Kapacitív vagy rezisztív érintőképernyő

Sziasztok srácok. Nézegetem az okosórákat. A rezisztív érintőképernyős olcsóbb és az érzékeli a ceruzát. A kapacitív a modernebb viszont az nem érzékeli a ceruzát. Telefonként is akarom használni.
Szerintetek?

Csakis kapacitív! A rezisztív nyomást érzékel, nem pedig elektromos töltöttséget. Ergo erővel kell lenyomnod a képernyőt, ami ráadásul még kicsi is és a csuklódon is van, tehát ellent kell tartanod. Órán meg amúgysem használnál stylust, csak max 1x-2x mert egyszerüen túl kicsi a kijelző. Egyébként nem értek kifejezetten az okosórákhoz, ezek inkább észérvek. Remélem segítettem

1 Like

Igen, segítettél köszönöm. :slight_smile:

Telefonként okosórát? Az derék, mi vitt ilyen ötlet közelébe? :slight_smile:

Úgy értem,hogy amit veszek, külön sim és sd kártyás. Meló miatt kényelmesebb lesz azon telefonálgatni.

Okos óránál a ceruza érzékelés szerintem zárójelbe rakható képesség, legalábbis elég meredek dolognak tűnik. Szerintem is kapacitív, értesítések, idő, stb dologra jók ezek, de amúgy adatbevitelt szerintem sokkal jobb a telefonon.

1 Like

Ne csinálj úgy mint aki még nem látott embert karórába beszélni. :grin:

(Tudom bluetooth headset, de így viccesebb.)

4 Likes

A kapacitív kijelzőket is lehet ceruzával használni, vannak ilyen eszközök, már egy ezres alatt kapsz. És mindenképpen kapacitív kijelzős terméket válassz!

1 Like

Amellett tettem le a voksomat. És köszönöm ezt az infót!