Javaslat - felvett/vagott videokhoz - FELIRATOZAS | halk stream

Hehe, szerintem az nem lesz több. :smiley:

De durva volt, amikor ment egy politikai vitáról közvetítés Twitchen tavaly, akkor egy gyors és gépírónő tekerte be a feliratot, majdhogynem valós időben.

Na srácok… nagyon nagyon nagyon sokáig hallgattam hogy az ismerőseim panaszkodnak a hangerő miatt, a legtöbb helyen (tv, pc) nem érdekelt mert fogtam és 6-7-es hangerő ( ha TV, vagy 20% hangerő ha PC-ről van szó) helyett 21-30-on vagy éppenséggel 75-80%-on hallgatom őket… nem érdekelt mert alapból úgy kezdtem hogy felvettem a hangerőt… de az, hogy egy bedugós fülhallgató mellett, full hangerőn, full maxos Equalizer mellett nem lehet hallani őket… ülök a vonaton és ha éppen kicsit távolabb vannak mint általában akkor nem tudom a vonat alapzaját legyőzni… ez GÁZ… aztán megcsörrgetnek és a leendő unokáim is besz*rnak olyan hangos a zene…

jöhet nekem bárki azzal hogy így meg úgy próbálkoznak…

minden ilyen embernek mondanám, hogy nézze meg a srácok első éves videóikat… Akár egy Erie, Slender Man, Cursed Forest… bármelyiket… majd ugyanazon a hangerőn nézzenek meg egy új streamet… semmi gond nem lenne ha tudnék emelni a hangerőn, de nem lehet! full… full az EQ is, mert tudtam pár %-ot nyerni…

anno az első videókat egy iPhone-al vették fel… adják el a mikrofont és vegyenek egy olyan iphonet… nem érdekel hogy hány 100kb/s a hang minősége, ha nem hallom…

és az a gond hogy nem csak streamnel van ez… mindenhol használják azt a mikrofont…

amúgy valaki mondta hogy hasonlítani kell a hangukat meg a monstercat hangerejét… az is egy jó hasonlítási alap.

Egyetértek, csak már annyian szólaltak fel emiatt, hogy hihetetlen (és azok sajnos le is lettek hurrogva) így már nem is merek mondani semmit. Én is felhangosítom majdnem maxra a hangerőt, majd elfeledkezem róla, váltok máshova és megsüketülök…
A srácok azt mondják, szerintük nem halk.
Ezzel sajna már egy jó ideje küzdünk mi szerencsétlenek és csak azt a választ kaptuk, hogy vegyünk ilyen-olyan fülest… Nincs erre jó füles. Sem hangszóró, sem semmi. Aki azt állítja, hogy egyenlő a srácok streamjének hangereje mondjuk Nessajéval az nem mond igazat. Nagyon nem.
De én már nem bízom abban, hogy lesz erre megoldás. :slight_smile:

@gambleneverdie Az hogy máshol picsáig van húzva a gain és már torzul a hang az nem jelenti azt hogy az jó is. Threadet meg felesleges nekrózni emiatt. Megfelelő fülessel szerintem nincsen gond. De most random beteszteltem egy kb 5ezer forintos sony in ear fülessel illetve a sibera fejhallgatommal is. Egyikkel sincsen gond. Térbeli hang Ki és bekapcsolása mellett is. [Win Sonic / Dolby Atmos trial mellett is pöpec]

Telefonon nem követem a srácokat igy arrol nem tudok nyilatkozni.[ A mai nap rápróbálok arra is a redmi note wcdma őskövületemmel ] De szerintem nem kell hangmérnöknek lenni ezekhez a dolgokhoz.

Hozzáteszem hogy hangfalról/beépített (notebook esetében) valóban nem hallgatom a srácokat csak fülessel.

@xidiotequex nem azt mondtam hogy húzzák fel a gaint a francba, semmi ilyenről nem volt szó… de az hogy az első videók, amik egy iPhone 5-el lettek felvéve hangosabbak, joooooval hangosabbak mint. mostani.

próbáld ki telefonon vagy pc-n nézz meg egy mostani streamet… meg az első néhány videojukat pl erie, slender man, cry of fear… talán egy siket is meg tudja különböztetni .

A vicc az egészbe hogy nem akarom elhinni hogy ők nem hallják a monstercat hangját…

és mondom… pc-n teljesen mindegy hogy mivel, hallom őket… fel van húzva a yt, Windows és még a hangszórón is kb 50-60%-ra…hallom őket… de hány erősítőn megy át?

Sziasztok! Félve írom, de nálam is halk. Telón és tableten csak fülhallgatóval, pc max hangerőn hallani csak. Bármi más videó ordít utánna. Egyszer már vettem a bátorságot és beírtam a chatbe, de nem volt kellemes amit kaptam. Már rutinosan nyúlok a hangerőhöz ha vége a thevr filmnek, nincs ezzel akkora baj.

hello.

igazat adok azoknak akik panaszkodnak a hangra.
a hangminoseg jo.
a hangero viszont pocsek. plane a Janie, aki altalaban halkabb, mint Pisti.
az eszkozok nyilvan profik.
szoval vagy hangosabbra kellene allitaniuk, vagy kozelebb beszelni a mikrofonba.
ha headsetbe beszelnenek, vagy a mikrofontol 10-20 centire, nyakamat ra, hogy akkor lenne olyan hangero, mint amit elvarunk.
sok embernek ez a baja, en is sok eszkozon teszteltem. nem nalunk van a hiba.
ha elismerik a sracok, ha nem.
tobb telon, ipaden, pcn, tv-n stb… 100 % ra veve a telot kb olyan hangos, mint barmi mas 50% on (lehet inkabb 30). es ez gaz. foleg ha kozben megcsorren a telo. az nagyon gaz. vagy ha pisti kozelhajol a mikrofonhoz es beleordit.
Jani gondolom azert halkabb alapbol, mert hatradolve beszel, messzebb a mikrofontol. Ot neha meg maxon sem hallom, ha nincs korulottem full csend.
ha ezek utan azt mondjak, nem nalunk van a hiba, akkor sem nalunk van. az fix.
nem letezik hogy minden telefonom tvm gepem fulesem szar. sot. szerintem egeszen jo mind.
arrol nem is beszelve, hogy ezt sokan jeleztek mar.
lehet venni kellene a faradtsagot es koruljarni a temat, nem csak rankhagyni, hogy “aaa csak par ujabb lama aki a hangra panaszkodik, biztos full noobok”… nem lenne bolcs gondolat.
ha kell szivesen felveszem videora a kulonbseget, de lehet azt sem neznek meg az illetekesek. szoval varok, amig reagal valaki, aki kompetens. addig tok felesleges tobbet tennem, szerintem nem erdekli a kutyat sem rajtunk, hallgatokon/nezokon kivul. ez az oszinte szemelyes meggyozodesem.
udv!

Halkabb a stream, mint az atlag (utoljara megprobalom)

Megvan a megoldás a hangra. Mindenki más túl hangos!! :slight_smile:

Igazad van. :smiley: Ne itt elégedetlenkedjünk azért mert a srácok ügyelnek a mi hallásunkra és ezért halk a stream, hanem reklamáljunk mindenki másnál, hogy túl hangos. ^^
Így helyre is áll az egyensúly. ^^

Kb fél éve feldobtam ezt a témát, anyám azóta csuklik… Sajnos az elvakult funboyokkal meddő a vita. A srácokhoz még nem jut el ez a dolog, úgy, hogy érdemben is megvizsgálják dolgot.
Persze egyszerűbb azt mondani,hogy nálam van hiba… De mint írta valaki, én is automatikusan hangosítok, halkítok ha VR van soron.

Ne értsetek félre nem akarok elvakult fanboy lenni. Csupán azt írom hogy nálam a gépen 25ön áll a windows hangereje. Twitch player pedig 100%on. Füles Bedugva.

Tökéletessen hallom a srácokat. Sőt Pisti még hangos is de így szeretjük.

ezek szerint nem mindenkinel egyforma. logikusabb valaszt nem tudok kitalalni.
bar az eleg furcsa lenne!

A Hardmode streamek nagyon jó összehasonlítási alap.
Nem kell hozzá Beethovennek lenni senkinek hogy hallja a különbséget.

Sziasztok,

Nálam Pc-n teljesen jó a hang, telón már maxra kell húzni hogy halljam rendesen, de ha teló+füles van akkor már jobb a helyzet, laptopon max hangerőn szintén nagyon halk, de ott a füles sem segít.
Szerintem itt valami olyan lehet, hogy bizonyos integrált hangkártyák(szerintem a legtöbbünknek ilyen a a pc ben) levágják a frekik csúcsát/kompresszálják a hangot, és a kimeneti eszközbe a levágott hank kerül ki, így ha az adott hangkártya túlkompresszál akkor simán lehet hogy 1-2dB-lel halkabb hangot küld a kimenetre ami már érezhetően halk. Mivel Pistiék egy keverőn keresztül küldik a hangot, ami EQ-zva van, igy simán lehet olyan, hogy a hangkártya levágja a keverő álltal erősített frekit. Ha valakinek van rá lehősége próbáljon ki USB-s hankártyát 1-2ezer ft, vagy az ASIO 4ALL hangdrivert. hátha segít, nekem a laptopnál segített.

Leírom ide, hátha látják a srácok és esetleg segít a problémájukon, de egy compressor megoldja ezt a problémát. Az output gainjét feljebb véve lehet növelni a hangerőt a kívánt mértékig és a Thresholdot meg a beszéd hangerőre beállítani, így az OBS nem vágja tönkre a hangot.

Erre van beépített szűrő is, de lehet használni külső VST plugint is, mint például a Focusrite RED 3 (ez elvileg minden scarlett termékhez jár).

@TheVR_Jani bocsi a tagért, hátha segít :wink:

Ezt a Focusrite-ot én ki is próbálom. nálam a kompresszor alapból be van állítva a streameken és a hang az elvileg jó is. legalábbis visszahallgatva a saját streamjeimet, jónak tűnik :slight_smile:

Igazából eljut, hisz minden második stream elején beírja valaki…(sőt szerintem honapokig minden stream ezzel kezdődött) ebben viszont valamiért látszólag hajthatatlanok :slight_smile: A “halk a stream” meg lassan a “mikor lessz” sorsára jut és instant TO-t kap :slight_smile:

Tény, hogy hall és ezen nincs mit ragozni. Halk a JayBird Bluebuds X1-2-3-ammal is az Audiotechnika ATH M50x-emmel is a Senheisser HD800s-emmel is ami azért egy £1300-os fejes még most is…és nem gyenge erősítőn megy…és halk az 550W-os 5.1-es Home Theater rendszeremmel is. A gépben SoundBlaster van nem is egy olcsó integrált hangkártya a Note 4-emmel (amihez még mai napig ragaszkodom a cserélhető aku miatt) lassan 4 éves használat mellett is a srácok streamje a leghalkabb.

13 posts were merged into an existing topic: A TheVR videó / stream nem halk!