy 500gb samsung hdd régi
ssd : Western Digital Blue 3D NAND 2.5 500GB SATA3
Ház: SilentiumPC Signum SG1 TG (SPC230)

Gyorsan megválaszolok pár alap kérdést amit biztos feltesztek
Táp: 2 táppal is kilett próbálva semmi változás
memória: szintén két teljesnen más memória volt a gépemben ugyan úgy újra indult
DDu volt csinálva rajta nem segített

Szóval ez lenne a problémám.
Válszotokat előre is köszönöm szépen

Szia!

BIOS frissítés volt? Windows eredeti? Hőmérsékletek hogy állnak?
(ill., pontosan milyenek voltak azok a más tápok? Ez az 550W elég szerény)

1 Like

Bios frissítés volt
Windows eredeti( 10 pro 64 bites)
vga: nagyon megterhelve is 70 fokos.Az elágazási hőm. 86 fok. (amikor lehal a gép nem tudom de szerintem e körül)
cpu:50-60 között ugrál
És mekkora lenne jó ehhez confighez? Mert ezt ajánlották hozzá.( a régi az 650w volt de aláírom az vérszegény volt)

A régi 650W-os volt, ez pedig 550W? Ezt nem értem.
Minden esetre, én egy minőségi (Seasonic/Be Quite!/FSP) tápból inkább vásárolnék egy 650W-est. Ha tervezel újítást, akkor pedig nagyobbat. Ha 30xx-es videokártyát akarsz majd, akkor meg sem állnék 850-1000W-ig.

Egyébként milyen volt az a két másik táp amivel próbálkoztál? Márka/watt?

Viszont ez még nem feltétlen lehet a probléma, mivel a Seasonic a legjobb tápok között van.(elégnek elég, de erőtartaléka nem nagyon marad, egy-egy nagyobb peek-nél akár újra is indulhat)

A hőmérsékletek már meredekek.

A HD Sentinel-nel csekkolnám a vinyókat, ill. nekem a gyanús kicsit a WD SSD is, de ez sem garancia a hibára. (a régi 500-as Samsung viszont lehet, hogy beteg már) A HD Sentinel-ről egy képet, ha lőnél, jó lenne.
Csinálnék még egy memtest64-et is, ezekkel a RAM-okkal.
Plusz egy stressz tesztet, monitorozva közben a hőmérsékleteket/feszültségeket, hogy kb. mikor indulhat újra.

Viszont összességében egy PC szervizet ajánlanék, mert nagyon nehéz így kideríteni a konkrét bajt. Ott meg van mindenféle csere cucc, nekik könnyebb diagnosztizálni a konkrét hibát. (vagy nem megfelelő alkatrészt) Ill. ha eredeti a windows, akkor minidump-okból, crashlog-okból az MS Support is tud mondani okosat.

2 Likes

Milyen gépházban van?

Normál esetben:
Ez simán felforr. A meleg miatt a biztonsági leállás csinálja.

Képet lőnél fel ide légyszi a házról és a ventikről?

DE
A táppal csatlakozom

@Error véleményéhez

2 Likes

Írta: SilentiumPC Signum SG1 TG (SPC230)
Hogy hány venti van benne, azt nem. :slight_smile:

1 Like

4 venti van benne:1 gyári és 3 arctic venti van benne(2 fújó es 1 szívó)

ezt légyszi tényleg fotózd le.
Lehet rossz a légáram.

1 Like

Ha haza érek persze de az max 8-9 óra körül lesz.
De úgy képzeld el hogy 3 elől 1 hátul

Ez minden gépen így van, de nem mindegy az irány.
Lehet, hogy a gép ellen kavarják a levegőt

A pc szervíz ügyben tudsz e ajánlani olyanokat amelyek budapesten találhatóak meg szerinted minőségi szervízek?

Nem, mert nem budapesti vagyok.

21:43

Sikerültek a fotók?

légy’ türelmes, nem mondta melyik időzóna :smiley:

3 Likes

Bocsi itt vannak a képek csak elhúzódott a napom

A felgyüllemlet por mennyiségét tekintve:

Holnap vegyél egy nagy flakon sűrített levegőt.
Fújasd ki a belsejét.
Törölgesd le a ventiket.
Öblítsd ki az előlapi szűrőt.

A rárakódott por ekkora hőemelkedést nem okozhatna normál esetben, de ezt elnézve, ezzel pár fokkal beljebb lennél.

Ha nagyon poros egy hűtőborda, akkor romlik a teljesítménye.

Kábeleket is érdemes lenne úgy lefogatni, hogy ne legyenek útban.

1 Like

Megoldódott a probléma?

Nem sajnos ugyan úgy újra indul takarítás után is. De eddig 5 ismerősömből is 4 a tápot mondta hohy fasza a márka csak az 550 kicsit meh!

Még azt ajánlották hogy huzzam ki a videókártyámat és játszak valami olyan régi játtékkal amit igy is elbír a gépem es ha megint ujra indul akkor a táp lehet a ludas. Ha meg nem akkor a videókártya decazt rohadtul nem szeretném

Ez nem igazán megoldás, mivel ha videokártya nélkül is újraindul, akkor biztos nem a táp a kevés, lévén akkor legalább 100 watt fogyasztástól megszabadulsz, így akkor már elég az 550W.
(persze attól, hogy kb. a legjobb márka a Seasonic, még lehet akár hibás is)

Senkitől nem tudsz kérni egy tápot, ami minőségi és nagyobb teljesítmény leadására képes?