Játékok megfilmesítése. Tuti FAIL?

Szerintem a grandiózus,sci fi filmekre alapból több"pláza mozis" néző bemegy,mint egy drámára,Függetlenül attól,hogy az előbbi videojáték adaptáció.pl a Marvel,és a DC filmeket sem a többszázmillió képregény olvasó nézi meg,mert nincs annyi.a látvány a mozivásznon közönség vonzó

Igen, azoknál a játékoknál ahol a hangsúly a szorin kívül persze azon van, hogy mindenféle nehézségeken (logika, lőszer, stb) átverekedve kell előre jutni, filmen kevésbé jön át illetve kevésbé élvezetes talán. Ezeket nehezebb átültetni anélkül, hogy új történési szálakat, szereplőket tegyenek bele. Egyébként sok játéknál, ahol maga a hangulat, körítés, főszereplő el van találva, még úgy is lehetne egy jó filmet összerakni ha csak ezt sikerülne vissza adni de amúgy semmi köze nem lenne a játékhoz. De idáig erre sem nagyon láttam példát.

@Talani a Warcraft tényleg nem volt rossz összességében, csak végig volt egy rossz érzésem az orkokkal kapcsolatban, inkább röhejesnek tűntek mintsem félelmetesnek… Valahogy nem találták el annyira a dolgot szerintem, illetve túl “okosak” is lettek, a játékban ehhez képest sokkal kevésbé tűnnek fejlettnek…agyilag.

Ez mind igaz csak ha megnézed egy grandiózus film az így minimum 150-200 millió körül van és ha bebukik (ami eddig történt) akkor már senki nem fog pénzt adni, és el is felejthetjük hogy valaha legyen egy ME vagy Horizon film. Ezért kell először kicsiben kezdeni.

Kérdés, hogy ezt lehet-e kicsiben kezdeni… Filmen full CG nem hiszem, hogy nyerő, a színészek, a sok CG meg forgatási helyszínek drágák… Ha spórolnak rajta, akkor meg gagyi lesz a mai igényekhez képest, aztán meg azért bukik be.

Az a helyzet hogy ezek a filmek anyagilag nem buknak meg,mindnek óriási profitja van,hiába kerül olyan sokba.Aki rendszeresen jár moziba,az akkor is elmegy,ha “kitalált scifi,fantasy” vagy konkrét játékadaptációról van szó.Ha utóbbi,az csak plusz nézőt vonz be,aki esetleg nem mozibajárós,de ismeri/szereti a játékot
Vegyük például az AC-t.125m -ba került,előre tudta minden gamer,hogy szar lett,három hónap után 55m a bevétel úgy,hogy rengeteg országban csak január végén,február elején volt a premier…ez mire lecseng,addigra elég zsíros haszon lesz hidd el.Ilyenekre mindig lesz pénz,ha kimerül a marvel,és a DC karaktertárja(tudom nem mostanában lesz) akkor majd a sci,és fantasy játékok kerülnek sorra,mint “tömeggyártott cikk” a Hollywood-i filmiparban

Most utánanéztem,világszerte január 27én volt 203m dollár a jegybevétel…szóval elég sanszosan már most nyereséges,és(sajnos) nem bukott be :slight_smile:

Kateogiát sikerült elcsűrnöm de most javítottam, ha gondoljátok hogy ez érdekes téma lehet a VR srácoknál is, nyomjatok egy szavazatot :slight_smile: én kiváncsi lennék, hogy mit gondolnak erről.

Igaz, hogy többet hoznak mint amennyibe kerül viszont a producereknek elsődlegesen Amerika a célpontjuk, ha ott nem robban be akkor rekt. A Warcraft esetében pedig Kína mentette meg az anyagi bukástól a filmet.

A pénz az pénz,mindegy honnan utalják.A producerek nem fognak sírni teli zsebbel,hogy USA-ban elhasalt a film,(annyira érdekli őket,amilyen jóra csinálták a filmet)max nem lesz folytatás.De mivel erősen profitorientált bizniszről van szó,nem kizárt a bukás ellenére sem a folytatás,max nullszaldós lesz az anyagi része. :slight_smile: kicsit elkanyarodtunk a főtémától :smiley:

Gondoljatok bele hogy a multi milliardosoknak is vanak gyerekeik akik ra tudjak venni a papust hogy egy jatekert 1 milliard nem penz:smile::grinning:

Igen, csak ugye az a gond, hogyha nem hoz pénzt akkor nem lesz több ilyen. :cry: Reméljük, hogy az MSG és Splinter Cell jobb lesz (most ezekről tudok hogy lesznek), mondjuk itt akció filmekről beszélünk ami földhöz ragadtabb. Bár lesz Pac-man és Tetris film de istenem miért. FailFish

Tetris? Neb*sz… az meg hogy lesz filmesítve? :smiley: Annál egy titanic hosszúságú Bread simulator filmes változatát is jobban el tudnám képzelni :smiley:

Én pl életemben játszottam 2 órát az AC-val, nekem nagyon tetszett a film. Akik meg azt mondják nem jó, ritka szar, úristen mi ez, azoknak túl nagy az elvárásuk az ilyen filmekkel kapcsolatban és arra várnak h megváltsák a világot sztem.

Sztem igenis lehet igényes játék adaptációkat csinálni, csak nem kell előtte elolvasni minden szart róla, mert a sok internethuszár csak szidni tudja ezeket a próbálkozásokat. Azért ha összehasonlítunk egy Dragon Ball filmet egy AC-vel azért az AC sokkal magasabb szinten van.

Itt van, bár ez csak azt jelenti, hogy nagyon kezdeti állapotban van.
http://www.empireonline.com/movies/news/exclusive-tetris-movie-will-first-part-sci-fi-trilogy/

De hát pont ez az,hogy kurva sok pénzt hoz még így is :blush:

Chronicles Of Riddick: Escape from Butcherbay.Imádom a Riddick filmeket, meg a játékot is.Személy szerint ez az egyetlen adaptáció ami jó volt. :slight_smile:

Akik készítik a filmeket soha egy percet nem játszottak a játékkal. Így pedig elég nehéz filmet készíteni belőle. Valami a játéknak megvannak az eszközei amivel dolgozik és elmeséli a magát az egész történetet. A film sok esetben ezt nem tudja átvenni mivel nem áll rendelkezésére ugyan az az eszköz. Ott van a hitman amit sokan szerettek. Akik játszottak a játékkal azok pedig nagyrészt utálták, mert egy lövölde az egész. A film nem vehette át a lopakodós csak a célpontot ölöm meg dolgokat, mert unalmas lett volna az embereknek 2 órán keresztül nézni a moziban egy olyan filmet amiben másfél óra arról szól, hogyan tervezi meg egyetlen egy gyilkosságot. De ez csak egy filmes példa volt. Mindegyikre találni magyarázatot, hogy miért is nem lehet filmvásznon megvalósítani a dolgot.

Szerintem a legnagyobb esélye arra, hogy tényleg jó adaptáció legyen, a Warcraft következő részének van főleg ha lesz(nagyon remélem, hogy lesz)

Én azt látom, hogy jelenleg a minél nagyobb profit miatt olyan nézőnek is meg akarnak felelni, akik nem ismerik a játékot, így kell valami alapozó, hogy ők is értsék. A gamereknek ez nem annyira érdekes ezért olyan dolgokat próbálnak beletenni, ami jellemző a játékra. Azt meg a nem gamerek nem értik így mindenkiben az alakul ki, hogy annyira nem jó a film. Tökélets példa erre a Warcraft. Filmben most alapoztak, de azért kellett a murlock, meg goldshire és hasonló játékra épülő elem a gamerek miatt. Ebből aztán az lett, hogy a történettel kapkodnak, karaktereket is csak felszínesen érintik, kevés a csata, kevés minden.
Nekem speciel tetszett a film, de én ismerem a háttér történetet, meg a karaktereket, így nem vesztettem el a fonalat, illetve ki tudtam egészíteni a felszínes jeleneteket.

Szerintem az orkok teljesen jól lettek megcsinálva. Nem volt az összes ork okos, soknál látszott inkább, hogy ösztön lények, de ez nem jelenti azt, hogy alapvetően ügyefogyik(játékban sem ilyenek). Engem az zavart, hogy az ork mimika sokkal
jobb vilt mint az embereké, pedig az előbbi csak cg volt.

AC filmet még nem láttam, de a listámon van.

Ez az eddigi legjobb játék film!

Igen, ez sokszor probléma, mert egy játék általában közel sem 1-2 órás, hanem akár tartalmazhat sok-sok óra játékidőt. Ezért gondoltam, hogy ebből a Horizonsból akár egy sorozatot is el tudnék képzelni, ott lenne idő az előzmény történetre is bőven, meg az apró részletekre is jutna idő.

Orkok: akkor lehet, hogy csak az okosokat mutatták túl sokat és azért maradt meg bennem :smiley: A mimikával kapcsolatban viszont igazad van, most hogy mondod az tényleg picit túl volt tolva.

Amúgy volt sorozatos próbálkozás: Defiance. Itt a játék és a sorozat együtt indult és azt ígérték, hogy hatással lesznek egymásra. Ezt nem tudom igazolni, mert a játék nem érdekelet viszont a sorozat nekem nagyon bejött.