Karácsonyra gép maximum 160 ezer ft-ért

Szeretnék egy gépet venni maximum 160 ezer ftért. Egy kettő nem nagy játékra kéne plusz még sulis dolgokhoz. A fórumon olvasottak alapján ezt raktam össze:

Ha tudtok jobbak, akkor köszönöm a segítséget.

Ramból érdemes lenne valami gyorsabbat nézni, a Ryzen nagyon meghálálja, 3000 vagy fölöttit néznék, pl a Build ajánlóból a Corsair Vengeance 3000 LPX CL15, egyébként nincs vele baj. Videokártya elég gyenge, de ennyiért sajnos kompromisszumot kell kötni.

Még plusz ötezret megér?

Bestmarkt-on élettartam garival adják…! Nem sokat kell rápótolnod.

Igen. A magok közötti kommunikáció a prociban a memória órajel felén pörög. E miatt nagyon nem mindegy mennyire gyors a ram.

Szvsz tök mindegy hol veszed, mert élettartam garanciát a gyártó adja minden esetben.

Legolcsóbb legalább 2666-os 2x4-es készletet keresd meg. De ahogy látom hatalams választék 2x4GB-os készletekből nincs a PCX-nél…

1db modul Ryzen mellé annyira nem javallott, szóval inkább drágábban gyorsabb készlet.

1 kedvelés

Értem, köszi akkor inkább a drágább :slight_smile:

1 kedvelés

vidikaribol en 1050ti ala nem adnek, kisakkozhato ebbol a keretbol is

Ha kisakkozható akkor megnézem szívesen a te variációdat is.

Túllépi kicsi t a kereted de hát na :smiley:
Ház: BitFenix Nova BFX-NOV-100-KKWSK-RP fekete (9.996 Ft)
Táp: EVGA 450B (13.462 Ft)
Proci: AMD Ryzen 3 1200 (32.376 Ft)
Alaplap: Asrock AB350M-HDV (19.992 Ft)
RAM: Kingston 8GB DDR4 3000MHz HyperX Predator (CL 15) (32.201 Ft)
Vidikari: Inno3D GTX1050 Ti 4GB GDDR5 Twin X2 (48.045 Ft)
HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX (12.749 Ft)

Össz: PCX-en 168,821 Ft

A házon muszáj volt spórolnom, de ez a te ízléseden fog múlni úgy is, hogy milyet választasz :slight_smile:
RAM-ot pedig később dobsz még bele :slight_smile:

1 kedvelés

Erdetileg 150 volt a keret de abból nem lehetett, elég jót összehozni, de köszönöm szépen :wink:

Lényegében nekem is szinte ugyan ilyen buildem van mint neked, csak én sajnos nem jutottam hozzá akkor ilyen áron egy 1050Ti-hoz , meg a keretem se nagyon engedte. Ezért csak egy sima 1050-em van.
De próbáld meg valahogy ki sakkozni a TI-t. Jobban jársz vele. Ha meg nem fér bele, akkor ott egy sima 1050. Mondjuk egy Asus Phoenix típus, 1 ventis de a hűtése kegyetlen jó. Olyan 37-38e lehet az ára most.

esetleg egy i3 7100as, mert abban van beépített grafikus kártya és ha lesz elég pénzem akkor egy 1050ti vagy akár még jobbat is?