Javaslat - felvett/vagott videokhoz - FELIRATOZAS | halk stream

Nekem konkrétan semmi baj a hanggal, sem otthon sem a munkahelyen, teljesen más setuppal és hangvezérlővel/fülessel.

Éppen ezzel a hozzáállással van baj. Mellesleg éppen az ő álltaluk melegen ajánlott fülesem van.
De lehet rosszúl fogalmaztam, nem drasztikusan halk hanem ahogyan fentebb írja a kollega a többiekhez képest halk :frowning:

Csak ismételni tudom magam. Nálad van a baj, mivel én egy 3000 forintos fülhallgatóval hallgatok mindent és itt, ahogy majdnem mindenkinél tökéletes a hang.

Rendben elfogadom. Akkor abban segíts/etek, hogy miért van az, hogy mindenki más tökéletesen szól csak a VR halk? Ami logikusan nem lehet hardver szoftver probléma.

Mi az hogy nem lehet hardver/szoftver hiba? :smiley:

Nem tudom ennél érthetőbben leírni :slight_smile:
Ha minden tökéletesen szól csak egy bizonyos dolog nem akkor az hogy lehet h/s hiba? Lehet, hogy a hang opciókban le van halkítva csak a VR? Nem a twitch, vagy a böngésző csak a VR? Ne már, hogy nem érted…
Mindegy majd tologatom a csúszkát továbbra is.

Jogos a probléma, és szerintem a focusriteon a gain húzásával ezt meg lehetne oldani (fogalmam sincs, hogy miért nem csinálják, lehet torzítja a hangot, vagy gyakrabban lesz miatta Pistinek robothangja), de amíg nem üzemelik be a köztes mixert, addig ezért a problémáért fölösleges szenvedni szvsz

Ez új info. Köszi, akkor nem lovagolok rajta.

Nekem nem szokott ilyen problémám lenni!
HyperX Cloud/szifon 7 Plus

Nem a hangerővel van baj, mert én is szépen hallom. Hanem azzal, hogy a többi streamhez képest amit az ember néz, ahhoz képest halkabb. Ami ugye egy másik streamben simán okozhatja a “RIP füles” effektust.

A hangerővel valóban probléma van. nem csak telefonon, de PC-n is.
Az hogy sokan írják, hogy náluk jó… nagyon függ attól hogy mit használtok. Van-e pl a gép és a fejhallgató, közé erősítő bekötve (pl egy hangrendszer amibe beledugjátok a fejhallgatót) Mert azon ha halk, feltekered. de attól még az eredeti hang halk marad. Telefonon full maxon minden, zene leszedi a fejemet, de a Happy Hour-t alig lehet hallani, Gameplay-eket is csak azért mert akkor Pisti is hangsabb :smiley:

Szakmai Javaslat streamer oldalra: a hang normalizálása, feljebb húzása… legyen kivezérelve min -1 dB-ig, esetleg egy vég limiter beiktatása, ami kicsit kompresszálja a hangot. feljebb lehet tólni, de túlvezérelni nem fog. kicsi plusz teher ez a gépre, de az a baszógép Streamer PC bírni fogja :smiley:

Érdekes infók ezek. Ma is tanultam valami újat. :slight_smile:

@Bencica Ötletét tovább viszem úgy, hogy a felirat ötletét mint dolog támogatom de csak úgy, hogy azt Ninjonok mint mi csináljuk és gyártjuk hozzá.
Ehhez a videók beállítását kell módosítani.

Egy videó példáján:
Szerintem úgy működhetne tehát, hogy a “Közösségi hozzájárulások”-at be kellene kapcsolni a videók esetében és a linkeket megosztani a videó esetében azok számára akik elvállalják, hogy feliratozzák és megbízhatóak e tekintetben. Ehhez akár a Discord-on lehetne nyitni szobát amihez csak ők férnek hozzá és ott lennének a linkek közzétéve.
Ezt én már csak az új videók esetében gondolnám így. Visszamenőleg minden videót így beállítani is macera. :smiley:

Ja és a TheVR csatornán ahogy látom lehet hozzáadni feliratot. Tech csatornán nem működik még:

@elixir Szóval ezt akár be is tudod te is fejezni akár. :slight_smile: Vagy bárki más.

Amíg a hangerő állítása megoldható nem tudom mi ezzel a probléma. Itt ilyen, ott olyan. Alkalmazkodjanak az emberek.
(nem neked írom, hanem annak, akinek ez élhetetlen)

Pont erre gondoltam én is, mert nyilván a srácoknak nincs idejük arra, hogy ezzel szöszöljenek, főleg ha egy 5-6 órás liveot töltenek fel. Viszont így, ha összeállna több néző és együtt dolgoznának rajta, akkor simán mehetne. Én személy szerint szívesen besegítenék a szabad perceimben :slight_smile:

Már azt hittem, hogy szeretnétek Twitch feliratot, épp írni akartam, hogy van rá eszközünk. :smiley:

Élő adáshoz vagy már a VOD-ra felirat? :slight_smile: Bár előbbin csodálkoznék, de már Google is tud magyar szöveget értelmezni hangból.

Élő adásra természetesen. A fő csatornán már teljesen megszokott, hogy van feliratozva. :slight_smile:

Na ez zsír. :slight_smile: Egyre jobb lesz a Twitch. :slight_smile: Láttam valahol, hogy ment Anime maraton is. Meg most már magyar reklámok is vannak elvétve. :slight_smile:

Ha halt valami ezt javaslom: