TheVR Fórum

Játékok/Filmek - Filmek/Játékok alapján

Sziasztok!
Nagyon érdekelne a véleményetek hogy szerintetek miért vannak halálra ítélve már a kezdetek kezdetétől a filmek alapján készült játékok,illetve a játékok alapján készült filmek?Mi lehet a hiba?A szereposztás?A Budget?Esetleg az hogy erőltetnek olyan dolgokat amik a másik platformon nem megvalósíthatók?Szerintem nem tanulmányozzák eléggé a film/játék történetét és a néző/gamer nem ugyan azt kapja mint amit megszokott.(Mi gamerek különösen figyelünk a lore-ra és részletekre)Példának okáért Gal Gadot mint Wonder Woman?Az összes létező képregényben/rajzfilmben/játékban egy magas,izmos amazont látunk erre ezek kiválasztanak egy olyan nőt akit a leggyengébb tavaszi szellő is elfúj.Kérdem én,nem lett volna jobb egy Gina Carano a szerepre?
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/56/eb/6a/56eb6aa1dbfad67209d6fa70689b622f.jpg
De írhatnám a készülő Tomb Raider film esetét is.Meg volt a főszereplőjük,erre választanak valaki mást.A Warcraft filmmel meg egy olyan story-t akartak eladni amihez 3 film is kevés lenne.Mi a véleményetek,hogy lehetne felhívni a stúdiók figyelmét arra hogy nem jó amit csinálnak?

1 Like

Én azt mondom, hogy nem anyira rosszak. Például nekem az assasin’s creed film bejött , bár igaz ami igaz a közepe felé egy kissé unalmas volt, de nem volt annyira rossz mint ahogy a kritikusok mondták. Szerintem a probléma alapból az, hogy a filmkészítő vagy nem veszik elég komolyan, vagy túl komolyan veszik ezt a kategóriát.

1 Like

filmkészítők (elírás)

A filmekből készített játékok általában azért szarok, mert a fő céljuk, hogy még több pénzt le tudjanak húzni egy adott címről… Mondjuk a Star Wars Battlefront 3 eléggé jóra sikerült, de a legtöbb igénytelen és csak az benne az élmény, hogy “húúúú, játszhatok a főszereplővel”…
A játékból készített filmről nem tudok sokat nyilatkozni. A Prince of Persia-t láttam, amit viszont soha nem játszottam, de annak ellenére, hogy a kritikusok nagyon lehúzták a filmet, nekem bejött. Oké, persze, nem egy Bosszúállók vagy Titanik, de izgalmas, vicces és látványos volt. Nekem megért annyit, hogy 1-nél többször nézzem meg :slight_smile:

1 Like

Na,a Prince of Persia-t pont elfelejtettem,az tényleg elég jó lett,viszont az Ac film kapcsán sajnos én is nagyot csalódtam.Egyébként az is lehet egy szempont hogy ha valaki még nem játszott a játékkal a filmmel próbálják meg eladni a játékot,amúgy ez nem is lenne rossz ötlet hogyha a filmek minősége tükrözné a játékokét. :smiley:

1 Like

Erre volt egy hasonló témafelvetés a múlt hónapban.
https://forum.thevr.hu/t/jatekok-megfilmesitese-tuti-fail/7483

Nekem erről ez volt a véleményem.

1 Like

Filmeknél általában azért cseszik el mert egy egész játékot akarnak belerakni 1,5 órába. Történetet megnyírbálják.

Könyvekre ugyanez jellemző. Pl. Ott a Gyűrűk ura . Szereplők neveit változtatták meg csak hogy egy szinészt bele tudjanak rakni fontos eseményeket hagytak ki vagy változtattak meg. És még így is kuva hosszú lett a film.

2 Likes

Alapból kevés játékadaptácios filmet nézek, egy volt, amit gyerekként láttam, s annyira tetszett, hogy azóta is a kedvenc adaptációs filmem. Ez a Mortal Kombat 1. volt. A kettő annyira pocsék volt, hogy azt el is felejtettem azzal a lendülettel :slight_smile: Ha hűek a játékhoz ( ami az MK1ben ok ) nem lesz bukta. Viszont ha +18-asra csinälták volna egy klasszikus született volna.

3 Likes

MK1 is egy fos volt csak mivel én is gyerek fejjel néztem akkor nézhető volt. Most megnézve (nemb írnám) szar lenne. És igen ott is elbaszták a történetet.

1 Like

Szerintem pont a MK1 volt az, amely eddig a leghűbb adaptáció ami készült. Áthozta a játék hangulatát, és hű tudott maradni a történethez is. Technikai fronton persze bele lehet kötni, de felesleges, hiszen egy 1995-ös filmről van szó. A folytatása viszont tényleg egy kalap szar. :stuck_out_tongue: (már elnézést a kifejezésért :grin:)

1 Like

A MK-t én sem tudom végignézni,pedig az is egy olyan franchise amiből látszólag könnyű lenne jó filmet csinálni.

1 Like

miért érzed fos filmnek? Szerintem hű volt az univerzumhoz! Ha annyi baj vele, hogy brutális fatality ( pl gerinckitépés ) az azért, mert akkor +18 -as s a feletti besorolást kapott volna. Tény a brutális kivégzések a Mortal Kombat ismert jele, de abban az időben Amerikában volt egy fiatal aki pont a Mortal Kombat miatt halt meg ( annyira tetszett neki, hogy haverjával real mortalt toltak, csak véletlenül megölte a haverja. Rendesen beöltöztek sub - zeronak, illetve scorpionnak, de ne ilyen " fatality" volt, hogy gerinckitépés, csak úgy lightos bunyó volt, csak éppenséggel leesett a helyről, valami nagyon magas helyen bunyóztak) Amúgy a rajzfilm, s a sorozat volt bűn, ahogy a Mortal kombat 4 c. játék

1 Like