Jó levegőzésü micro atx ház?

Szevasztok, egy micro atx builden dolgozom, és bajban vagyok mert nem sok házzal volt dolgom.
Az alapkoncepció, hogy ha rángatni szeretném akkor egy bőröndbe férjen bele(400mm a max tűréshatár).
Már van egy előre összeállított listám, szeretném ha megnéznétek és véleményeznétek, valamint benne szerepel egy ház, amit MO-n dícsértek, de YT-on meg negatívan vannak róla a hőmérséklete miatt.
(Procihűtőt/egyéb hűtőt nem irtam mert a háztol függ)
Tervezett játékok futtatása:FHorizon4, NFSHeat, pubg, esetleg AC, wot, +3d tervezés
Fullhdgaming lesz btw

Alaplap: 41. 773 Ft

Processzor: ryzen 5 2600x :45.390 Ft

(gyári hűtővel)

Videokártya:122.213 Ft

(ami a listába van cm ház abba belemegy a rendes atx verzio is, ha jo a ház akkor a nagyobb lesz benne nem az itx)
Memória: 23.290 Ft
https://m.alza.hu/patriot-viper4-series-16gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-d5023145.htm?kampan=arukereso_hu_komponenty_pameti_pro-pc_dp082a4&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_komponenty_pameti_pro-pc_dp082a4

Ssd:
●Rendszer:12.530 Ft

●Egséb:35.606 Ft

Ház:14.135 Ft

(egy tesztben a palinak 75 fokja volt a házba)
Felmerült kérdésnek a thermaltake v1 ház is bár az designra nem szimpatikus

Táp: 16.755 Ft

=294.937
(+táp: 311.692 Ft)

Háznak neked is a thermaltake core v1-et ajanlanám, nem drága, jól szellözik, a legtöbb gpu elfér benne.
Viszont tapasztalatom szerint a gyári hütőt érdemes cserélni a hang és a kinézet miatt habár a teljesítményével nem lennének gondok annak sem.

Kieg.: valami jobb tápot nézhetnél még bele 20-22 körül már vannak jók

A Q300L nem kifejezetten egy jól szellőző ház (és nem megy bele ATX lap egyébként). Ehelyett inkább egy Fractal Design Meshify C Mini-t vennék, de ha bőröndbe akarod rakni akkor neked Mini ITX-hez kell ház. Ehhez mondjuk a Node 202 ugyanúgy a Fractal Design-tól nagyon jó választás.

És most problémák a konfigoddal:
Felesleges drága MITX lapot venni MATX házba. Egy MSI B450M Mortar MAX-ot kapsz sokkal olcsóbban ennél.
A Kingston A400 egy hulladék SSD, helyette a KC600 sokkal jobb.
RTX 2060 helyett vehetsz RX5700-t is, ami gyorsabb.
Processzorból olcsóbb a sima 2600.
A táp hulladék az SSD-hez hasonlóan

1 Like

A node levegőzéséröl tudasz valamit? Amugy nagyon baba(ssd-t kicsereltem de taphoz zokni vagyok🤷‍♂️)

Igen, jól szellőző ház, ha nem raksz bele túl forró gépet. A 2600X gyári hűtője nem fog elférni a házban, úgyhogy vehetsz esetleg sima 2600-at, és leveszed a gyári hűtő külső műanyag gyűrűjét (ez alapból alacsonyabb), vagy ugyanúgy veszed a 2600-at, és veszel rá egy alacsony hűtőt, például Noctua NH-L9a-AM4.
Az SSD-vel kapcsolatban még esetleg annyit változtatnék mégis, hogy 2.5"-es SSD-ket nem kellemes ilyen kicsi házakba belezsúfolni. Egyszerűbb lenne venned egy darab 1TB-os Crucial MX500-at például, M.2-es méretben. Nem olcsó, de kevesebb helyet foglal, és nem kell kábelezni. Bedugod az alaplapba és megy.

A Node 202-ba SFX táp fog kelleni, amik drágábbak mint a normális méretűek. Ilyesmit kéne keresni.

Ebbe a házba egyébként simán belefér egy nagyobb videokártya is, akár 3 ventivel. Én őszintén szólva még mindig az RX5700-re szavazok, akár a blower változatra is, ebben a házban szinte mindegy.

Itt egy olcsóbb alaplap is:

Egyébként nem érdemes mindent a PCX-ről rendelni. Szánj rá időt, és matekozd ki, hogy melyik alkatrészt honnan éri meg. A Compkernél például jellemzően jók az árak. Ha a szállítási költségek túl sokat tesznek rá az árra, akkor át kell gondolni megint hogy hogy érdemes megrendelni az alkatrészeket.

Most kiszámoltam, a változtatásokkal amiket mondtam kijössz kb 310.000 forintra (kicsit kevesebb, de megy rá még szállítás). Ez majdnem ugyanannyi mint ami neked jött ki, viszont több teljesítményt kapsz a pénzedért egy kisebb házban. Szerintem megéri.

1 Like

Budget kategória, de CM N200 vagy NR400
Mindkettő mesh előlapos és jó minőségű, az N200 kicsit szűkös de én szeretem.
Kicsit nagyobb mint 400mm, ennyi ami hátrány.

Csatlakozom, lassan 7 eve hasznalok egy CM N200-ast :slight_smile: belepakolni a dolgokat kicsit maceras, mert nem sok hely van :smiley: de amugy nagyon jo kis haz. :slight_smile:

Egyetértek @marcimine -vel, a blower rx 5700-at leszámítva. :smiley: De amúgy az alapkoncepció jó, csak a kártyából normális hűtés legyen.
Nekem szállításokkal olyan 315k köré rúg, de ahogy nézem meg így is jobban megéri, mint mindent egy helyről. Kivéve, ha össze szeretnéd szereltetni valamelyik céggel. Akkor érdemesebb inkább egy helyről.

Ez az összeszerelés dolog… Igazából melyik a bonyolultabb lépés? Alaplap, táp a házba plusz kábelezés, maximum a proci pasztázás.
Szóval igazából ezeket kell egy helyről rendelni, ha szerelést is kérsz. A többit már bele lehet dobálni.

Ezek “bonyolultabbak” mint minden más, de szerencsére semmi nem bonyolult. Mindenhez van használati útmutató, és mindenhez lehet külső segítséget kérni. Pisti speciel épített ebben a házban évekkel ezelőtt, fent is van róla a videó. A videokártya beszerelését fenomenálisan elb@szták, de az is benne van a ház használati útmutatójában.

3 Likes

Az este kicsit átbabráltam a dolgokat, más hâz igy egy fasza jégverem lesz+nem kell drágán megvenni a kis apro tápot ami belefér a node ba, igy cseréltem egy 2060s-re.(a táp is egy moduláris lett)
Mit szólsz? @marcimine

Alaplap: 37.346

Processzor: ryzen 5 2600x
X:45.390 Ft

Videokártya:143.900 Ft

Memória: 23.290 Ft
https://m.alza.hu/patriot-viper4-series-16gb-kit-ddr4-3200mhz-cl16-d5023145.htm?kampan=arukereso_hu_komponenty_pameti_pro-pc_dp082a4&utm_source=arukereso_hu&utm_medium=product&utm_campaign=arukereso_hu_komponenty_pameti_pro-pc_dp082a4

Ssd:
●Rendszer: 14.112Ft(off)

●Egséb: 41.590 Ft

Táp: 22.872

Ház: 15.300

Hűtő: 2. 000(2db)

=331.688(+kis ssd=345.800)

Nekem csak az a kérdésem, hogy minek egy külön SSD a rendszernek, ami ráadásul lassabb mint amire az “egyéb” kerül?

2 Likes

A 2060S áráért már kapsz 5700XT-t is, így azzal nem értek egyet.
Nem igazán értem hogy miért akarsz 660p-t venni 41k-ért, amikor kapsz MX500-at olcsóbban. A két SSD szerintem is hülyeség.
2600X-nek szerintem továbbra sincs értelme, de nekem aztán mindegy.
És az még mindig sokat dob az árra hogy mindent a PCX-ről akarsz venni.

1 Like

Meg a választott lapon hol van az m2 foglalat?
Mert hiába van a bolt honlapján mellette, hogy: Igen! Van! Akármennyire sasolom, nem látom.

Szerk.

Megvan. Hátoldal. Hülye vagyok. Boccs mindenki.

3 Likes

Örök tanulság, hogy specifikációkat a gyártók oldalán nézünk.

Van rajta, mint sok ITX boardnál, hátul.

2 Likes

Hétfő van, ezáltal bűnöd semleges :smiley:

2 Likes

A core v1 háznál van néhány dolog amire érdemes figyelni szerelésnél de tudom ajánlani :slight_smile:

1 Like

@acsillalaszlo99 egyébként nem pontosan értem miért nem jó a konfig amit én javasoltam, igaz hogy drága a táp, de a konfig maga olcsóbbra jön ki mint amit most írtál.

1 Like

Plusz, én maradnék a Mortar MAX -nál.

Szerk.: Ja, hogy végül az itx ház maradt. Akkor nem releváns.

Az nem ITX.

1 Like