Játékok megfilmesítése. Tuti FAIL?

Ezt nem láttam még, utana nézek.

Spoiler nélkül…
Teganap viszont megnézem az Assassin’s Creed-et. Az alap sztorin kívül szerintem nem sok köze volt a játékokhoz, ami nem is baj szerintem. Azt kell mondjam, hogy nem volt rossz. Nekem bejött! Voltak benne érdekes megoldások, pl. az aninus kifejezetten bejött így csak elsőre szokatlan volt. @fatbee28 ezt most megúsztad :laughing:

Én még nem láttam az AC filmet viszont az nagyon jó ötlet,hogy nem az egyik részt filmesítik meg. Szerintem ahol tudják ott csak mutassák be a játék világának egy részét. Pl.: ME az első kapcsolat háború (vagy hogy hívták)

Nem értek egyet, mert semmi köze a játékhoz, kár volt ráaggatni, hogy Prince of Persia.

A témához: Az AC filmhez meg annyit, hogy mint film gyenge, mint adaptáció, talán méginkább. Nagyon sok hibája van a filmnek és igen, azt vártuk, hogy na majd ez! De nem, nem lett más csak egy fálresikerült adaptáció, mint a többi, ami szomorú, mert sokkalsokkal jobbat is tudtak volna csinálni, még abból a pénzből is, de elbaszták. Evvan. :confused:
Én próbáltam védeni és jól hozzáállni, de minél jobban belegondoltam és minél több releváns véleményt olvastam, annál jobban rá kellett jöjjek, hogy nem. Nem lett jó, sőt! :frowning:

Érdemes megnézni, szerintem is nagyon jól döntöttek, hogy nem az egyik AC -t vitték filmvászonra… Nem lett volna rá idő kidolgozni abban a kb 2 órában a történetet úgy, hiszen mindegyik játék lényegében az adott múltbéli időben/helyen játszódik. Persze ha valaki úgy nézi meg a filmet, hogy most egy AC gameplay-t fog látni, az tuti csalódás :slight_smile:

Nem mondom, hogy vesézd ki mert erősen spoileres lesz és ahogy látom sokan nem látták még, majd visszatérünk az AC -re pár hónap múlva :smiley:

Tény, hogy nagyon más mint a játék, meg persze, ezer más módon is meg lehetett volna csinálni, de ettől függetlenül nem volt szerintem rossz, mint film (függetlenül a játékok történetétől, illetve hiányától) teljesen jól élvezhető és saját lábán megálló valami lett.

És amikor fordítva nyomják és a film után csinálják a játékot?
Én a 2008-as Vasember játékba kezdtem bele a film megnézése után, nagyon fura volt az a sok mellékszál ami a filmben nem volt viszont a játékban meg igen, hogy ne 10 perc legyen a játékidő.

Hirtelen nem is tudom, mik voltak… Annó egy pókemberes játékot néztem meg, gyerekként szerettem a képregényt, de az elég nagy csalódás volt PC-n…

Nem tuti fail, csak nehéz egy játékot film ötletbe adoptálni… pl a Assassins Creed szerintem nagyon jó lett (nem vita, csak egyedi vélemény!!!), de az biztos, hogy kevés játék alapján készült film lett jó…

Ha a sikeres próbálkozások és a szarok arányát nézzük, nem állunk messze a tuti failtól… kvázi hibahatáron belül van a jó filmek száma, AC nekem is bejött (tegnap este néztem meg), de ahogy nézem ez is erősen megosztó…

Az biztos, hogy nagyon kevés lett jó, de reménykedjünk, hogy a jövőben lesz még… jó sok… :smiley:

Azért az Uwe Boll féle próbálkozásokat ne vegyük számításba szerintem. Úgy máris nem annyira siralmas az arány. Amúgy, szerintem az előbb említett úriember is tehet arról, hogy ilyenek a vélemények az újabb játékadaptációkról, mert mindenki szeretné ha most már tényleg összeraknának egy normális filmet valamelyik játékból és elfeledhetnénk azokat a celluloid hulladékokat.
Most már én is pótoltam az AC filmet, szerintem nem lett rossz, de jó se.
Viszont szerintem az AC meg a Warcraft sokkal jobbak mint egy halom film, amiket általában kiadnak(pl. Transformers, Twilight vagy az-az áranyalatos hányadék, stb)

A probléma általában a lore - és történet hűség hiánya,illetve a szerepek kiosztása.A Hitman filmekben kapunk egy fiatal faszit egy középkorú,mély hangú,tapasztalt bérgyilkos helyett.Sehol egy Agency sztorivonal vagy akármi.A WOW film egyszerűen nem felelhet meg az elvárásoknak,annyi lore van a WOW-ban hogy akár a töredékét is szinte lehetetlen keretesen elmesélni,hogy a filmnek legyen eleje meg vége is.A közelgő Tomb Raider film szerintem megint a szereposztásnál fog bukni,Camilla Luddington egyszerűen összeforrt a karakterrel és más nem fogja tudni úgy előadni ahogy Ő tette a videó játékok esetében.(Mivel rengeteg MOCAP van a játékban gyakorlatilag tényleg egy szerepet játszott,nem csak a hangját adta.)Az AC meg egy keszekusza valami volt,ritka szar lett szerintem is.

Szerintem a siker titka a következő:
-Jó szereposztás:A főbb szereplők lehetőleg külsőleg és hangilag is hasonlítsanak a videó játékos megfelelőjükhöz,ha lehet pont azok az embereket válasszák akik közreműködtek a játékoknál is
-Lore hűség:Szerintem ezt nem kell magyarázni.
-Ha egy film nem tudja elmesélni az egész történetet akkor csak spórolás címén ne sűrítsék a story-t.Lehet hogy olyan jelenetek maradnak ki amik egyes embereknek jelentéktelenek,másoknak viszont nagyon fontosak.Inkább legyen 2 film.

A DOOM (2005) érdekes koncepció lett és bár eltér a játéktól teljessen, nagyon király lett a vége amikor bellülről látjuk a zúzást a főhs szemszögéből!

Ez egy nagyon jó téma. :slight_smile:
Erről tömören írtam a szakdolgozatomban is, mert kapcsolódott a témámhoz. Valamiért átok ül a videojátékok megfilmesítésén. Ha jól tudom jelenleg a legelterjedtebb és legelfogadottabb vélemény az, hogy az 1995-ös Mortal Kombat film volt az, mely eddig a leghűebb filmes adaptáció, mely videojátékról készült. Volt szerencsém látni, és én is egyet tudok vele érteni. A film képes volt áthozni a játék hangulatát a filmbe, és szerintem ez az egyik fontos dolog, ami hiányzik a legtöbb ilyen filmből.
A közelmúltból a Prince of Persia az, mely viszonylag sikeres volt. És ez igaz. A film maga, ha önálló alkotásként értékeljük egy jó film, de mint adaptáció sajnos nem megfelelő. Persze voltak benne a sorozatra jellemző parkour-ös mozdulatok, de ez csak a film első öt percében volt tettem érhető.
A másik fontos dolog, mely elengedhetetlen egy játék megfilmesítésekor az alapanyag kellő tisztelettel való kezelése. Általában pont ezzel van a probléma. Az esetek nagy többségében a rendező kézhez kapja az alapanyagot, majd a saját elképzelése szerint azt csinál vele, amit akar (vagyis amit a producerek engednek, de ez egy másik téma). És általában itt siklik ki a dolog, mivel nem hajlandóak tudomást venni róla, hogy az alapanyagnak már van egy saját belső rendszere, melynek mellőzése minden esetben kudarchoz vezet. Most fel lehetne sorolni Uwe Boll öszes “mesterművét” (én csak a Király nevében-t szenvedtem végig), de azok meg sem érdemlik a film megnevezést.
A közelmúlt adaptációiról nem nagyon tudok nyilatkozni, mert egyedül a legutóbbi Hitman filmet láttam (ami egyáltalán nem volt hű az alapanyaghoz). A Warcraft és az Assassin’s Creed még bepótlásra vár. Csak annyit tudok, amit hallottam róluk, miszerint a Warcraft rendezője mondta, hogy a stúdió bizonyos döntései akadályozták abban, hogy egy tökéletes adaptációt adhasson ki a kezéből. A kisebb fajta kudarc talán a film megjelenése előtti hype-nak lehet köszönhető, mely azt hangoztatta, hogy a Warcraft lesz az a film, mely véget vet a silány megfilmesítéseknek.
A jövőbe tekintve sokan hasonlóan sokat várnak és ennek az ígéretnek a beteljesülését remélik a(z elméletileg jövőre megjelenő) Witcher filmtől. Reméljük a legjobbakat.

Játékok/Filmek - Filmek/Játékok alapján

Pont a mortal combatot nem láttam, maga a játék is nagyon távol állt tőlem. De ha ez ennyire kiemelten jónak tartott dolog, lehet bele nézek már csak tanulmányi jelleggel is :smiley: Ha nem fog tetszeni, akkor mondhatjuk sikerült áthoznia a játék feelingjét :smiley:

Itt lehet egy érdekes gondolatmenet, ez így elsőre bagatellnek tűnik, ami elképzelhetetlen józan ésszel, hogy sorra elkövetik és nincs rá megoldás… szerintem ez egy nagy igazság, viszont azt is érdemes hozzá tenni, hogy hány tucat ember van egy film “mögött”… lehet ez egy túl sok kanál van a levesben effektus, ami miatt a végén képtelenség hogy a megszokott mederből kilépve (forgatókönyv -> film) egy új megközelítés (játék -> film) működhessen… Mindig lehet pár olyan fogaskerék a gépben, ami egyszerűen nem enged és megakad ettől az új formátumtól és keresztül húzza az egészet.

Amúgy lehet, hogy azzal van inkább a gond, hogy a játék elemeit akarják beleerőltetni a filmbe. Ez a kettő, két különálló műfaj és lehet jobb lenne, ha a filmekben inkább egy háttér történetet vagy egy mellékszálat dolgoznának fel és inkább a karakterekre fókuszálnának.

Utána néztem a Defiance játéknak egy kicsit és úgy látom, hogy ott a sorozat egy kiegészítő élmény volt a játékhoz, amit önmagában is lehetett élvezni.

Defiance-t én is megnézem majd, hogy mi fán terem, ez kimaradt. Amit írsz, igen, ahogy nézem általában azok az élvezhetőbbek filmen, ami a játék alapjaira (történetére) épül, de nem egy gameplay akar lenni a filmvásznon. Egy film kb 2 órás időtartamára amúgy is nehéz lenne egy sok-sok órás történetet összevagdosni.

Szerintem s Tomb Raiderekkel sem volt probléma

Na aztán van még egy másik irány is… mi van a filmekből lett játékokkal? Alienekből készült pár, Isolation pl szerintem elég jó lett. Star wars volt a másik, ami nagyon sok játékot “szült”, régiek nekem nagyon bejöttek, de az még gyerek fejjel volt (X-Wing, Tie Fighter stb) de ezek a mostani MMO szerű dolgok már nem annyira tetszenek.

Mondjatok még jól sikerült példákat! De szerintem a filmből játék irány könnyebben megy.

Valóben, de ott a játék egy plusz élményt ad filmhez és nem várja senki, hogy egy 2 órás film legyen. Viszont a játékokból is voltak rosszak.