Jó internettel sem tudok stream-elni

Barátaimnak próbálnám streamelni a Resident Evil Villaget, viszont twitchen is és discordon is gyakorlatilag nézhetetlen volt az adás.
1080p, 60 fps és 6000 bitrétnél 10 másodperc alatt 2-3 ezer volt az elvesztett frame, a néző csak nagyon durva akadást látott.
Már 2500 bitrétnél is veszítem a frameket , és teljesen 1500-ra le kell vennem, hogy ne akadjon.
(Twitches streamhez OBS-t és Twitch Studiot is próbáltam.)
Kipróbáltam 720p-t mindenféle fps és bitrét kombinációval, de gyakorlatilag már a 720p, 30 fps és 3000 bitrét is akad (arról nem beszélve, hogy így már abszolút nézhetetlenül pikszeles a kép).

Gondoltam, hogy nem jó az internetem, de akármilyen speedtestet indítok, streameléshez bőven jó eredményt kapok.
Névtelen

Próbáltam cpu és gpu encodolást is, de ugyanolyan végeredménnyel.
Próbáltam kikapcsolt tűzfallal a streamelést ugyanolyan végeredménnyel.
Próbáltam adminisztrátor módban az obs-t ugyanolyan végeredménnyel.
Próbáltam lockolni a játékban az fps-t ugyanolyan végeredménnyel.
A setupom: https://gepigeny.hu/user/nyihe007/eszkozok/341214

Arra jutottam, hogy nem beállítással, inkább az internettel lehet probléma a speedtestek ellenére is.
A routerre gyanakodok teljesen alaptalanul, nem észleltem vele sose semmi bajt (tl-wr840n modell, kb 4 éves).

Továbbá, soha nem streameltem, nincs benne semmi tapasztalatom, simán lehet, hogy valamit csak nagyon benézek.

Ha bárkinek bármilyen ötleten van, kérem segítsen én kifogytam belőlük.

1 kedvelés

ezeket érdemes átolvasni:

A nettel kapcsolatban pedig elgondolkoznék egy szolgáltatóváltáson.
2022-ben 45mbps gyak mobilnet. Főleg a 13 pinggel.
image
Gigás net Diginél, mikor este fullon terhelt a hálózat és mimdemki netezik a környéken.
valamint ez sem egy erőmű:

olcsó vonalon is egy ilyenre cserélném:
https://www.alza.hu/tp-link-archer-ax23-wifi6-router-d6790798.htm
Plusz a kábelt is megnézném, hogy cat5 vagy cat6

3 kedvelés

Minden ‘felkínált’ kódolási módot próbáltam, semmi külömbség nem volt.
A játékon belül fps problémám nincs, stream mellett is stabil 120-130 fps van.
Vidéki kisvárosban élek, sokkal jobb internet erre nincs sajnos, viszont ismerősnek feleennyi a fel és letöltése és kristálytisztán megy a stream.

Router cserébe lehet valamikor belevágok.

Válthatsz, ha nincs mire. Nem egy embert ismerek különböző kisvárosokban ahol a mai napig 10 megás adsl van, akinél több (40-50) csak azért mert szerencséje van és közelebb van a központhoz.
Van olyan hely ahol csak földkábeleket enged a városvezetés a szolgáltatónak, a villanyoszlopokon nem lehet, mert csak…

2 kedvelés

ha nem ír települést, ezt orvosolni sem tudjuk.
Volt már a fórumon, aki szenvedett a 10mbps nettel és kiderült, hogy van 500as net is a faluban, csak szolgáltatót kellett váltani. De ehhez tudni kell a holt.

1 kedvelés

Túrkeve :slight_smile:

ahogy nézem a giganetnek van "1000"es kábelese nálatok, még emberi áron.

A garantált le és feltöltést kicsit keveslem, de van a telekomnak is nagyobb garantáltal, viszont az már nem ér annyit.

1 kedvelés

Én megyeszékhelyen élek és kb. 300 méterre (kb. két utca) tőlünk van optikai kábel, nálunk meg még (úgy 15 éve?) rezes 25 Mbit van csak… :confused:

Na ott pont van optika, (max 1-2 utcában talán nem)

Össze kell szedni egy rakat aláírást, hogy igény van rá és az önkormányzatnak betolni. Ők meg pályáztatják a szolgáltatókat, vagy csak szabad utat kapnak azt már nem tudom.
Szomszéd településen ismerősöméknél az egész utcával (kb100 ház) aláírtak egy ilyet és betolták a hivatalba.
Utána semmit nem csináltak, csak vártak. Kb 3 hónap múlva a t és a digi húzta az optikát.

Meg lehet próbálni 2 magot fixen hottárendelni az OBS-hez, bár azt a játék fogja megsínyleni, és így is kb fastest-et érdemes próbálgatni.

Sajnos ez nem valami jó gép streamingre. A prociban től kevés a mag hogy stabilan lehessen prociról streamelni + játszani, az AMD GPU kódolása meg sajnos elég hulladék az nVidiáéhoz képest. Szóval ha hosszabb távon stream a terv, akkor vagy váltani kellene legalább 8 magos procira, vagy GPU-t cserélni nVidiára.

2 kedvelés

OFF:
Gondoltam már rá, de errefelé sajnos nem igazán lenne igény az optikára, a legtöbbjüknek elég a jelenlegi, meg a mobilnet. Talán csak mi vagyunk a környéken ilyen “netköcsögök”. :rofl: (IPTV, 2 PC, 2 noti, etc.)
Plusz a T is sok-sok éve mondta már, hogy be lesz rántva ide is, de azóta sem sikerült… Nodemindegyis. :smiley:

3 kedvelés

Sajnálatos :confused:

Ezt viszont lopom :rofl:

1 kedvelés

Router-ről gondolom kábelt használsz, nem wifi adaptert?

Sajnos csak pár utcában van optikai kábeles internet.
A város 80-90%-ban jóval szerényebb csomagot tudnak biztosítani, nálam is max 100 Mbps lenne elérhető, sokkal drágábban.

Ha teljesen leveszem a játék grafikáját és lockolom az fps-t akkor a proci és a kártya is 10% körül van kihasználva, de a stream továbbra is abszolút akad akármilyen kódolás van beállítva.

Természetesen kábelt használok nem wifit.
Viszont a házva már tizen éve lehetett bekötve az internet és amikor én szolgáltatót váltottam (olyan 5 éve kb.) semmilyen kábelt nem cseréltek ki (max az antennát arra már nem emlékszek).
Nem tudom, elképzelhető-e, hogy a tizen éve behúzott kábelek valahogy szakszerűtlenek/rosszak és ez egy speedtestnél nem jön ki.

Ne hülyéskedj már, ott laktam majd’ 30 évig, legalább 70-80%-ban van optika, végignéztem szinte, amikor rakták fel az egész városban.

Szerk.: A telekom oldalán add meg a címed és kiderül azonnal. De még keleten a legutolsó utcában is behúzták, nyugaton szintúgy, a városközpontban tudok 1-2 utcát, amit kihagytak.

3 kedvelés

Antennán kapjátok? Azért kérdeztem a wifi-t, mert a rádióhullámos megoldások könnyen okoznak csomagtorlódást, és a 211 ms latency nem kicsi a letöltési sebességen. Tudom hogy jelen esetben feltöltésről van szó, de a letöltési latency is árulkodó lehet. Ha valamilyen rádióhullámos internetet használtok, az okozhat lagot még ha maga a sebesség alapvetően megfelelő.

Ha viszont rézkábelen jön, ott erőteljes befolyásoló tényező a távolság, viszont az nagyban jelentkezik az elérhető sebességben is, nem feltétlen a latency-ben.

@ezredes84 ne haragudj a zavarásért, de ebben te vagy legjobban otthon. Tőszavakkal ezek az idézetek az alapszitu.