Játékok megfilmesítése. Tuti FAIL?

Igen, de ott meg az a nehéz, hogy egy 2 órás filmben használt sztorit megküldjenek annyi plusszal, hogy pár napra lekösse a játékost, ha már kiadott érte egy adag zsetont.

Emlekszem anno meg egesz jol elszorakoztam az X-Files es MIB jatekokkal is…bar mind a 2 point and click-volt, de ahoz a korhoz es ahoz az elvarashoz amikor kijottek, teljesen elment… a Spider-Man The Movie jatek se volt rossz… Star Wars-t tekintve a leg nepszerubbek talan a Battlefront jatekok voltak…valamint en (es szerencsere online meg sokan) a Jedi Academy-t is sokat toltam es meg tolom is…de ezen felul a Knights of the Old Republic 1-2 is orok klasszikus…

Sok jo Star Trek jatek is volt…az Elite Force 1-2, Bridge Commander (orok kedvenc, nem hianyozhat a geprol) illetve Klingon Academy…es igy tovabb.

Start trek játékok nekem valahogy sosem jöttek át, pedig a filmeket szeretem. De nagyon régen volt már, nem emlékszem mi volt már vele a gondom :slight_smile: Mai fejjel nézve az open world egy nagyon fontos szempont nálam, a fenti Horizons pont ezért jön be nagyon, ötvöz mindent (scifi, openworld, gyönyörű grafika és végül de nem utolsó sorban hibátlan story. Nagyon szívesen viszont látnám egy sorozat formájában :slight_smile: Mondjuk a VR srácok videóit is ezért bírom, mert tudom hogy PS-t nem fogok venni ezek miatt de így majdnem úgy élvezem mint egy film vagy sorozat lenne :smiley: Two soulssal ugyanígy voltam :slight_smile:

En a mult evben, csak az Uncharted miatt vettem PS-t…es oszinten nem vantam meg mar akkor sem…azota pedig gyakrabban eloveszem mint az Xbox One-t ha kis agybol lustan kikapcsolodasrol van szo…pedig Xbox-on sokkal tobb jatekom van…mivel igen jo kis 360 kollekciot szedtem ossze az evek soran :slight_smile:

A Horizon-t en is megvettem most, es van mar venne par oram…csak egy jo hete nem igazan volt idom nekiulni…inkabb csak farmolgattam Covenant-hez Dark Souls 3-ban :slight_smile:

Amugy abbol lenne meg egy utos film…:slight_smile: A sztori az ottvan…lehet ra epiteni :slight_smile:

A Mortal Kombat első része még jó is volt, nagy részben hű volt a játékokhoz is. Johnny Cace pont olyan laza volt, mint a játékokban. Ami viszont nálam egyértelmű, hogy ez mi a f@sz volt az a Street Fighter - Harc a végsőkig volt. Dalsim állítólag benne volt a filmben ( ő a nyújtott lábú - kezű koponyás tűzfújó )
A Mortal Kombat 2 viszont a Street Fighternél is szarabb volt.

A Resident Evil akarom mondani A kaptár első részét moziban láttam, azt nem Resident Evilként kellett volna eladni.

Hálával tartozom neked! Ha nem dicséred ebben a topikban a Horizont, akkor nem néztem volna tovább, ugyanis olyan 2,5 óránál megálltam. Neked köszönhetően viszont folytattam és azután már nem volt kérdés, hogy végignézem e. Páratlan élmény volt, a történet lenyűgözött. Az Outlander című filmet láttad? Valamiért azt tudom legjobban hasonlítani ehhez a játékhoz. Mármint koncepcióban, mert történetben a játék azért egy magasabb szintet képvisel.

Ebbe most futottam bele, abszolút témába vág

Outlandert nem láttam de megnéztem a hétvégén, nekem bejött, köszi az ajánlást :slight_smile: Örülök, hogy a Horizons bejött, szerintem az utóbbi évek egyik legjobb alkotása, kár hogy PC-n nincs… ezért nem fogok konzolt venni :stuck_out_tongue:

Nekem haver kölcsönadta a ps4-ét :blush:
(24 órát toltam eddig bele [lvl25, 40%], de akik játszottak vele azok játszottak vagy 50 órát, míg a végére értek, valaki még 70-et is. Van itt content kéremszépen. :smiley: Ja, igen, még csak most kíméltem meg Olint… :smiley: Én csak hardon játszom, de így is sokszor beszívom, pl egy földalatti “kukacot” szétkapni kicsit nehéz…)

ON: Jönnek a CoD filmek… :joy:

Pisti erről a témáról beszélt a május 18.-i HH-ban, 77. -ik rész

29:00 -tól.

Készül az új Mortal Kombat film:

Miért van az az érzésem hogy csak rossz lehet? :frowning:

A régebben forgatott pilot viszont jó lett, inkább ezt kéne átvenniük, sokkal érdekesebb lenne:

“ON: Jönnek a CoD filmek…”
Szerintem ha a Black Hawk Down egy cod film lett volna, akkor az lenne az egyetlen jó játékból készítet film :slight_smile:

Nekem is hasonló az érzésem, hogy egy silánynak sem nevezhető, Postalt megszégyenítő filmet fogunk kapni.

Általában még egy könyvet sem tudnak normálisan megfilmesíteni, pedig ahoz csak olvasni kell, nem kell gamernek lenni :smiley:
Az esetek 99%-ban mindenki azt mondja, hogy a könyv jobb volt.
A harry potter és gyűrűk ura könyveket nem olvastam, viszont a filmek tetszettek. A gyűrűk ura Return of the king filmes karakterű játékot meg egyenesen imádtam annó :smiley:
A wow film abból a szempontból volt csalódás, hogy én vártam volna undeadeket, taureneket stb.
Rá voltam hype-olva a bejelentéskor, amikor még sztoriról nem volt szó, de én jóval többet gondoltam bele, mint amit kaptunk.
Szerintem ha filmből csinálnak játékot, az annyiból jobb, hogy ha tetszett a film, jobban élvezed, ha “belekerülsz” a filmbe interaktívan egy játék keretében, persze ha nem rontják el a játékot.
De manapság eleve nagyok az elvárások a játékokkal szemben is, pláne ha egy jó filmről készül.
Ha már szóba került a star wars, lehidaltam a phantom menace, jedy academy, jedi outcast, racer, classic battlefront 2 játéktól régen, de pl már az új battlefront 2-t 5 euróért sem vettem meg akciósan… eleve mi az, hogy kihagyják a droidekát ( a gurulóst ) belőle… :smiley:
Szvsz nem tudják visszaadni egy jó játék élményét a filmek, akkor sem ha jól sikerül a film, maximum ilyen nosztalgiafaktorhoz hasonló érzést tudnak adni egy “Höhö… ez benne vót’ a játékban!!” formájában.
Pl a dying light minden pillanatát élveztem, talán az utóbbi jópár év legjobb játéka számomra, beszippantott a sztori, a karakter, imádtam a szinkronhangját a főhősnek (szerintem az apex legends ben Mirage hangja is ő), de az is csak egy újabb zombis film lenne, amiben max ugrabugrálnak és elektromos csőkulccsal verekednek :smiley:

Azért akadnak, egyfajta kivételek:
Angelina Jolie - Tomb Raider filmek azért jók voltak (az újat, amiben más a színésznő, azt nem láttam)
Resident Evil filmeknek is voltak történeteik.
Japánban a Pokemon anime is játékadaptáció… Na jó, a Mesterdetektíves live action nem tudom hogyan sikerült, de azt nem írnám le egy könnyen. Trailerek alapján, én inkább a könnyebb Marvel filmek közé sorolnám be - lehet, hogy ugyanaz a célközönsége.
Szerintem (is) akkor lenne sikeres egy játékadaptáció, mint egy képregény adaptáció: ha nem egy bevásárlólistához hasonlóan pipálnák ki, kinek/minek kelljen, hogy benne legyen, hanem a története is legyen érdekes, főleg akkor, ha az adott univerzumát kiegészítené. Gondolok itt, amit TheVr-osok is említettek - GTA. Ott is kismillió utalás történt, amiből ki lehet hozni egy jó sztorit, remélem ezt fogják tenni, de a Star Wars előzmény filmei miatt, kicsit kétkedve állok hozzá (pedig azokba, Lucasnak, sokkal nagyobb beleszólása volt). Úgyhogy sok múlik a színészeken, a forgatókönyvírókon, a rendezőn, a vágáson. Emiatt remélem, hogy egy újabb játékadaptációnál, nem elégszenek meg azzal, hogy “de ez egy játékadaptáció”, hanem filmművészetileg is adnia kéne magát, ki kell aknázni a filmekben lévő potenciált minél jobban (emiatt buknak be a további adaptációk is - sajnos [pl. anime adaptációkból nem mindig sikerült eltalálni a jót]).

Ez még viccnek is rossz.

Az egyetlen értékelhető adaptáció talán a warcraft lett, más nem jut eszembe.

Azért latexban egész jól nézet ki Angelina kisasszony :smiley:

Ez most a kókuszos és az ananászos fagyin való ‘vita’ - kinek - mi ízlik.

Az Alicia Wikandeles vagy Mrs.Fassbanderes Tomb Raider az a 2013-s Tomb Raidert dolgozta fel, 1-1 jelenet egy az egyben a játékbol lett átmásolva, de nekem sokkal jobban tetszett! Az Angelina Jolies nagyon nem jött be, egyszerűen erőltetett volt nekem.