TheVR Fórum

Jó választás lenne?

Sziasztok!
Van egy ilyen videó kártyám. (ASUS GeForce GTX 1070 OC 8GB GDDR5 256bit)
Nem régiben vettem egy gépet amiben bedöglött az alaplap.
Úgy döntöttem ha már veszek egy új alaplot vennék bele egy új processzort is a I5 6500 helyett.
A kiszemeltek: alaplap: GIGABYTE B450M DS3H
procik : Ryzen 5 2600X vs Ryzen 5 3600X

Jó vétel lenne? Vagy esetleg tudtok ár kategóriában jobbat ajánlani? Köszönöm a válaszokat.

Veheted őket, csak X nélkül. Ha van rá pénz, inkább a 3600-at. Viszont vedd figyelembe hogy ebbe az alaplapba a legjobb proci amit vehetsz (és el is bírja) az maximum a 3700X lesz. Ha akarsz fejleszthetőséget azon felül, várd meg július közepét és a B550-t.

1 Like

Értem. Nekem a célom ,hogy a 1070-et 100%-os összhangban kihajtsa a processzor.
És ár érték arányban jónak tűnt ez a két verzió.

Ha 1080p-ben játszol, jobban jársz egy minél erősebb procival, oda pedig jó lesz a 3600.

Bocsánat nem vagyok valami nagy szaki, de mivel erősebb a 3600 mint a 3600x?

Nem erősebb, csak ugyanaz, és olcsóbb.

Van ez a bizonyos PC-builds.com nevezetű oldal ahol videokártya és a proci összhangját nézni.
És az oldalon a 2600x-et hozza ki legjobb dealnek. Javíts ki kérlek ha tévedek.

Leírtam amit kellett, csak olvasd el. Felőlem aztán vehetsz R3 1200-t is, de a 3600 a legjobb ár-érték arányú darab, és ezzel lesz a legtöbb fps-ed 1080p-ben. Magasabb felbontásokon is ez lesz a helyzet, csak egyre kisebb lesz a különbség.

2 Likes

Értem köszönöm a segítséget. Engem az oldalon a “bottleneck” szó bizonytalanított el, de igazából tisztában sem vagyok a fogalmával.

Csak hogy tisztázzuk, ne vegyél 1200-at :smiley:

2 Likes

Semmiképp:D De rendben a 3600 mellet döntök. Köszönöm a segítséget.

Lapból inkább MSI B450, lehetőleg TOMAHAWK MAX. És elég nagy eséllyel új memóriát is kell vegyél, abból minimum 3200 MHz-eset, minél jobb időzítéssel, pl. Crucial Ballistix. Tápod, házad milyen?

1 Like

Szerintem ezen a ponton már teljesen mindegy hogy milyen B450 lapot veszel.