Kamera vásárlás tanuláshoz laptopra

Szervusztok

Lányomnak lesz egy online tanfolyama, amihez kell a webkamera. A laptopon nincs sajnos, ezért kellene egy külső webkamara. Találtam többet, de elég nagy a különbség, van 17ért és van 30ezerért is. Nem akarunk streamel-ni, vagy vlogot készíteni, csak tanuláshoz kell.

Van esetleg ilyen irányú tapasztalata valakinek, hogy merre induljunk el?

Köszönöm, (remélem nem duplikált a téma, sokáig keresgéltem, míg új téma nyitása mellett döntöttem)
üdv,
zsolt

Szia,
Szerintem a meetingekhez elég a legalapabb 5000 Forintos kamera is. Én az online tanítás alatt egy 3000forintos noname kamerát használtam, amire kellett arra jó volt. Neketek mi az a keret amit még kiadnátok érte?

3 Likes

Szia!

Én azért ez alá nem mennék árban. A mikrofonja és a képe is azért normális szerintem. (ez az “igényesebb” belépő kategória)

Esetleg ez, bár az a 2 ezer forint szerintem megéri a picit jobbat:

Bátran ajánlanám ezt a típust, használtam sokat, de már rég nem árulják, helyette a C615 van (kb.):

2 Likes

köszönöm a válaszokat, még tipródunk.

Megtudtam hogy zoom-t fognak használni. Ezzel kapcsolatban lehet szűkíteni a kört, hogy melyik a jobb?

1 Like

Várható volt, hogy a Google Zoom lesz a platform. Én maradok a javaslataimnál, a C615-nél elsősorban.

Én annyit kérdeznék még, hogy mikrofon van e már?

2 Likes

az van a laptopban. Most a c525 viszont nem kapható.

Így van, ezért ajánlottam a C615-öt. A laptop mikrofonjánál jobb hangot fog venni a webcam, ez 100%. Bár én javasolnék egy headset-et.

1 Like

This topic was automatically closed 8 hours after the last reply. New replies are no longer allowed.